Cena suncokreta rod 2013.g.

Znaci niko nezna zvanicnu cenu? a drzava se osigurala da dobije jeftino ulje? a ko pokriva nas gubitak?
 
sada cemo da procvetamo,stize nam nova ministarka za poljoprivredu..Svetlana Lana Živković .novi kadar iz ameriku bre....
jbt.pa zar mi nemamo pametnih ljudi nego nam turaju koje kakve siljokurane od preko...
 
sada cemo da procvetamo,stize nam nova ministarka za poljoprivredu..Svetlana Lana Živković .novi kadar iz ameriku bre....
jbt.pa zar mi nemamo pametnih ljudi nego nam turaju koje kakve siljokurane od preko...
tisi to tek sad provalio :haha: naravno da nemamo , svi koji nesto vrede su davno otisli , ovde je ostao samo skart dase bavi politikom
 
Keseljeva kaze konkurencija u svetu, imaju lager ulja od prosle god. mi mora da se uklapamo sa drugima, ako ne radimo na stetu, kaze da je to "pocetna cena" pa se nadajmo ako se smiluju da nam daju koji dinar vise

- - - - - - - - - -

E da sada sam se setio, sinoc mi bio jedan "VELIKI NOVOPECENI PAOR" sedeli i kaze da se sprema blokada svih uljara u Srbiji. Imate li neke informacije o ovome ?
 
Keseljeva kaze konkurencija u svetu, imaju lager ulja od prosle god. mi mora da se uklapamo sa drugima, ako ne radimo na stetu, kaze da je to "pocetna cena" pa se nadajmo ako se smiluju da nam daju koji dinar vise

- - - - - - - - - -

E da sada sam se setio, sinoc mi bio jedan "VELIKI NOVOPECENI PAOR" sedeli i kaze da se sprema blokada svih uljara u Srbiji. Imate li neke informacije o ovome ?
Odgovor na ovo pitanje potrazi u temi "protestna voznja traktorima"
 
Evropska tržišta na dan 23.08.20013
Cene za 2013 žetve, kukuruz uključen.
Pšenica, 182 € / t
Chicago 178,24 € / t za decembar 2013. Isporuke
Durum pšenice 262 € / t
Uljana repica 375 € / t
Pivarskog ječma 186 € / t


Suncokret, 325 € / t 37din evro 114din a nama 24din nude ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::

Kukuruz, 2013 168 € / t
 
Evropska tržišta na dan 23.08.20013
Cene za 2013 žetve, kukuruz uključen.
Pšenica, 182 € / t

Chicago 178,24 € / t za decembar 2013. Isporuke
Durum pšenice 262 € / t

Uljana repica 375 € / t

Pivarskog ječma 186 € / t


Suncokret, 325 € / t 37din evro 114din a nama 24din nude ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::

Kukuruz, 2013 168 € / t

meni su danas sa berze rekli da je na FOBu 240 eur/t i da je u padu
 
Meni ništa nije jasno.Na TV-u danas kažu da Victoria izašla sa 32 din/kg sa PDv-om.Ja nisam slušao nego drugar.Posle to potvrdilo još par njih.
 
Ja sam danas zvao Nutriko Vranje ,oni suncokret placaju 24 dinara.Kaze da ga u Bugarsku uzima po 190 evra po toni.
Moguće da uzimaju iz Bugarske po 190eura,ali ne suncokret već suncokretovu sačmu. Jer svugde u našem okruženju cena suncokreta je između 340- 380 eura, samo kod nas je jeftiniji isto kao i sve druge poljoprivredne proizvode (kukuruz,pšenica,soja ...) jer živimo u lopovskoj i podmitlivoj državi.
 
Pazi sta pises @mikulas, moze da se okarakterise kao proveda pravila foruma.
Inace Bugari dobijaju i preko 400 e/t i ovo je informacija koja stize direktno od proizvodjaca.
 
Ma to im je žvaka da imaju za 190 evra preko,ja bi mu reko da donese i meni jedno par kamiona po toj ceni.:osmeh:
 
Nazad
Vrh