Cena suncokreta rod 2013.g.

Ako moza neko da proveri informaciju koju sam danas dobio. U Ukrajni (najveci proizvodjac suncokreta) je cena 460e/t. Ne bih da sirim dezinformacije pa molim nekog ko bolje barata internetom da proveri.

Inace kod mene je 25+pdv, pare za 2-3 dana.
 
Nesto sam malo racunao, u hektar suncokreta sam ulozio 673 eura. Uz neki ocekivani prinos od 3,5 t/ha, moja proizvodjacka cena suncokreta je oko 21,5 dinara. U ovu cenu nisam uracunao svoj rad, porez, i osiguranje...
Sve u svemu, neka ocekivana zarada, uz najavljenu cenu od 27 dinara je 19000 dinara, ili oko 166 eura po hektaru.

E, sad, ja sam zakup ugovorio za robu, tako da me je ove godine arenda izasla oko 200 eu/ha, i bile su ciste njive, pa nisam prskao protiv sirka. Tu sam ustedeo nekih 50 eu/ha, i na arendi sam usparao. Ko je platio arendu vise, a takvih je mnogo, slobodno moze da kaze da na suncokretu nije nista zaradio!
 
Sta je ostalo u vezi protesta ?? Dosta ljudi iz moje okoline hoce da izlaze sa traktorima u blokadi ..
 
cena suncukreta obara rekorde na srpskom trzistu...imam neke informacije da ce cena zadnja biti 33din,ako mene lazu ljudi koji rade kod otkupljivaca onda cu i ja vas slagati
 
sto se tice sumcokreta i drugih nasih proizvoda jer otoga zivimo ljudi ako se de udruzimo nema nam spasa, kako koja godina sve gore rade s nama kako hoce i sta hoce moramo se organizovat iz svakog mesta svake opstine ima nas hvala bogu dosta na forumu nece nam niko pomoci samo nas lazu, dok sami nebudemo se bunili tako ce nam bit pacemo polako jedan po jedan propadati i ici kod velikih radit u nadnicu eto to je moje misljenje.
 
Ako moza neko da proveri informaciju koju sam danas dobio. U Ukrajni (najveci proizvodjac suncokreta) je cena 460e/t. Ne bih da sirim dezinformacije pa molim nekog ko bolje barata internetom da proveri.

Inace kod mene je 25+pdv, pare za 2-3 dana.
Isto sam cuo to i ja.Informacija je sa nekog ukrajinskog sajta vezanog za poljoprivredu...
 
Nesto sam malo racunao, u hektar suncokreta sam ulozio 673 eura. Uz neki ocekivani prinos od 3,5 t/ha, moja proizvodjacka cena suncokreta je oko 21,5 dinara. U ovu cenu nisam uracunao svoj rad, porez, i osiguranje...
Sve u svemu, neka ocekivana zarada, uz najavljenu cenu od 27 dinara je 19000 dinara, ili oko 166 eura po hektaru.

E, sad, ja sam zakup ugovorio za robu, tako da me je ove godine arenda izasla oko 200 eu/ha, i bile su ciste njive, pa nisam prskao protiv sirka. Tu sam ustedeo nekih 50 eu/ha, i na arendi sam usparao. Ko je platio arendu vise, a takvih je mnogo, slobodno moze da kaze da na suncokretu nije nista zaradio!
ja stvarno neke ljude ne razumem..............prvo racunas rod od 3,5t a prosecan rod ce biti 2,5t/ha na nivou cele Srbije.........STA OSTALI DA RADE ????
i gde smo svi mi ostali sa slabijim kvaliteteom zemlje, mi koje i Bog zaobilazi kad treba da odvrne slavinu pa na udeli malo kise ?????
Zar ce se cene u Srbiji racunati samo na prinosima koje ostavruje Pavle Nenadovic ???
kao sto je neko rekao sta ces kad treba zameniti gumu na traktoru ili nedaj boze neki veci kvar ??????
pricate o nekim zaradama od 100-200 evra/ha i zadovoljavate se time a ne racunate na kapital koji je ulozen da bi dosli do te zemlje???? pa posten poljoprivredniik nije bio u stanju da kupi Ha zemlje u Srbiji po 500 evra ko sto su mnogi sadasnji veleposednici uspeli na razne manifetluke
Ljudi pa nafta je 150 din/lit,koliki su Vam racuni za struju mesecno???koliko kosta da dete/unuce Vam krene u skolu?
Nama inputi od prosle godine porasli 20-40% a cenu naseg proizvoda 50% u poredjenju s proslom godinom
slusam onu smizlu iz Viktorije PR frau Kurjak.........prica o Teleckoj visoravni o susi i agrotehnici o glupostima,kao niko nezna da proizvodi sem njih i samo Fertil djubrivo pa ce seljak procvetati.........pa i ja bi procveto kad bi drpo od seljaka u otkupu kao oni !!!!!
O cemu Vi ljudi pricate i sa cim se zadovoljavate
PA VI STE VEC SAD NADNICARI !!!!
 
http://www.auu.org.ua/rynky-ta-ciny/novini-rinkiv-1 evo sajt pa vidite posto je suncokret u ukrajini,nemogu da postavim mora da udjete na sajt
PROTEST POLJOPRIVREDNIKA ZBOG OTKUPNE CENE SUNCOKRETA

Nezadovoljni ponuđenom otkupnom cenom suncokreta od 24 dinara plus PDV, sinoć su se u Pančevu okupili poljoprivredni proizvođači sa teritorije celog Južnog Banata. Sastanku su prisustvovali mali i srednji poljoprivrednici iz Bavaništa, Ivanova, Omoljice, Novog Sela, Dolova, Vršca...
Na sastanku je analizirana situacija u vezi sa ponuđenom cenom suncokreta. Zaključeno je da se nešto mora preduzeti po tom pitanju. Naime cena proizvodnje suncokreta po jednom kakastarskom jutru, uključujući zakup zemljišta, iznosi oko 70 000 dinara. – Prinosi se ove godine kreću između 1.7 i 2 tone po jutru. Kada se prinos pomnoži sa ponuđenom otkupnom cenom ispada da će poljoprivrednik biti u gubitku od 22 000 dinara. – kaže za sajt Znanje na poklon Jovica Jakšić poljoprivredni proizvođač.
Joze Telbis, poljoprivrdni proizvođač iz Ivanova je rekao za naš sajt da je realna cena suncokreta oko 40 dinara po kilogramu:
- Cilj protesta je da vlada odluči da li će da vodi brigu o malim i srednjim poljoprivrdnim proizvođačima, a ne da dozvoljava da 3 kompanije drže monopol. Cena od 24 dinar plus PDV je nerealana, jer smo na gubitku oko 22 000 dinara po jutru. Na Budimpeštanskoj berzi je cena suncokreta 292 evra za tonu. Kod nas bi realna otkupna cena suncokreta bila oko 40 dinara, jer bi ona pokrila troškove proizvodnje. – istakao je Telbis.
Protest malih i srednjih poljoprivednik je planiran za narednu nedelju.
 
Poslednja izmena:
Nesto sam malo racunao, u hektar suncokreta sam ulozio 673 eura. Uz neki ocekivani prinos od 3,5 t/ha, moja proizvodjacka cena suncokreta je oko 21,5 dinara. U ovu cenu nisam uracunao svoj rad, porez, i osiguranje...
Sve u svemu, neka ocekivana zarada, uz najavljenu cenu od 27 dinara je 19000 dinara, ili oko 166 eura po hektaru.

E, sad, ja sam zakup ugovorio za robu, tako da me je ove godine arenda izasla oko 200 eu/ha, i bile su ciste njive, pa nisam prskao protiv sirka. Tu sam ustedeo nekih 50 eu/ha, i na arendi sam usparao. Ko je platio arendu vise, a takvih je mnogo, slobodno moze da kaze da na suncokretu nije nista zaradio!
neka ti bude da se pokrivas , ti se slozi sa ovom cenom i nemoj da se bunis.
Ja smatram da je ova cena mizerna i da je ovo ismevanje nas koji radimo zemlju.
 
danas isao na silos Pecinci,vlasnik mi kaze cena ce definitivno biti max 26-27din...
ne znam sta da kazem imam dosta posejano i sa ovom cenom sam u totalnom gubitku,citam vase postove i slazem se sa svim vidovima protesta
drugo nam nista ne preostaje,moramo pomoci sami sebi jer niko nam nece doci i reci evo vam dobra cena....

deru nam kozu sa ledja na zivo,krajnje je vreme da se svi udruzimo i jednoglasno kazemo da nema vise jeftine hrane od nas ludih seljaka.
uvozite iz albanije pa manipulisite nekog drugog a ne nas......
 
http://www.auu.org.ua/rynky-ta-ciny/novini-rinkiv-1 evo sajt pa vidite posto je suncokret u ukrajini,nemogu da postavim mora da udjete na sajt
PROTEST POLJOPRIVREDNIKA ZBOG OTKUPNE CENE SUNCOKRETA

Nezadovoljni ponuđenom otkupnom cenom suncokreta od 24 dinara plus PDV, sinoć su se u Pančevu okupili poljoprivredni proizvođači sa teritorije celog Južnog Banata. Sastanku su prisustvovali mali i srednji poljoprivrednici iz Bavaništa, Ivanova, Omoljice, Novog Sela, Dolova, Vršca...
Na sastanku je analizirana situacija u vezi sa ponuđenom cenom suncokreta. Zaključeno je da se nešto mora preduzeti po tom pitanju. Naime cena proizvodnje suncokreta po jednom kakastarskom jutru, uključujući zakup zemljišta, iznosi oko 70 000 dinara. – Prinosi se ove godine kreću između 1.7 i 2 tone po jutru. Kada se prinos pomnoži sa ponuđenom otkupnom cenom ispada da će poljoprivrednik biti u gubitku od 22 000 dinara. – kaže za sajt Znanje na poklon Jovica Jakšić poljoprivredni proizvođač.
Joze Telbis, poljoprivrdni proizvođač iz Ivanova je rekao za naš sajt da je realna cena suncokreta oko 40 dinara po kilogramu:
- Cilj protesta je da vlada odluči da li će da vodi brigu o malim i srednjim poljoprivrdnim proizvođačima, a ne da dozvoljava da 3 kompanije drže monopol. Cena od 24 dinar plus PDV je nerealana, jer smo na gubitku oko 22 000 dinara po jutru. Na Budimpeštanskoj berzi je cena suncokreta 292 evra za tonu. Kod nas bi realna otkupna cena suncokreta bila oko 40 dinara, jer bi ona pokrila troškove proizvodnje. – istakao je Telbis.
Protest malih i srednjih poljoprivednik je planiran za narednu nedelju.
treba pozvati sva udruzenja poljoprivrednika, ugovoriti sastanak i zakazati datum kada ce se izaci na protest, ili blokadu puteva ali na nivou cele republike, ako protest bude samo iz banata a ostali ga ne podrze, opet ce doci komunalna policija i napisati prekrsajnu prijavu protestantima, kao i za psenicu, to je podje...nje i ismevanje, a ako svi izadjemo i blokiramo puteve kao pretprosle godine morace malo bolje da razmisle ko im je bitniji oni koji ulazu i posteno rade ili nekoliko bitangi koje trguju i bogate se na nasim grbacama.
 
Kole druže, lepo ti kažem čitaj postove, nemoj samo pisati... Ja se takođe slažem da je cena od 25 pa čak i 30 dinara, mala takoreći mizerna, čak sam i ranije pričao da i sa rodom od 25 m/lj će malo ljudi biti u plusi, ali ja koliko pamtim a i stariji moji ukućani uvek je bilo deranje po seljaku, pa će izgleda biti tako i ove godine, no dobro šta je tu je, a osladilo nam se od prošle godine ko je imao recimo 20m/kj dobio 110000...

A što se protesta tiče, moje mišljenje je da nema ništa od toga, a i kad god smo protestvovali, uvek je šačica ljudi profitirala, dok je ostali narod naj...bao... Da nelajem više...
 
Kole druže, lepo ti kažem čitaj postove, nemoj samo pisati... Ja se takođe slažem da je cena od 25 pa čak i 30 dinara, mala takoreći mizerna, čak sam i ranije pričao da i sa rodom od 25 m/lj će malo ljudi biti u plusi, ali ja koliko pamtim a i stariji moji ukućani uvek je bilo deranje po seljaku, pa će izgleda biti tako i ove godine, no dobro šta je tu je, a osladilo nam se od prošle godine ko je imao recimo 20m/kj dobio 110000...

A što se protesta tiče, moje mišljenje je da nema ništa od toga, a i kad god smo protestvovali, uvek je šačica ljudi profitirala, dok je ostali narod naj...bao... Da nelajem više...
nazalost takvi smo ljudi, uvek cekamo da se drugi izbore za nasa prava, a ima i onih koji su na televiziji uvek "zadovoljni" sa cenama
 
Nije džaba ona poslovica: E da se Srbi slože... Kao što kažeš nažalost, ali dok god se nesložimo, pa bar i ne lokalnom nivou, pa i nivou sela, tako će nam biti...
 
ja stvarno neke ljude ne razumem..............prvo racunas rod od 3,5t a prosecan rod ce biti 2,5t/ha na nivou cele Srbije.........STA OSTALI DA RADE ????
i gde smo svi mi ostali sa slabijim kvaliteteom zemlje, mi koje i Bog zaobilazi kad treba da odvrne slavinu pa na udeli malo kise ?????
Zar ce se cene u Srbiji racunati samo na prinosima koje ostavruje Pavle Nenadovic ???
kao sto je neko rekao sta ces kad treba zameniti gumu na traktoru ili nedaj boze neki veci kvar ??????
pricate o nekim zaradama od 100-200 evra/ha i zadovoljavate se time a ne racunate na kapital koji je ulozen da bi dosli do te zemlje???? pa posten poljoprivredniik nije bio u stanju da kupi Ha zemlje u Srbiji po 500 evra ko sto su mnogi sadasnji veleposednici uspeli na razne manifetluke
Ljudi pa nafta je 150 din/lit,koliki su Vam racuni za struju mesecno???koliko kosta da dete/unuce Vam krene u skolu?
Nama inputi od prosle godine porasli 20-40% a cenu naseg proizvoda 50% u poredjenju s proslom godinom
slusam onu smizlu iz Viktorije PR frau Kurjak.........prica o Teleckoj visoravni o susi i agrotehnici o glupostima,kao niko nezna da proizvodi sem njih i samo Fertil djubrivo pa ce seljak procvetati.........pa i ja bi procveto kad bi drpo od seljaka u otkupu kao oni !!!!!
O cemu Vi ljudi pricate i sa cim se zadovoljavate
PA VI STE VEC SAD NADNICARI !!!!

A di si ti, dobri moj kolega Rabadzija procitao da sam ja zadovoljan!
Matematika ne laze.. Ja sam samo napisao cinjenice-koliko sam ulozio, i koliku zaradu ocekujem.

A ovo drugo da ti pricam, mislim da ne zanima ni tebe, ni bilo koga drugog... Znas kako kaze Nele Karajlic -"Ko ce slusat tudju muku, rad trazi veselo!". Evo, piskim od srece sto cu sa 12 hektara suncokreta ubrati manje od 2000 eura. Psenicom sam zatvorio dugove, za ovih 2000 eura cu da kupim naftu, tako da sam skinuo pola svojih useva ove godine, a nisam nista akumulirao!
Sreca i radost!!!
 
Ako moza neko da proveri informaciju koju sam danas dobio. U Ukrajni (najveci proizvodjac suncokreta) je cena 460e/t. Ne bih da sirim dezinformacije pa molim nekog ko bolje barata internetom da proveri.

Inace kod mene je 25+pdv, pare za 2-3 dana.
Izgleda loša informacija ali neka još neko proveri ,ne znam šta ima znači prve dve kolone taj zlevator I zavod ali cena je 27 do 31 dinar tj kurs dinara I grivne je 10 dinara 1 grivna,treća kolona je jasna -Luka crno more 365-380 dolara po toni što mu dođe nekih 32-33 dinara. Zar stvarno mislite da je napolju takva razlika kakvu navodite? Znaju naši monpolisti kako da odrede cenu suncokreta tj toliko manju nego u okruženju da nema računa da se uvozi ali da je neisplativo da se izvozi. Fabrike u zemlji moraju da ga prerade. Voleo bi da se jave izvoznici I kažu da li se uvozi ili izvozi suncokret I u kom obimu. A svim otkupljivačima bi savetovao da je prošle vreme brze love I da se potrude da svoj veliki procenat koji dobijaju od uljara umanje jer sledeće godine neće imati šta da isporuče istima.Baš me zanima kako će se ponašati otkupljivači prema nama jer definitivno velika većina neće imati da pokrije dugovanje.No code has to be inserted here.
 
Nazad
Vrh