Cena suncokreta rod 2013.g.

Pa naravno da su iste cene.U hrvatskoj zagarantovano 31din/kg suncokreta a kod nas možda 23rsd/kg.Pa koju školu ste Vi bre išli?Ili večernju trafikantsku ili koferašku?
 
Resenje je da se udruze poljoprivrednici i naprave svoju uljaru. Svako da ulozi koliko moze i procentualno tome da ima vlasnistvo, pritom pojedinacno vlasnistvo ne sme biti vece od 5%. Time izbegavamo Viktoriju i Dijamant. I nemojte mi reci da nije moguce! Moguce je i moramo da se organizujemo jer ovako ce nas izgaziti jedne po jedne! Poslovanje firme transparentno za sve vlasnike i onog sa samo jednom akcijom. Vlasnici mogu biti SAMO poljoprivrednici, nikako investivcioni fondovi, banke i slicne organizacije.

Odlično zvuči ali... Bilo bi kao sa subvencijama, državnim zemljištem i protestima prethodnih godina. Suparnici bi brzo i jeftino kupili veliki broj ljudi koji bi navodno izigravao poljoprivrednika akcionara a u stvari radio za njih uz manju ili veću nadoknadu. Veliki marketi kakva je recimo Todorićeva maloprodaja koja skoro pa drži celo tržište u Srbiji ne bi htele naše ulje da stavlja na rafove što bi brzo učinile i ostale velike trgovine. Ostale velike uljare bi dampirale cene( i opet zaradjivale zbog drastično potcenjene cene sirovina) i brzo upropastile ovu imaginarnu paorsku uljaru. Na kraju bi država opet izmislila aferu sličnu aflatoksinu gde bi naše ulje predstavili nebezbednim za upotrebu a sve bi preko medija stručno objasnio Zaharije i par kupljenih stručnjaka sa univerziteta. Mislim da ćemo morati da se borimo doslovno gerilskim metodama i da bez ozbiljnih akcija stvari nikako neće moći da se reše.
 
lepo su pricali da kad oni dodju na vlast da ce poljoprivrednici ziveti bolje,a ono jos gore....na sledecim izborima ljudi nemaju za koga glasati sve vece partije su bile na vlasti
 
Sto niko lane nije rekao nemojte toliko da platite kriza je!! Onda se niko nije setio npr BG-a i "socijalnog mira" nek mi neko objasni direktnu vezu izmedju cene suncokreta i BGa ?
Ako je neko corav i ne primeti da samo par ljudi ima koristi od ove trenutne cene nek ide slobodno na tavan da se obesi medj sunke.
 
Nikada nije bilo 2 godine za redom dobra cena suncokretu!U stvari nicega,ali suncokreta pogotovo! Sledeca ce biti bolja,garant! Kod nas poceli da vrsu,vlage od 8 do 10%
 
Sto niko lane nije rekao nemojte toliko da platite kriza je!! Onda se niko nije setio npr BG-a i "socijalnog mira" nek mi neko objasni direktnu vezu izmedju cene suncokreta i BGa ?
Ako je neko corav i ne primeti da samo par ljudi ima koristi od ove trenutne cene nek ide slobodno na tavan da se obesi medj sunke.

Pa kada su prosle godine toliko platili a sigurno nisu na svoju stetu nego su i oni imali dobru zaradu, sta mislis koliko ce onda ove godine oni profitirati na tudjoj grbaci.:sta::ppozdrav:
 
Ne mora da znaci cika Dusko kao da Vi u apoteci uvek zaradite kad prodate nesto,nekad date nekom na crtu pa kad donese pare vec trazi sledecu robu...tako i ovde.
 
Moje misljenje je da ce na suncokretu otkupljivaci "gadno" da profitiraju, napominjem to je samo moje misljenje. Vi ste svi iskusniji u vezi toga ali kada ja kao laik vidim da se od ljudi otimaju novci mislim da treba i Vama iskusnima to da bude jasno.
 
pre ce skinuti cenu ulja nego povecati cenu suncokreta znaju da ga je nasejano dosta i da ce rod biti solidan i aj po seljaku.
Necu da skrecem sa teme,ali znajte Beograd je najveci krivac svega u ovoj drzavi .
Vise nista ne pisem posto se ne slazemo u nekim stvarima.
 
Tacna informacija Dijamant odrzao koktel sa otkupljivacima da zaliju dobru cenu.Pa nije samo bata Kole kriv za sve i ove ostale postenjacine koji bi dali mlogo dobru cenu ali jebiga znas oni mi prete.Svake godine sve bolje price pa ko koga prej..e.
 
da li bre verujete da ce tamo neka treca ekipa ,na nekim ko zna kojim izborima da promeni nesto ?! kao prvo ne moze , ptisli smo pod led kao drzava ,samo niko da to saopsti , a kao drugo nece , cim se vlasti dokopamo i pozicija sa kojih moze da se krade , samo krademo ,takav smo bre narod , nemojte da se lazemo... a kao trece , sve vise sam ubedjen da mi i nemam sposobnih i pametnih ljudi ,da mogu nesto da promene na nivou drzave..
 
kažu pojeftiniće ulje ok ali u tom slučaju smo samo mi na gubitku jer nam je repromaterijal 40% skuplji u odnosu na prošlu godinu a što ne plate kao prošle godine a da pritom smanje cenu ulja pa da oni budu na gubitku e to nemože pošteno bi bilo da se šteta podeli na proizvođače i uljare da oni plate 39 din i da ulje pojeftini 30%
 
Nazad
Vrh