Cena suncokreta rod 2013.g.

Konkretno sa terena.Doo Rajic Bavaniste 24 akontno,ZZ Dimic nema cenu,prima robu,ZZ Milenijum nema cenu prima robu.\,do malo pre bio kod njih i kazu ocekuju konacnu cenu na 33 din.Informacija od direktora sa kojim sam jako dobar,tako da neverujem da bi me lagao.
Kazem ja njima blokiracemo otkupna mesta a oni meni samo blokirajte al kamionima APATINSKE PIVARE.:haha:
Inace kod nas je zetva u punom jeku i sigurno 40-50% roda je skinuto,a kamioni vuku suncokret u uljare non stop.
 
Ma ja necu iz principa kupovati ulje proizvedeno kod nas ,da platim i 50 dinara vise za strano ima da ga kupim,pa kad mogu oni nas ,mozemo i mi njih pa ko vise izdrzi, a sacmu ce krave gledati samo na slikama.Tiha voda breg roni,nkom neznaci nista da uizma strano ulje,al treba iz principa.
 
Resenje je da se udruze poljoprivrednici i naprave svoju uljaru. Svako da ulozi koliko moze i procentualno tome da ima vlasnistvo, pritom pojedinacno vlasnistvo ne sme biti vece od 5%. Time izbegavamo Viktoriju i Dijamant. I nemojte mi reci da nije moguce! Moguce je i moramo da se organizujemo jer ovako ce nas izgaziti jedne po jedne! Poslovanje firme transparentno za sve vlasnike i onog sa samo jednom akcijom. Vlasnici mogu biti SAMO poljoprivrednici, nikako investivcioni fondovi, banke i slicne organizacije.
 
Ljudi ja neznam o kojih 20 i kusur dinara pricate?....
Zadruga kod nas vrsi otkup 36 din kg, sutra cu da slikam ima istaknuta cena na otkupnom mestu
prijatelju sve citam i ne mogu da verujem ta cena je mala ali daleko veca od bilo koje ponude...mislim malo mi nekako nestvarno.
nemoj da se ljutis ali daj nam neku adresu da kontaktiramo tu zadrugu...
meni se na kolicunu koju cu imati isplati da platim par slepera da se odnese tamo.....
 
Resenje je da se udruze poljoprivrednici i naprave svoju uljaru. Svako da ulozi koliko moze i procentualno tome da ima vlasnistvo, pritom pojedinacno vlasnistvo ne sme biti vece od 5%. Time izbegavamo Viktoriju i Dijamant. I nemojte mi reci da nije moguce! Moguce je i moramo da se organizujemo jer ovako ce nas izgaziti jedne po jedne! Poslovanje firme transparentno za sve vlasnike i onog sa samo jednom akcijom. Vlasnici mogu biti SAMO poljoprivrednici, nikako investivcioni fondovi, banke i slicne organizacije.
Bojceticu lepo ti razmisljas samo sto je to u realnosti jedan veliki prc! Pa ljudi se ne mogu organizovati za neke naj osnovnije stvari a kamoli uci u velike investicije! Dva brata ili dva drugara ne mogu se sloziti a gde jedna velika grupa u kojoj nece biti sporazuma ni na prvom sastanku!!!
 
Bojceticu lepo ti razmisljas samo sto je to u realnosti jedan veliki prc! Pa ljudi se ne mogu organizovati za neke naj osnovnije stvari a kamoli uci u velike investicije! Dva brata ili dva drugara ne mogu se sloziti a gde jedna velika grupa u kojoj nece biti sporazuma ni na prvom sastanku!!!

Peet onda i treba da nas gaze kad za bolje nismo... Moramo poceti da razimsljamo na gore naveden nacin inace nas nece biti.
 
Ma ja necu iz principa kupovati ulje proizvedeno kod nas ,da platim i 50 dinara vise za strano ima da ga kupim,pa kad mogu oni nas ,mozemo i mi njih pa ko vise izdrzi, a sacmu ce krave gledati samo na slikama.Tiha voda breg roni,nkom neznaci nista da uizma strano ulje,al treba iz principa.
Ulje,samo za kandilo!Ima svinja,svinjska mast je zdravija i bolja od ulja...ja ih odavno bojkotujem!Eventualno za salatu i nesto tako,ali potrosnja mi je maksimalno 3-4 litre godisnje a i to cu da smanjim :)
 
Najgora stvar u svemu sto Srbija hoce socijalni mir jeftin hleb,ulje itd a nas proizvodace ce osiromasiti totalno subvencije realno ni nemamo jer 6000 po ha je pi...in dim,neznam kolko moze covek da izdrzi gde je granica izdrzljivosti,ja se nadam da nije daleko docice i nasih 5 minuta
 
Najgora stvar u svemu sto Srbija hoce socijalni mir jeftin hleb,ulje itd a nas proizvodace ce osiromasiti totalno subvencije realno ni nemamo jer 6000 po ha je pi...in dim,neznam kolko moze covek da izdrzi gde je granica izdrzljivosti,ja se nadam da nije daleko docice i nasih 5 minuta
Sto se nasih 5 minuta tice ja mislim da su dosli i prosli prosle godine kad mu cena bila 55din.
 
pozdrav svima citam vec danima i ne mogu da verujem sta se desava jer to svake godine ista stvar ajde da iskoristimo taj sumcokret u bio gorivo pa nek peku i prze na vodi to ce im bit zdravije nego da jedu nas sumcokret koji je dzabe:ppozdrav:
 
Danas me zvao Santo R. iz Tobe kaze mi da je cuo da je Viktorija izasla sa 26,00 sa pdv, zovem Viktoriju da vidim da li se zna cena odbija poziv... sigurno sastance... javio mi se tek pre pola sata i kaze da je cena 24,00 + PDV = 25.92 za otkupljivace i da je to sa svim troskovima otkupa i prijema sa manipulacijom i marzom, a da ce najverovatnije za proizvodjace biti 24,00 din sa PDV. sutra ce navodno Dijamant izaci sa cenom.... zvali su sve otkupljivace u Motel Ecka na koktel, pa cemo valjda cuti tamo nesto
I šta kaže Dijamant ,prati li Viktoriju ?
 
Sada ćemo da izgubimo sve ono što smo zaradili prošle godine,i opet smo na nuli(tj.mi seljaci se zadovoljavamo pozitivnom nulom)
A kajmak skine onaj koji ni ku..om mrdno nije.
 
Jedna zadruga kod nas ide sa 100eura/t akontacije,a jedna iz susednog sela sa 25rsd/kg takođe akontacije.To je ono što je danas na terenu kod mene.
 
Svaka cast ovom coveku za sve sto je rekao u ovom klipu.Sve je ziva istina i veliki je problem sto vlada nesloga na svim poljima poljoprivrede.
 
Sa danasnjeg sastanka

„Јуче је исплаћено преко 900 милиона заосталих субвенција што чини највећи проценат исплаћених субвенција у пољопривреди у региону. Сјајна вест за нашу пољопривреду, а не само за ратаре, је да смо уз подршку првог потпредседника Владе Александра Вучића, покренули иницијативу да Србија, као и наше колеге из Хрватске, поднесе захтев да осам година после уласка наше земље у ЕУ, странци не могу да купују пољопривредно земљиште у Србији“, казао је Голубовић.
Oдржaн сaстaнaк представника Министарства пољопривреде и „Банатских паора“
22.08.2013.

„Било је доста тема али задовољани смо одржаним састанком. Конкретно, сходно обећању, све што је договорено на састанку са првим потпредседником Владе Александром Вучићем, испоштовано је“, рекао је државни секретар Данило Голубовић након одржаног састанка са представницима Удружења пољопривредника „Банатски паори“.

„Јуче је исплаћено преко 900 милиона заосталих субвенција што чини највећи проценат исплаћених субвенција у пољопривреди у региону. Сјајна вест за нашу пољопривреду, а не само за ратаре, је да смо уз подршку првог потпредседника Владе Александра Вучића, покренули иницијативу да Србија, као и наше колеге из Хрватске, поднесе захтев да осам година после уласка наше земље у ЕУ, странци не могу да купују пољопривредно земљиште у Србији“, казао је Голубовић.

„Такође, договорено је да ћемо дати списак јавних складишта паорима где наши пољопривредници могу да складиште своју робу и на тај начин побољшају пласман својих производа на тржишту“, додао је он.

Голубовић је такође нагласио да је у сарадњи са колегама из Министарства трговине, урађено преко 1.260 контрола поштовања Уредбе за производњу хлеба „Сава“, и да је том приликом утврђено 74 неправилности, да су поднете пријаве и дат налог да се неправилности отклоне.

„Заједничком акцијом Министарства пољопривреде, Министарства трговине и Комисије за заштиту конкуренције, испитаће се постојање монопола у промету репроматеријала и код откупа сировина и посебно код, како смо и добили наговештај представника удружења „Банатски паори“, „зеленашких радњи“ на терену. Све што будемо уочили благовремено ћемо објавити. Сви који буду кршили закон, биће санкционисани.“, изјавио је Данило Голубовић.

Такође, министарства пољопривреде и трговине покренуће иницијативу да се откупи додатних 100 хиљада тона пшенице рода 2013. године под истим условима под којима је откупљено претходних 60 хиљада тона, рекао је Голубовић уз напомену да ће ова иницијатива бити предата новом министру финансија на разматрање.

Говорећи о цени уљарица, Голубовић је истакао да су колегама паорима дате конкретне цене сунцокрета и соје у региону, што је сада највећа бољка за њих, и видело се да су цене приближно исте. Надамо се да ће индустрија уља у складу са нижим ценама сировине које ће откупљивати ове године, пласирати финални производ у малопродају по ценама нижим за проценат умањења цена које су имали при откупу сировине. На тај начин наши потрошачи имали би уље по нижим ценама.

„Убеђен сам да ће овакав интерактивни однос кабинета и наших пољопривредника и убудуће дати добре резултате. Договорено је да ћемо се састајати једном месечно са свим пољопривредним удружењима где ћемо моћи да се узајамно информишемо о проблемима како би их решавали на прихватљив начин. Сви закони Министарства пољопривреде као и Стратегија пољопривреде чији коначан нацрт очекујемо у октобру, биће презентовани јавности кроз јавну расправу. Таквом сарадњом проналазићемо најбоља решења“, закључио је Голубовић.
 
Nazad
Vrh