Cena suncokreta rod 2013.g.

Ako ћемо реално лажу свуда, и не бих се ја бацао камењем на све нас, пре сам за то да се јасно именују кривци. Пођимо од тог задњег дела Дневника. Лаже чувени двојац ВС, јер сада везе нема са рекордом после оваквог дефицита падавина. Лажу да ће у УСА бити рекордан род, јер неће. Лаже онај вероватно пијани пољопривредник, и само бих га питао дал је икад у свом животи видео њиву са два класа на стабљици, а камоли са три и сл, и питао бих дал је икад изашао из свог села. То што по нека стабљика има патрљак од другог клипа, везе нема са њивом. Онај трговац да објасни, где је цена у свету 115 еура/т. Такав фјучерс не постоји ни за 2015 годину. Све њих би неко требао да тужи за обмањивање јавности преко највећег медија у држави. То би требало да повуче и неке консеквенце, па нек онда и други лупетају. Друга опција је да неко са друге стране нпр удружење пољопривредник тражи од Тијанића термин у истој емисији, са истим трајањем, да могу да се демантују те лажи. Неће се десити ништа од тога. А десиће се, да је ове неко организовао за ову кампању, јер не очекује казну. Удружења се неће огласити, и неће звати Тијанића, јер су углавном под контролом, или незаинтересована, или ако неко и зове Тијанића, неће добити термин.
 
Ovaj tvoj komentar posalji na mnoge adrese i na slobodnu evropu i glas amerike nek svi vide skim imamo posla,i da vidis da li ce neko objaviti
ps moramo se organizovati bolje da se odupremo lopovskoj bandi
 
Potpuno se slažem da treba pokušati proturiti vest do vise medija. Ja bih trebao da imam snimanje oko 20 avgusta za emisiju "građanin" jedini moj uslov pored price o selu (mladima,nama došljacima iz grada,poljoprivredi ) je bio da se ne cenzuriše ništa a naravno da mi je cilj da pričam o položaju poljoprivrednika I gorućim problemima. Najveći problem je što ta emisija nije nešto praćena ali opet neka bolje pokušati nego sedeti I čekati. Još bih zamolio moderator ako ima neku majicu viška da mi pošalje (naravno da je platim) da bih besplatno reklamirao forum.
 
Ako ne bude majice,spremam moju da nas valjano reklamiras.Pozdrav
 
Potpuno se slažem da treba pokušati proturiti vest do vise medija. Ja bih trebao da imam snimanje oko 20 avgusta za emisiju "građanin" jedini moj uslov pored price o selu (mladima,nama došljacima iz grada,poljoprivredi ) je bio da se ne cenzuriše ništa a naravno da mi je cilj da pričam o položaju poljoprivrednika.
Да би искористио пружену прилику, добро се спреми. Било би добро да са њима тражиш договор унапред. По могућству да ти дају питања унапред, ко певаљкама. :osmeh:
Извини, наместило се. Али и даље остаје оно за припрему.
 
Marko to je emisija o ljudima nema tu sta da se spremas. Zarad dobrog svih nas zelim izneti stvarnu sliku.No bicete obavesteni o razvoju situacije.
 
TRŽIŠTE

petak, 09 avgust 2013 09:19 | Napisao Petar Jovičić | | |
grafik%20vatas.jpg
Cena za pšenično zrno na tržištu je stabilna, dok je cena uljane repice na tržištu naglo odskočiila na tragu porasta tražnje za sojom na tržištu.Na međunarodnoj sceni, Japan kupio 175.000 tona pšenice iz SAD, Kanade i Australije . Evropska unija izvozi 367.000 tona pšenice što donosi ukupno od početka sezone 1,96 miliona tona. Treba napomenuti da Francuska izvozi pšenicu u Saudijsku Arabiju, po prvi put od 2000. EU takođe izvozi 273.000 tona ječma što onosi ukupno od početka sezone 1,4 miliona tona. Snaga eura još uvek otežava izvoz iz EU ( odnos evro/dolar - 1:1,338 ).
Evropska tržišta Cene za 2013 žetve, osim kukuruza.


Pšenica, 181 € / t € / t

Chicago 179,8 € / t za decembar 2013. Isporuke

Durum 270 € / t


Uljana repica 360 € / t



Pivarskog ječma 188 € / t


Suncokret, 330 € / t

Kukuruz 2012 žetve, 168 € / t


Američka tržišta

Soja - cene su povećane juče,iako se važne količine očekuju na američkom tržištu u narednih nekoliko nedelja. Neki brokeri profit uzimaju pre izvetaja USDA u ponedjeljak.

Za pšenicu izvozne brojke su više od očekivanja - sa 726 200 t, oni su također više od očekivanja za kratkoročni pošiljke u kukuruzu, ali na novoj kampanji. Što se tiče soje, takođe se registruje više od 1Mil.T za novu kampanju.


Kukuruz decembar 2013 4,5975 $ / bušel, + 1.50 posto od prethodnog dana.

Pšenica decembar 2013 6,5375 $ / bušel, - 2,50 centi od prethodnog dana.

Soja decembar 2013, 11,8425 $ / bušel, - 18,50 centi iz prethodnog dana.

Soja brašno decembar 2013 356,80 $ / tona kratke, + 1,70 $ na prethodni dan.


CRNOMORSKA tržišta
Ukrajina i Rusija trebaju imati dobru proizvodnju suncokreta. Uz proizvodni potencijal od 9,5 miliona tona, Ukrajina je i dalje najveći svetski proizvođač suncokreta, sledi Rusija koja proizvodi 8,5 miliona tona. Europska proizvodnja suncokretovo trebala bi biti na 7,5 milona tona. Suncokretova žetva je blizu i pokrenuće veći pritisak na cene. U Ukrajini,od izvoznika suncokretovog ulja , seljaci su očekivali cenu od 300 €/t.
Ova cijena je 20 € ispod stvarne cene uljane repice u Ukrajini. U blizina granice Poljske, trgovci kupuju repicu za oko 320 €/t. Prošle godine, ¾ Ukrajinske uljane repice izvozilo se u Poljsku, Francusku i Belgija. Ove godine, 2 miliona tona treba izvesti sa jakim naglaskom na start isporuka koje počinju u avgustu.
 
Marko to je emisija o ljudima nema tu sta da se spremas. Zarad dobrog svih nas zelim izneti stvarnu sliku.No bicete obavesteni o razvoju situacije.
Слабо гледам тв, осим кад сам у гостима. :osmeh: Стави емисију после на форум па да гледамо.
 
Rezultati pretraživanja

Otkupna cena suncokreta 24 , a soje 22 din/kg... je za suncokret ovogodišnjeg roda otkupnu cenu od 24, a za soju 22 dinara po kilogramu, bez PDV. Kako kažu iz te kompanije, ... 45 miliona evra koji će biti iskorišćen za otkup suncokreta i soje, povećanje kapaciteta za proizvodnju biodizela i ...
Vest - ministarstvo - 27/10/2010 - 13:53 - komentara - 0 dodatka

Ne dižite paniku ...
 
Videite da je to vest iz 2010
Zamalo me slog nije strefio.i to je dobro da nas pripreme za klanje,pa kao kad bude nesto vise da smo sretni. Braćo počnite da glancate čizme ,trebaće nam ,vrlo sumnjivo suncokret samo što nije počeo da se radi a oni ćute režija ista kao za pšenicu
 
Nazad
Vrh