Cena suncokreta rod 2013.g.

Cudi me da jos nisu poceli da guraju onu pricu nikad vise suncokreta nije posejano i ocekuje se rekordan rod u proseku preko 4.5t po ha,a i u okruzenju rodilo i prerodilo pa ce cena biti duplo manja u odnosu na proslu godinu.Ali zbog povecanja cene struje i ostalih energenata nisu se stvorili uslovi za pojeftinjenje suncokretovog ulja.

- - - - - - - - - -

E ovi nasi preradjivaci se drze one price RADIM DA ZARADIM,a vas ko jebe.
 
Danas pričao sa jednim uzgajivačem lubenica u Grčkoj cena Lubenice na veliko 0,09 e da 9 eurocenti:sta: Inače je na tezgama pored plaže 0,2 e kg.:off_topic:
 
Koje drzave, pa onaj retardirani podpsedsednik vlade sa bolesnim drzanjem ruku dok kao nesto objasnjava je i instaliran tu da bi nas unistili. Drzavu su vec unistila, sad je ostao jos narod, a zemlju cemo dati arapima, turcima i ostalim strancima.
 
Za te novce neću ni terati kombajn u njivu, odmah tanjiraca i sredjeno. Za kukuruz lepo šibica... To je izgleda jedini lek, kakve blokade puteva, protesti... Sve to lepo popaliti i mir.
Da vidimo i to.
Ali realno od toga nece biti nista.
Ljudi su prezaduzeni i kredit im je kao omca oko vrata.
A cena kamen,koje ce mnoge povuci na dole.
 
Panika se širi.Mislim sa namerom, da posle, budemo i sa 35 din prezadovoljni. Zadnje što sam ja čuo, a što su i drugi članovi ovde napisali, ni oni koji treba da plate taj suncokret ne znaju koju cenu da ponude. Sad je vreme pritisnuti ih, da se posle mi ne bi češali tamo gde nas ne svrbi. Kad predamo suncokret jednima il drugima onda je već kasno za negodovanje.Nek izaću sad sa cenom, pa da biram kome ću da prodam, dal dijamantu, kostiću il nekom trećem.
 
Cena pre žetve i dozvola da strani kupci slobodno mogu da kupuju suncokret,izvoz,ne budite naivni lopovi su u vezi sa našom vlašću,organizovana pljačka,drugo gradjani su protiv nas radnici takođe,u slučaju blokada puteva treba razmisliti,videli ste juče u Beogradu niko nam nije prišao ,protest preneti ispred pokrajine možda će oni biti sa nama a imaju i dobre veze sa međunarodnim institucijama,sastanak i objaviti uputstva za rad,GORE POD NOGAMA NE DAJ MO SE BANDI U RUKE
 
Koje drzave, pa onaj retardirani podpsedsednik vlade sa bolesnim drzanjem ruku dok kao nesto objasnjava je i instaliran tu da bi nas unistili. Drzavu su vec unistila, sad je ostao jos narod, a zemlju cemo dati arapima, turcima i ostalim strancima.
Instalacija im je ugradjena od '87 preko svih '90- tih. Imali su period kad su imali kratak spoj odnosno kurslus da bi uz usrani remont od strane kratkovidnih gradjana opet dosli na scenu sa starim naravom i idejama za unistenje!
 
Nazad
Vrh