Cena suncokreta rod 2013.g.

Ako je tako kako kaze Diklofen, onda sa 1kj suncokreta koji je posejan na losijoj klasi zemlje ostane taman za gajbu piva i pljeskavicu!::jako_besan::
 
Sa takvom informacijom se nije šaliti i ja to naravno ne bi ni radio.Nisam je čuo na pijaci ili vašaru.Ovo počinje da prevazilazi sve mere i granice razumnog.
I ja sam danas to cuo informacija sojaprotein becej,sad mi je jasno zasto je Grobar posecivao Becej,j.. mu Tadic mamu on ih je stvorio ,vazno je da neko mesto krene onda ide lancano
 
U ponedeljak mi je bio covek iz Dijamanta, pitao ga za cenu suncokreta kaze maksimum 30 din. ako bude... Juce se cuo sa Agrotradingom i oni se spremaju za otkup suncokreta, kazu da ce biti 220 eur/tona... danas dosao covek iz Agrogloba isto kaze da ce biti 220 eur/tona... svi pricaju isto ima puno suncokreta zasejano i dobro ce roditi, nema ko da ga otkupi, navodno kupovace ga samo Dijamant i FU Banat, kao viktorija je pukla uzimace samo za dug, a invej (sunce i vital) bankrot... A izvoznici su tu da nas spasu, da nam plate 220 eur
 
Tako su se i ranije ponašali pa niko nije sejao desetak godina, onda su davali traktore za suncokret pa su ljudi malo sejali pa stali dok nisu davali malo bolju cenu. Sad se isto ponavlja, opet će da pokupe jeftino suncokret pa tako u krug.
 
U ponedeljak mi je bio covek iz Dijamanta, pitao ga za cenu suncokreta kaze maksimum 30 din. ako bude... Juce se cuo sa Agrotradingom i oni se spremaju za otkup suncokreta, kazu da ce biti 220 eur/tona... danas dosao covek iz Agrogloba isto kaze da ce biti 220 eur/tona... svi pricaju isto ima puno suncokreta zasejano i dobro ce roditi, nema ko da ga otkupi, navodno kupovace ga samo Dijamant i FU Banat, kao viktorija je pukla uzimace samo za dug, a invej (sunce i vital) bankrot... A izvoznici su tu da nas spasu, da nam plate 220 eur

Samo opusteno.
Vidim da za tri godine imate samo 7 postova , pa se nadam da cete pisati malo opsirnije kada bude da se vrse suncokret i kad bude da se zna prava cena , al sigurno nece biti ta kao sto vam je rekao "taj neko" iz Dijamanta ili ko vec , mada bi "taj neko" mozda takvu cenu zeleo.
Samo opusteno , videcemo sta ce biti.
 
Najnovija informacija,sprema se velika pljacka seljaka sto se tice cene suncokreta i treba odmah i sad konkretno reagovati!Otimacina je u najavi za 20-ak dana kada krene zetva i otkup,sve se vec zna,dogovori su pali i cena je iznenadjujuce losa!Necu je napisati zbog likovanja nekih otkupljivaca ovde ali mogu vam reci skoro duplo niza od proslogodisnje!Ovde na forumu se javljaju i uclanjuju ljudi koji se bave otkupom i trguju tim nasim proizvodima,buskaju ljude i prave atmosferu kao da sve nase ne vredi nista!Zarad sebe i svojih interesa takvu atmosferu su napravili i za psenicu i uspelo im je!Mi cutimo,svi se u okruzenju bune i protestuju! Ne moze vise tako...Necu da drzim pridike preko kompa,ali ljudi moji ako sami sebi ne pomognemo ko ce?!Ako je ulje bilo 140 dinara,sada bi trebalo da bude 70-80 a da li ce biti?!Ako je hleb bio 45 dinara,da li ce sada biti 30?!Pa nece,naravno...ali zato moramo biti slozni i jedinstveni!Ovo je sramota sta se sprema i kako planiraju da uniste Srpskog seljaka...

- - - - - - - - - -

U ponedeljak mi je bio covek iz Dijamanta, pitao ga za cenu suncokreta kaze maksimum 30 din. ako bude... Juce se cuo sa Agrotradingom i oni se spremaju za otkup suncokreta, kazu da ce biti 220 eur/tona... danas dosao covek iz Agrogloba isto kaze da ce biti 220 eur/tona... svi pricaju isto ima puno suncokreta zasejano i dobro ce roditi, nema ko da ga otkupi, navodno kupovace ga samo Dijamant i FU Banat, kao viktorija je pukla uzimace samo za dug, a invej (sunce i vital) bankrot... A izvoznici su tu da nas spasu, da nam plate 220 eur
Druze ne bih da te uvredim,svi znaju i ko si i sta si...Nemoj te price da podmeces,kao Viktorija pukla,Peconi isto tako,itd...Zasto su pukli?!Peconi prvi kum onom voditelju Kralju,i kupi mu dzip od 70-80.000 eura kao poklon,jel to po tebi OK?Zasto je bankrot,to je prica koju poturaju oni i vi otkupljivaci kako bi toboz bili primorani da damo posto poto,jel sta ako i Dijamant ne otkupljuju,moracemo ga u Duvan i Tamis baciti...Lepo svi tu zaradjuju na suncokretu,vi od marzi i procenta koji dobijete na kolicinu a oni na visokoj ceni gotovih proizvoda.Videli upalilo sa psenicom,cute i ne bune se...sad udri suncokret,soja,kukuruz! Sramota i meni bi bilo ispod casti da se sluzim tim i takvim pricama i podmetacinama kako bi nekog zajebao,prevario,unazadio!
 
ja jesam trgovac i otkupljivac ali sam mali i ne odlucujem ja cenu nego oni mafijasi. ja sam samo posrednik i zaradim oko 50 para po kg. a nekad i izgubim. krivo mi je sta uradise sa poljoprivredom, sve su potcenili, a nude mi njihov map 12 52 0 rruski po ceni od 385 eur /tona+8 %pdv... brate preskupo na ove cene polj.proizvoda.
Da napomenem da ja nisam od onih lopova koji su firmu otvorili i stvorili kapital za 5 god., kupili po 3-4 zadruge itd.
Moj deda je radio maxim zemlje u svoje vreme, pa i otac ceoo zivot, samo rad rad i rad, ove god. je prvi put otisao na more u zivotu i to sam ga ja naterao. firmu smo otvorili 1995 kako bi plasirali prvenstveno svoje proizvode. ove god. smo imasli posejano 106 k.jutra psenice i imamo 120 k.jutra suncokreta... kada sam cuo cenu umalo se nisam slogirao. Ja sam ZA da se ovome svemu stane na put, a ne da huskam ljude kako pojedinci misle, jer ako budu stvarno te cene bankrotirali smo nacisto. Blokade su potrebne ODMAH da bi nesto postigli, a ne kada roba ode kod njih pa mogu kako hoce. i to blokade puteva, mostova, uljara, silosa, luka, da ne mogu da rade do god se ne donese cena pre zetve i da bude javna istaknuta sa rokom placanja.

- - - - - - - - - -

nije da ja podmecem neke price vec prenosim njihove reci i sve kako planiraju da nas opljackaju i ja ne stojim pod laznim imenom kao neki koji imaju firme pa to kriju
 
Pisao sam ranije Valensa metod u Poljskoj Crna Ugar, ne posejati,ako protesti ne uspu a neće ,signal je prodaja vršackih vinograda za onu sramnu cenu ,naša logika je da samo propalice to mogu da urade,a priča o avionima mi je pun k... ili samo za nas pa nek pocrkaju od gladi

- - - - - - - - - -

Reaktivirati registrovan NEZAVISAN SINDIKAT ZEMLJORADNIKA VOJVODINE koji je imao najbolju organizaciju ,banaćani se i bačvani sećaju i SAMO SLOGA SELJAKA SPASAVA
 
ja jesam trgovac i otkupljivac ali sam mali i ne odlucujem ja cenu nego oni mafijasi. ja sam samo posrednik i zaradim oko 50 para po kg. a nekad i izgubim. krivo mi je sta uradise sa poljoprivredom, sve su potcenili, a nude mi njihov map 12 52 0 rruski po ceni od 385 eur /tona+8 %pdv... brate preskupo na ove cene polj.proizvoda.
Da napomenem da ja nisam od onih lopova koji su firmu otvorili i stvorili kapital za 5 god., kupili po 3-4 zadruge itd.
Moj deda je radio maxim zemlje u svoje vreme, pa i otac ceoo zivot, samo rad rad i rad, ove god. je prvi put otisao na more u zivotu i to sam ga ja naterao. firmu smo otvorili 1995 kako bi plasirali prvenstveno svoje proizvode. ove god. smo imasli posejano 106 k.jutra psenice i imamo 120 k.jutra suncokreta... kada sam cuo cenu umalo se nisam slogirao. Ja sam ZA da se ovome svemu stane na put, a ne da huskam ljude kako pojedinci misle, jer ako budu stvarno te cene bankrotirali smo nacisto. Blokade su potrebne ODMAH da bi nesto postigli, a ne kada roba ode kod njih pa mogu kako hoce. i to blokade puteva, mostova, uljara, silosa, luka, da ne mogu da rade do god se ne donese cena pre zetve i da bude javna istaknuta sa rokom placanja.

- - - - - - - - - -

nije da ja podmecem neke price vec prenosim njihove reci i sve kako planiraju da nas opljackaju i ja ne stojim pod laznim imenom kao neki koji imaju firme pa to kriju

DRUZE JEL OVO TVOJA FIRMA http://www.dragolj.net/
 
U ponedeljak mi je bio covek iz Dijamanta, pitao ga za cenu suncokreta kaze maksimum 30 din. ako bude... Juce se cuo sa Agrotradingom i oni se spremaju za otkup suncokreta, kazu da ce biti 220 eur/tona... danas dosao covek iz Agrogloba isto kaze da ce biti 220 eur/tona... svi pricaju isto ima puno suncokreta zasejano i dobro ce roditi, nema ko da ga otkupi, navodno kupovace ga samo Dijamant i FU Banat, kao viktorija je pukla uzimace samo za dug, a invej (sunce i vital) bankrot... A izvoznici su tu da nas spasu, da nam plate 220 eur
Mogu ti reci da lupas. Zaposlen sam u Victorija logistic i oni su najveci otkupljivaci posle dijamanta amo ne i veci od njega. Da te nebi smaro ali kako moze da pukne kad formira cenu robe koju odkupljuje i koju moze da preradjuje a moze odma u barze po vecoj ceni. ja sam cuo pet razlicitih cena neverujem nikom to neznaju trenutno ni kljucni ljudi. Da se razumemo nebranim velike kompanije
 
Ne lupam nego to drugi kazu koji kupuju... Mozda si i u pravu, vikdecemo na kraju zetve, valjda ce se onda znati cena po obicaju... :off_topic: svi su govorili prosle god. samo da bude 40 , pa na kraju ispao 56. :osmeh:
 
Nazad
Vrh