Cena suncokreta rod 2013.g.

Слабо се шта амери питају кад је сунцокрет у питању. Ми мало да запнемо, пређосмо их. А наше комшије их шију. Кад још додамо Украјину и Русију, околина Ц.мора је главни светски регион за сунцокрет.
Molio bih te da nadjes crnomorsku berzu,ja ne mogu,stalno mi se otvara prvo Putinova slika a onda druga neki milicajac vice :no ,no bato
 
Molio bih te da nadjes crnomorsku berzu,ja ne mogu,stalno mi se otvara prvo Putinova slika a onda druga neki milicajac vice :no ,no bato
Не гледам ни ја њихову берзу, већ читам разне вести. Био је код њих сунцокрет и 16 хиљада рубаља, али пада. Кад сам видео цену репице, тражио сам шећер и воду.

Мало сам читао, а тебе ако не мрзи, настави, ал нам после препричај :osmeh:

http://www.fao.org/fileadmin/user_u...dity exchanges in Europe and Central Asia.pdf
 
Poslednja izmena:
Не гледам ни ја њихову берзу, већ читам разне вести. Био је код њих сунцокрет и 16 хиљада рубаља, али пада. Кад сам видео цену репице, тражио сам шећер и воду.

Мало сам читао, а тебе ако не мрзи, настави, ал нам после препричај :osmeh:

http://www.fao.org/fileadmin/user_upload/tci/docs/WP5-Commodity%20exchanges%20in%20Europe%20and%20Central%20Asia.pdf
Odlican strucan clanak ,tesko mi za prevod ekonomija mi nije struka nego poljoprivreda ,bilo bi dobro da ovo neko prevede i objavi (zar poljoprivrednici da to rade)
 
Па слажем се да треба превод. Ал по страници кошта до 10 еура, па пута број страна, оде летовање. Поента је да им берза роба и није развијена, и ако су међу највећима на свету. Тј, имали су пуно неуспешних покушаја.
 
Па слажем се да треба превод. Ал по страници кошта до 10 еура, па пута број страна, оде летовање. Поента је да им берза роба и није развијена, и ако су међу највећима на свету. Тј, имали су пуно неуспешних покушаја.
Позориште, глуме берзу као и ови наши ,још кад их Шећерко подучи где им је крај,ако је 16000 рубаља 1кг сунцокрета 61 дин. изгледа да смо премашили учитеља,претпостављам да имају добре извозне стимулације,интересантно је да наши новинари ништа се критички не осврћу како је у пољопривреди у свету,продате душе или глупави
 
OPREZ poljoprivrednici Galetin &compani počeli su psihološku pripemu za sramno spuštanje cena suncokreta i soje pojavljuju se neke trgovine na zeleno od tobož 34,5 din.kg i prikazuju neke male cene u USA sto nije tačno ,Čikago terminska isporuka septembar 2013. cena 45.5 za gmol soju ,franko luka novi sad ta soja košta oko 60 din-kg ,ne gmol je skuplja i barem je 55din-kg . To oni zovu spinovanje sa informacijama ili srpski rečeno zatupljivanje proizvođača.Dokaz neka kažu ko to prodaje soju terminski ako je cena 60,din-kg ,ponavlja se ista tehnologija kao sa pšenicom,za mesec dana počinje žetva pripremite se za odgovor,SAMO SLOGA SELJAKA SPASAVA
 
OPREZ poljoprivrednici Galetin &compani počeli su psihološku pripemu za sramno spuštanje cena suncokreta i soje pojavljuju se neke trgovine na zeleno od tobož 34,5 din.kg i prikazuju neke male cene u USA sto nije tačno ,Čikago terminska isporuka septembar 2013. cena 45.5 za gmol soju ,franko luka novi sad ta soja košta oko 60 din-kg ,ne gmol je skuplja i barem je 55din-kg . To oni zovu spinovanje sa informacijama ili srpski rečeno zatupljivanje proizvođača.Dokaz neka kažu ko to prodaje soju terminski ako je cena 60,din-kg ,ponavlja se ista tehnologija kao sa pšenicom,za mesec dana počinje žetva pripremite se za odgovor,SAMO SLOGA SELJAKA SPASAVA
Galetin je veliko g...o
 
Nemojte tako on je jedan od kandidata za ministra poljoprivrede, a vi blatite coveka :osmeh:
 
Ne berite rano kukuruze pored puta,treba suma

- - - - - - - - - -

Nemojte tako on je jedan od kandidata za ministra poljoprivrede, a vi blatite coveka :osmeh:
Što gori to bolji,poštenog čoveka ne biraju jer mafijaši ne mogu da ga ucenjuju,zašto je Galetin krio krađu u robnim rezervama,a izvuko se neće u zatvor,on je po službenoj dužnosti znao i trebao je da zna,sad vam je jasno taj njihov kadar kako uspeva
 
Unapred molim da me ne prozivate za ovo što napišem.
Izjako pouzdanih i da kažem skoro 100% sigurnih izvora sam danas čuo da će cena suncokreta sa kojom će izaći biti oko 30rsd.Još gora druga stvar je što će se početi sa isplatom suncokreta iz dva dela.Pola će plaćati po predaji ,a drugo pola čak za 6 meseci.Znači ponavljam da je informacija jako sveža i skoro sigurna.Za cenu je moguće i malo pomeranje ali bez sumlje da neće biti 35rsd.
E sad saborci moji pamet u glavu,ćebad u traktore ispremite se za 5.8.
 
Strasno,sta se sve lopovi sete to normalnom coveku nemoze ni na pamet da padne.
I posle ce neko da kaze to je trziste ccc....to nema veze sa trzistem,sede lopovi u fotelje i smisljaju kako na 1 din da zarade 3.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh