Cena suncokreta rod 2013.g.

Kad se kuka i motika nije digla za
psenicu koja se seje u celoj
Srbiji za suncokret sumnjam
da ce se dici.
 
Kazu ljudi da se cena suncokreta obicno krece kolka je cena psenice te godine puta dva.Znaci bice oko 30 35 din.
 
Citam ovu temu i setio sam se jedne porodice iz Stapara. Koliko sam upoznat posejali su 60-70kj suncokreta, a da bude zanimljivije toliko zemlje i rade. Sto ce reci posejali su cunju na 100% povrsine! Da sam u njihovoj kozi i da citam ove cene od 200-300e/t verovatno bih se slogirao...
 
za soju nude 280e a kazu da ce sunckoret biti jeftiniji
Питао сам да ли може џабе одговорили су ми, може, али ти да платиш ПДВ.Од како се Шећерко домунђавао са Врчком почело је,а тако је сирома забринут неможе да спава од проблема,а нама све горе и горе,у јадан Врчко

- - - - - - - - - -

Nemojte ljudi da licitirate cenu kao na aukciji i da dajete pausalne informacije
Rac,preko tih izjava o maloj ceni oni nas pripreme za klanje ,i to rade neki koji ne znamo ciji su ,potpuno si u pravu sto tako teagujes,to im je tehnologija psiholoske pripreme,ili seljacki receno omamljivanje isto to rade i na TV i u novinama
 
Cena pšenice u otkupu prošle godine je bila 23,5 din, kasnije, odnosno u septembru je skočila na 27,5.
 
Ali stvarno ne vidim povezanost pšenice i suncokreta, osim njihovog komšijskog odnosa u plodoredu. Dugogodišnji odnos cena možda to pokazuje ali ne bih voleo to da se desi.
 
Resenje je slobodan izvoz suncokreta u severne zemlje gde on ne moze da rodi i izbeci nase lopove,ali to drzava odobrava,ali i nece jer su povezani ,sve mi je jasno kako pljackaju ali ne ide mi u glavu ko u vlasti im to odobrava jer ne mogu bez toga,GDE JE ANTIMONOPOLSKA KOMISIJA ILI JAVNI TUZILAC AKO POSTOJI KRIVICNO DELO SA INKRIMINACIJOM UDRUZIVANJE RADI PLJACKE
 
Konstantan pad cene suncokreta na Evropskom trazistu 15.07 je cena bila 405e/t, danas je vec 360e/t.
 
Da je cena i 360 e/t i to bi bilo prihvatljivo, ali ove cene koje se kod nas spominju ni blizu nisu toga.
Neka moja procena situacije: prosle godine su nasi izvoznici unapred prodali nas suncokret po 400e/t, preuzeli novce mesecima pre zetve.Kad su u zetvi videli da se nece moci uklopiti u tu cenu, uvedena je zabrana izvoza.ZASTO???Jeste da je bila susa.Pa jel suncokret podbacio?Nije bilo posijano dovoljno?Interes vise sile.
Ove godine ce se ti ugovori morati ispostovati, sa penalima,kamatama...Naravno da ce sve to ici preko nasih ledja.:udri:
 
Koje su to budale koji im daju novce a dok ne vide robu,kad bi taj princip kod nas vazio onda bi i imali sanse da im mi uguramo ,uzmemo novce i dobices robu kad das punu cenu,glupavi zapadnjaci

- - - - - - - - - -

Konstantan pad cene suncokreta na Evropskom trazistu 15.07 je cena bila 405e/t, danas je vec 360e/t.
Njihove izvestaje uvek respektuj ,imaju citavu masineriju za manipulaciju,ako na tarabi pise pi...ne mislis da je to ona stvar,samo originali su verodostojni,360 znaci ako hoces novce odmah uobicajeno je da do momenta zetve cena ide gore,vata nas sve panika zbog zita,ne brinte bicemo osisani na nulu na jesen

- - - - - - - - - -

Ali stvarno ne vidim povezanost pšenice i suncokreta, osim njihovog komšijskog odnosa u plodoredu. Dugogodišnji odnos cena možda to pokazuje ali ne bih voleo to da se desi.
Kalo ne razumes prvo ti drpe zito ti ne reagujes,onda jos lakse drpe suncokret jer nisi se bunio za zito ,pa onda po tom principu kukuruz,pa kad ne platis porez zemlju,pa kucu,i onda zgrabimo crveni barjak i pevamo 'Proleteri svih zemalja ujedinite se"
 
ko to od otkupljivača spominje malu otkupnu cenu suncokreta :sta: ja nikog nisam niti čuo niti pročitao osim ovde na forumu zašto :sta: uspaničili ste se kao neke babe ako bude niska cena onda svi na ulice ,bokada ,revolucija ali tek kada se zvanično izađe sa cenom ovako samo bespotrebno dižete tenziju lupate svašta a sve se svodi na rekla kazala tobože informacija iz pouzdanih izvora a izvor informacija neki portir u nekoj zadruzi da su nas ošišali za žito jesu a da li smo se pobunili ili bilo šta uradili da to ne prođe tako osim što im svi psuju majku ali samo preko tastature i ispred prodavnice dok piju pivo :ppozdrav:a ako se ne bunimo i ne pravimo blokade znači da smo zadovoljni a niko nema petlju da organizuje proteste gde su sad oni " veliki " paori i gazde
 
Odlicno si to zapazio za velike paore i gazde nema ih nigde podobijali mehanizaciju,za dzabe zemlju u arendu ,cekaju da mi propadnemo da kupe i nasu,narod nije zadovoljan nego nemocan,klima nije revolucionarna,ali to ne znaci da psiholoski ne treba pripremati masu,imacemo izbore na jesen pa necemo zaboraviti sta su nam uradili,ali ne treba zaboraviti da ce ovi u gradu uzivati sto mi propadamo jer smo nemoguc narod

- - - - - - - - - -

Nu_Sun_prices.jpg




Cena suncokreta kod americke nacionalne asocijacije za suncokret, za jul, avgust i novi rod 2013. godine.
"hundred weight" cwt je mera od 100 americkih funti (lb), sto je jednako 45.36kg.
Prema tome, 1kg suncokreta = od 42.3 - 45.5 dinara.
 
Слабо се шта амери питају кад је сунцокрет у питању. Ми мало да запнемо, пређосмо их. А наше комшије их шију. Кад још додамо Украјину и Русију, околина Ц.мора је главни светски регион за сунцокрет.
 
Nazad
Vrh