Cena suncokreta 2022.

Da li se mogu poslati dva zahteva od razlicitih otkupljivaca posto je sin predao nesto kg. drugom otkupljivacu a te papire nije stavi u kovertu.
 
Dobro vece..da li je neko sejao suncokret na repiste? Sta ste bacali od vestaka i koliki je prinos?
 
Ispravljam se, rekla je do kraja godine. Ali opet ostaje pitanje do kraja koje godine.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
https://www.no-tillfarmer.com/artic...rick-breaks-20-year-dryland-corn-yield-record
Oborio cova rekord,samo jos da naucim njixove jeb... imperijalne mere ,jeb.. ih sistem da ih jeb....(Stope, inči, milje, čvorovi, jardi, funte, libre, lige, unce, pinte, galoni, kamenje, funte po kvadratnom inču, furlongi po ligi na treći, čvor po palcu, kamen na stopi i sva ostala sranja koje Amerikanci i Englezi vole da koriste pošto im je jelte mnogo logičnije i jednostavnije da prvo uzmu pa od 12 inča naprave stopu, pa od 3 stope jard, pa od 1760.33 jarda naprave milju nego da broje do deset na jebene prste)

https://vukajlija.com/imperijalne-mere
 
Мене чуди како ти који си више пута стављао линкове са текстовима на енглеском не знаш њихове мере.
 
Mene ne cudi,mrzim imperijalni sistem,znam dosta toga,ali ovo kod tezine me najvise nervira.400 bushela kukuruza nije isto za svaki usev,ima razlike,za neke puno,za neke manje.
Ovaj prinos kukuruza ako sam dobro sabrao,oduzeo ,je oko 28t po hektaru.
 
Može biti a i ne mora. Nisam protiv novotarija i volim svašta da čujem ali sam i dosta oprezan sa tim rezultatima. Reklama je čudo, onda je sve dozvoljeno uz onu poznatu izreku "cilj opravdava sredstva".
 
Mene ne cudi,mrzim imperijalni sistem,znam dosta toga,ali ovo kod tezine me najvise nervira.400 bushela kukuruza nije isto za svaki usev,ima razlike,za neke puno,za neke manje.
Ovaj prinos kukuruza ako sam dobro sabrao,oduzeo ,je oko 28t po hektaru.
Ja sam izračunao 27,7t/ha, znači dobra ti je računica. A ostalo ...
 
Sad mi upravo leglo 20000 od ministarstva, uprava za agrarna placanja sa naznakom subvencije za biljnu proizvodnju. Cekam uplatu i za suncokret i za osiguranje ali mi se suma ne uklapa ni u jedno…
Jesu li jos nekom legle pare od jutros


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh