Cena suncokreta 2022.

pa ti se cudis da je cena minimum 73din,tako si napisao zar ne?
a koliko se secam protesti su prestali kada je dogovorena ta minimalna od 73dinara
da li ce biti preko to je druga stvar
 
to sto pise OD se tako i pise
dole isto imas cenu OD

Problem akontnih cena suncokreta​


Poslednji izveštaj Produktne berze prikazao je cenu suncokreta od 67,11 din/kg bez PDV-a, dok su pojedini otkupljivači tokom i posle žetve nudili i manje, što je daleko od "dogovorene".


"Cena još nije formirana definitivno. Garantova cena će biti 73 dinara uz predaju dokumentacije u najbliže trezore, ali to su neke nezvanične informacije. Tu je nastao problem kod akontnih cena koje su se kretale od 55 od šestdeset i nekog dinara", kaže naš sagovornik.
''Garantova cena će biti 73 dinara uz predaju dokumentacije u najbliže trezore, ali to su neke nezvanične informacije.''
koje dokumentacije i u koje trezore?
bio sam juce u trezoru - nemaju pojma
 
Nisi čitao moje predhodne poruke dve strane unazad . Upravo suprotno... Ne čudim se nego sam rekao da mislim da će biti 73 i više.
 
ne kapiram ali ok
meni je na samom pocetku bilo potpuno nejasno da ce privatni otkuplijivac ici sebi u stetu do te cene od 73din
jer bi po pravilu svi trebali biti na ceni koja je do ove pomoci drzave od 7,8din i cene 73din,dakle nekih 65din bi trebala biti kod svih otkupljivaca....zbog toga sto to nije,nista se dalje ni nezna kako ce sve ici
 
ne kapiram ali ok
meni je na samom pocetku bilo potpuno nejasno da ce privatni otkuplijivac ici sebi u stetu do te cene od 73din
jer bi po pravilu svi trebali biti na ceni koja je do ove pomoci drzave od 7,8din i cene 73din,dakle nekih 65din bi trebala biti kod svih otkupljivaca....zbog toga sto to nije,nista se dalje ni nezna kako ce sve ici
pa evo ovako...
neki otkupljivaci otkupljuju po 60 a razliku od na primer 5 ili 7 dinara ce dati ali za mesec dana ili 40 ili 50dana kako ko. (a desavalo se da na kraju kazu - nema doplate).
za to vreme sta rade? pa kupe unapred djubrivo za buducu psenicu i prodaju je seljacima po ceni za avansno placanje i sa nasim parama zaradjuju na kratak rok.
nekada su doplate ili konacne cene bile i sredinom novembra i to je otkupljivacima veliki ogroman novac (najjeftiniji - tudj novac) od kraja jula pocetka avgusta kada im uljare uplacuju novac. tako da neko daje 60 neko 63 neko 65 sam procenjuje da li time privlaci nove koji predaju robu kod njega a ima i ove koji predaju da se razduze pa su im sigurni pa vrte njihove pare.
ovo vidi i covek sam ali mi je i rekao jedan veliki otkupljivac - najbolja stvar je kaze ova doplata jer imam besplatne tudje pare par meseci bez kamate
 
ma znam to sve
neki otkupljivaci otkupljuju po 60 a razliku od na primer 5 ili 7 dinara ce dati ali za mesec dana ili 40 ili 50dana kako ko. (a desavalo se da na kraju kazu - nema doplate). ovo je najvaznije sto si napisao,ko ce njega primorati da isplati vecu cenu iako je dogovorena minimalna od 73din
 
Niko. A dali ćeš i iduće godine predati svoju robu njemu ako ove godine plati 7 ili koliko već dinara manje u odnosu na ostale otkupljivače?


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
ma znam to sve
neki otkupljivaci otkupljuju po 60 a razliku od na primer 5 ili 7 dinara ce dati ali za mesec dana ili 40 ili 50dana kako ko. (a desavalo se da na kraju kazu - nema doplate). ovo je najvaznije sto si napisao,ko ce njega primorati da isplati vecu cenu iako je dogovorena minimalna od 73din
pa nece te imati kao klijenta ako ti ne doplate... meni se na primer desilo kada je suncokret bio 32 din i dobio sam 30 din da mi otkupljivac (kome ne predajem vise) kaze da da bice doplata... i tako do proleca i nove setve. kada sam posle u novoj vrsidbi rekao da mi nikada nije dato ta 2 dinara (a predao sam kod drugog da me ne bi zajebala opet) kaze - pa dala sam onim ljudima koji su mi sledece godine predali :)
to je dala u djubrivu koje je bilo skuplje nego bilo gde drugde.
tako da treba znati sa kime radis i koje fore koriste i sta od koga mozes da ocekujes
 
ma to sa otkupljivacima nikad neznas na cemu si
2 godine je ovaj dobar,pa 2 godine drugi
plati vise dinar ipo pa vecina vuce kod njega sledece godine lupi akont pa svi misle na predhodnu godinu kako je platio vise pa na kraju da manje dinar od onog drugog i tako u krug
kod nas imas Gebi,Farm komerc,Salas 024,Mat-agro,Patent,Stovet,Agribo
svaka godina je drugacija
 
Izasla je uredba. Malo je nejasna u smislu sta treba podneti kao dokaz o isporuci suncokreta.
 
Оће,оће све трчи али се спотиче није обуо патике за протесте. 🤣😭
Pa vidim da ga nema zato i kazem.. Ovako kad se ne javlja samo potvrdjuje tvrdnje ovih sto kazu da je Stig izdao, ako nije tako najbolje da se javi i da objasni kako je i do cega doslo jer te podele i razjedinjenja ne vode nigde. Prvo cemo da se rasparcamo po celoj drzavi gde vec necemo moci nista da dobijemo a onda ce i ta manja udruzenja poceti da se parcaju. Sutra ce kod njega u udruzenju da se pojavi neko ko ce da odvede pola ljudi na drugu stranu i to je sve samo nije interes poljoprivrednika...
 
Nazad
Vrh