Cena psenice rod 2022

Ode ovo ispod 20 dinara...kao i kukuruz....sa ovim cenama smo zbog visokih uloga u ozbiljnom minusu...

Ozbiljno pucanje poljoprivrede u najavi u narednom periodu...tacnije malih i srednjih gazdinstava bez ozbiljne pomoci drzave...

Inace zita nikad vise posejano, ocekujem da zbog rata u ukrajini cenane predje 160evra po toni u zetvi je r je ovo udar na Rusiju koja ima mnogo psenice za izvoz a takodje je i posejano dosta pod ovom kulturom...
 
Jedino subvencije po 300 e po hektaru do 100 h po gazdinstvu vade ovu situaciju u narednih godinu dve da se prezivi...
 
Kada ste videli da je nešto pojeftinilo posle poskupljenja u srbiji osim ratarskih (naših) proizvoda?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jedino subvencije po 300 e po hektaru do 100 h po gazdinstvu vade ovu situaciju u narednih godinu dve da se prezivi...
Ovo realno nema ni u Diznilendu. A ne u ovoj državi koju poljoprivreda očigledno ne zanima. Bilo bi smešno kada bi neko verovao da će to nekada biti. Bole njih uvo za poljoprivredu, biće kako se ko snađe...
 
I sta ce biti sa cenom mehanizacije posto su i tu cene digli u nebesa .
realno trebalo bit ići dolje. ovih dana čitam Švabe, masovno smanjuju investicije u mehanizaciju.
zašto realno dolje? zato što će prodajne količine po meni ići u ovom dijelu Europu i do 70% dolje, a željezo kao sirovina, plastika, itd je oitšla dolje, energija se isto vraća u neku normalu. jedino što im je poskupilo je radna snaga a ovo sve ostalo ide dolje, tako da mehanizacija ide dolje 15% do 20% po meni....
iako na ovim cijenama hrane morala bi ići dolje 60% da bi se kupovalo ko lane.
 
da se vodim tom politikom sta bi bilo kad bi bilo nikad se ne bih ni bavio poljoprivredom,svake godine dajem maximum za sve pa kako bude.. sto vise oni zezaju sa cenama ja sve vecu motivaciju i zelju imam da radim... jbg takav mi horoskop

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Svaka čast kad možeš tako. Ja lično baš gubim volju za ovim poslom.
 
Nazad
Vrh