Cena psenice rod 2022

Nem nista protiv al zasto svaljujete na drzavu da je ona kriva zato sto je nekom bilo malo 40 din to su pederska posla opet neka pomoc da se uzme od drzave, ima ova tema kao dokaz lepo je procitas i vidis avgust neko prodao po 40 a drugom malo itd budite ljudi jednom a ne pizde kazi zajebo sam se mislio sam bice toliko a izgubio sam itd kakva crna zabrana izvoza kriva za sadašnju situaciku to je cista glupost i bezobrazluk.
Cena je uvek padala jer jelte takva je roba.Ali sad cena ode u podrum,a sezona 2022/2023 nikad skuplja.Uz to skladišta puna,misliš da taj što je otkupio po 40,hoće da je da po ovoj ceni?I on je peder jer je čekao da ode preko tih 40,a dočekao ovo danas.

Najveći pederluk tu je izjava mnogih otkupljivača da pšenica ne treba nikome.
 
Komšija vozi kamion kod nekog prevoznika....ima redovne ture prema Rumuniji,Temišvar ...tamo vozi namještaj iz Gradiške otud pšenicu u neki mlin u Bijeljinu.....koji račun i po kojoj cijeni ne zna ni on
 
Pederluk je zabrana izvoza i gubitak inostranih kupaca!Da bi se vratili na kolosek trebaće mnogo, mnogo vremena jer po cenama za koje ti kupci nabavljaju robu ovde trgovine neće skoro biti!Jednostavno nemaju obavezu da plate kada im se gro robe nudi po bagatelnim i smešnim cenama u okolini.
Treba gledati malo šire i razgovarati sa ljudima koji su u toj branši, ne treba svaljivati krivicu na kolege poljoprivrednike jer su svi poginuli na većini kultura i ko god je uspeo da se izbori da mu ostane neka crkavica na lageru i sačeka cenu koja bi ga pokrpila bio je borac, ne lenčuga, danguba i ostalo već čovek koji je mislio najbolje za sebe i svoju egzistenciju.Kola su se slomila znate svi već na kome i jbg, svi su negativno naelektrisani i ljuti nakon svih dešavanja, kako i da ostaneš normalan.
 
U BiH su danas proizvođači peleta tužili državu za pretrpljen finansijski gubitak te traže naknadu izgubljene dobiti zbog višemjesečne zabrane izvoza.
 
Pa sto se repromaterija tice,pala je samo cena vestackih djubriva i to iz razloga da se ne bi smanjila upotreba istog. Hemija i semena i dalje poskupljuju,nafta ocekivano ide gore(krecu radovi)
 
Pa jel neko jede leba? Ili bez leba?!
Taj hleb tipa Sava koji je socijalni u sebi ima svega samo pšenice ponajmanje.

Ta priča je ponavljana milion puta,puni smo ili neće je niko,pa se koristi po potrebi kad cena krene gore odma svi puni,kad cena krene dole onda je neće niko,ali eto žao im pa će da učiine i nadju mesto.

Na berzi kad se neko uplaši može da je da i za 10din isto tako nekome zatreba pa može da plati i 50din lepo bi bilo videti koje količine se realizuju po toj ceni i dal neko uopšte prodaje neke ozbiljne količine.

Tu više niko ne zna šta će da bude svi su ušli u kolo,a izgleda neće moći jeftino da se izadje.
 
Letos sam prodao dve kade po 37 i jesenas dve po 39.

Ostalo mi nešto manje od vagona.
Dao sam u oglase da prodajem na dzak po 35 din, dzakovi od 25 kg. Jeste posao ali ide. Danas prodao 4 tone. Još neki dan i prazan silos.
 
Nazad
Vrh