Cena psenice rod 2022

Ko nama brani, kad necemo? Ni za ravnanje atarskih puteva ne može da se dogovorimo, a kamoli o necem drugom
 
Ne mogu da završim računicu za pšenicu jer nisam sve ni skinuo, niti se zna cena roda 2022 ali sam obračunao troškove proizvodnje i oni iznose 96400 din/kj ili nepunih 168000 hektar. Prosečna zarada na pšenici od 2000. do 2020. g. mi je bila 126 evra/kj i za to će trebati 3180 kg/kj ako dobijemo 35 dinara. E sad što tih 126 evra ne vredi ni pola kao 2003 kad je evro uveden, drugi put...
 
Ne mogu da završim računicu za pšenicu jer nisam sve ni skinuo, niti se zna cena roda 2022 ali sam obračunao troškove proizvodnje i oni iznose 96400 din/kj ili nepunih 168000 hektar. Prosečna zarada na pšenici od 2000. do 2020. g. mi je bila 126 evra/kj i za to će trebati 3180 kg/kj ako dobijemo 35 dinara. E sad što tih 126 evra ne vredi ni pola kao 2003 kad je evro uveden, drugi put...
Znači sigurnije i dosta isplativije dati zemlju pod zakup...
 
Znači sigurnije i dosta isplativije dati zemlju pod zakup...
Zavisi, sigurnije jeste ali isplativije ipak nije. Kod nas je ipak bilo nešto kiše i prosek će biti 3600-3700 kg/kj tako da će se navući nekih 300 evra zarade što je fantazija za pšenicu. U susednim selima gde je bilo više padavina će biti i 4500 kg pšenice i tu već ima zarade...Mene brine da ne bude na pšenici najbolja zarada ove godine...
 
Ne mogu da završim računicu za pšenicu jer nisam sve ni skinuo, niti se zna cena roda 2022 ali sam obračunao troškove proizvodnje i oni iznose 96400 din/kj ili nepunih 168000 hektar. Prosečna zarada na pšenici od 2000. do 2020. g. mi je bila 126 evra/kj i za to će trebati 3180 kg/kj ako dobijemo 35 dinara. E sad što tih 126 evra ne vredi ni pola kao 2003 kad je evro uveden, drugi put...
Da ne pretera sa tih 96400 po kj?
 
Moje neko misljenje je da ce za manje od mesec dana cena psenice biti 50 din. Samo se ceka da se zavrsi zetva. Da se vidi koliko je predato po silosima i napravi neka procena koliko je ima po kucama. Onda ce odobriti izvoz i cena brzo ide gore. Trazena je roba svuda.
 
Nece nikad biti, nisu valjda poludeli da nama davaju a da oni ne uzimaju koliko god zele.
Opet ce srati o zabrani izvoza ili jednostavno nece se ni potrudidti da objasne Paji i Saji zasto ce davati 10-15 din manje nego u regionu.
Cudno mi je kad vidim da neki jos uvek nakon toliko godina nisu porasli i ne znaju ni sad s kim imamo posla!
 
Nece nikad biti, nisu valjda poludeli da nama davaju a da oni ne uzimaju koliko god zele.
Opet ce srati o zabrani izvoza ili jednostavno nece se ni potrudidti da objasne Paji i Saji zasto ce davati 10-15 din manje nego u regionu.
Cudno mi je kad vidim da neki jos uvek nakon toliko godina nisu porasli i ne znaju ni sad s kim imamo posla!
Bice sigurno jaca cena u decembru nego sada, e sad hoce li biti bas 50 ne znam. Tad u decembru samo oni i trguju i izvoze, tako da ce tad biti tek realna neka cena. Do tad kad ide kanal proizvodjac-otkupljivac se spusti max da se pokupi sve sta moze....
 
Untitled-spreadsheet-Google-Sheets-Google-Chrome-2-7-2022-11-38-06.png
 
Nazad
Vrh