Cena psenice rod 2022

Auuu kakav preokret u igri

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
nažalost, a ljudi se rugali kad sam rekao nova žetva pritišće cijenu prema dolje, također iz razloga što je ukrajina zatrpala italiju.... sirovine idu dole, na nekih 26 27 dinara bi trebalo neko dno za novu žetvu biti, za ovu koja je ovršena vidit ćemo što će biti
 
rekose do kraja marta i cena ce krenuti opet da raste ali od toga sve manje sansi ima kako ja vidim.... godina je pocela odmah sa puno prepreka

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ovde ispada da Ukrajina jedina seje pšenicu i da je niko drugi ne seje, da samo oni imaju kvalitet i količinu. Gde su ostali proizvođači? Ja to za Ukrajinu stvarno ne razumem, rat je počeo 24feb2022 god, ko zna kakav su prinos imali i koliko smanjen. Zemlja je u ratu, a kad je takva situacija prvo se valjda brine o vojsci i narodu da ne bude gladan, jer gladna vojska i gladan narod okreću se protiv države. Naša država je zabranila izvoz jer nije mogla da popiše količine a i robe je falilo u robnim rezervama. Iz Ukrajine ide izvoz, podaviše celu Evropu, rekordan prinos žetve 2022, verovatno su zasejane rekordne površine i očekuje se rekordan prinos, jer već sada se vidi da je godina rekordna, iako do žetve ima 5 meseci. Meni malo smešna ta priča
 
rekose do kraja marta i cena ce krenuti opet da raste ali od toga sve manje sansi ima kako ja vidim.... godina je pocela odmah sa puno prepreka

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока

A i da krene da raste koliko treba da cekamo da sa 28 dinara dodje do cene od 36 kolika je bila u vrsidbi a da ne pricamo o ceni od 41 dinar .
 
Treba žaliti onaj narod u ratnom području ali koliko vidim sprema se neko sranje, zapad šalje tenkove a Rusi spremaju ofanzivu, a kod nas u Srbiji se kupuje v.đubrivo za prvu prihranu. Pratite cenu u daljem periodu
 
Treba žaliti onaj narod u ratnom području ali koliko vidim sprema se neko sranje, zapad šalje tenkove a Rusi spremaju ofanzivu, a kod nas u Srbiji se kupuje v.đubrivo za prvu prihranu. Pratite cenu u daljem periodu
kakav god da je rat,paori po navici obavljaju svoj posao. Taj ukrajinac nece posejati zito i baciti djubre,jedino ako ga neka granata dohvati...
 
kakav god da je rat,paori po navici obavljaju svoj posao. Taj ukrajinac nece posejati zito i baciti djubre,jedino ako ga neka granata dohvati...
Za normalnu setvu treba nafte, v.đubriva, treba i para. Svi resursi su predodređeni vojsci i državi. Svakako ništa nije normalno. Svi smo preživeli vreme rata, bar na našim prostorima imamo iskustva, svi znamo kako smo živeli 90ih i u kakvom je stanju bila poljoprivreda
 
Sve smo blizi... :) Evo, bude li stvarno, kupujem nov traktor!
Edit: odnosilo se na Mixerov post, zaboravio sam da ga citiram.


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Moja procena je da 41 dinar mozemo da sanjamo samo .
Opet kazem moja procena , ja zito nisam nista prodao i daj boze da bude i 50 ali ne mirise mi na dobro ili je ovo jedna velika igranka velikih igraca .
I nemaju mi neke stvari logiku prvo su zabranili izvoz zita kao nece biti za domace trziste danas na tv kazu imamo ga da ne znaju sta ce sa njim .
 
Kakva su očekivanja tako ce i biti.
To sam cuo od ekonomista ,neka definicija ili neko pravilo.
Ako se to pravilo uzme u obzir znaci da ce cene padati jer su u jednom momentu dostigle rekordne nerealne nivoe.
Kad to kazem mislim na sve.Stanove 'kuce, zemljište,hranu tehniku itd.
 
Nazad
Vrh