Cena psenice rod 2022

Razgovor tece ovako. Imamo vasu ponudu na berzi za psenicu. Ponudili ste je za 35 dinara?? Odgovor je DA. Imamo ponudu od 34 dinara. Odgovor, ali danasnja cena na berzi je 34.5. Pa znate ovo, pa znate ono, bilo bi dobro, ocekivanja su, nas vam je savet.... i tako u krug.
 
Samo se ne nadajte da iko moze da radi bolje od vas samih i sve ce biti okej.
Tim ljudima na berzi je uvek u interesu da se obrce,oni zive od obrta.
Kao i lokalni otkupljivaci-terenci kad su zimus nudili ureju od 103-105din i cinili reko nemojte ljudi ko Boga vas molim, kad su imali info da ce kukuruz u zetvi biti jeftiniji od terminskig opet corak. Jedino su svi bili jednoglasni da soja pada.
 
Tako je iz ugla da nemate ocekivanja od njih da ce oni da brinu za vas nivcanik zato to nije niihov posao.
Za njih smo ovce za sisanje sa vise ili manje vune i to je to.
 
Niko apsolutno nije pomislio da neko može bolje da radi od nas samih, na svom gazdinstvu. Komentari su se nadovezali na pojedine članove koji su izneli da to ide na 28 din a pojedini su to shvatili kao provokaciju. To da od bolje cene od 31 nema ništa i da se ide na 28 je priča totalno neproverene i zavisi od mnogo nepoznatih brojeva a jednačina sa mnogo nepoznatih je + - beskonačno. Ja vam isto mogu reći da mlin u Požarevcu koji melje 300tona dnevno je kupilo 10 000 tona na 41+pdv, informacija je tačna i nije špekulacija
 
Poslednja izmena:
Niko apsolutno nije pomislio da neko može bolje da radi od nas samih, na svom gazdinstvu. Komentari su se nadovezali na pojedine članove koji su izneli da to ide na 28 din a pojedini su to shvatili kao provokaciju. To da od bolje cene od 31 nema ništa i da se ide na 28 je priča totalno neproverene i zavisi od mnogo nepoznatih brojeva a jednačina sa mnogo nepoznatih je + - beskonačno. Ja vam isto mogu reći da mlin u Požarevcu koji melje 300tona svaki dan je kupilo 10 000 tona na 41+pdv, informacija je tačna i nije špekulacija
Pa sta oni to samelju i pojedu za mesec dana ako tuku 300t dnevno 😀
 
Mlinovi su se upucali u psenicu tokom jeseni,zato je cena isla na 45 din. Posto je od nove godine najavljeno poskupljenje energenata,oni su nasli racunicu da plate vise robu a da je prerade po nizoj ceni struje i plina.
Samo mi nije jasno odakle se stvorio od jednom toliki visak psenice. Ukraina prosle godine imala posejano 6miliona ha,a ovrseno manje od 5mil.zbog posledica rata, ove godine u Ukrajini posejano 3.6miliona ha,u Argentini manji rod za 40% zbog suše( verujem da nije bolje nista ni u ostatku Juzne Amerike),u Italiji najveca susa u prethodnih 70god. Itd.itd.
I onda pored svega toga ima cak i viska. Mora da je presudilo to sto se u Srbiji posejalo 150000ha vise😀
 
Kao i mnogo toga u našoj državi tako su i nazovi "berze" lakrdija i imitacija.
Kakve mi to nazovi berze imamo?
Jednu koja vuče državne korene i oduvek je služila za manipulisanje.
I ostale "privatne" koje nisu u stvari ništa drugo do preduzeća registrovana za posredovanje u trgovini.
To sve i nisu berze u pravom smislu te reči.

Primetno je da ovih dana vode kampanju i puštaju priče o padu cena.
Šta ima "berza" da "analizira" i "prognozira", nije to njihov posao.
Iste objave na sve strane, facebook i koje kuda.
Rade za interes otkupljivača i izvoznika koji ih verovatno za to "nagradjuju".
A vrlo moguće da je stigla takva naredba i sa voždovog trona.
Ja__re u duši na sve strane to je prava istina.
 
Zaboravljate da Rusija prošle godine nije izvozila ni zrno zbog rata a skinuli su i letošnji dobar rod i kod sebe i u delu Ukrajine, nešto moraju da izvezu a mislim da evropa ipak nije gadljiva na Rusko žito.
 
@Lule28
Ti si kako pišeš očigledno drug član pa staješ u odbranu.

Ono što rade je vršenje psihološkog pritiska širenjem poluinformacija i špekulacija.
Uostalom kao i pojedinci ovde.
I još jednom, to nisu nijakve "berze" već najobičnije agencije tipa onih za registraciju vozila recimo koje se lažno predstavljaju. Čak ni u nazivima im ne postoji termin "berza".

I koja je aktuelna cena pšenice u Francuskoj i Evropi?
 
ako nisi u stanju da procitas sa linka sto sam objavio,sta da ti objasnjavam

vise je tvoj i drugima problem sto niste prodali pa sad panika
da li ce otici gore se ne zna,sada je trend da pada i da ce padati jer i za vec sledeci rod ide kako stoje stvari mala cena a na osnovu inputa,semena,hemije i ostaloga bice nam poprilicno lose
 
Nazad
Vrh