Cena psenice rod 2022

Screenshot_2023-02-10-15-50-48-060_com.opera.browser.th.jpeg


Toliko o rastu cene i nasim proizvodima
 
Danas sam uslužno vozio dva šlepera pšenice u jednoj fabrici stočne hrane. Pitam ih, šta će vama pšenica, kaže koristimo za koncentrat, jeftinija pšenica od stočnog brašna, inače kod njih je pšenica 32din sa8%pdv. Ko koga tu j. procenite sami
 
Danas pitao par lokalnih otkupljivača i dobio isti odgovor kao prije mjesec dana.. - Ne traži se pšenica pa i ne kupuju
 
Вест која ће можда имати утицај на формирање цена у наредном периоду: https://rtv.rs/sr_lat/svet/rusija-n...ma-o-izvozu-zitarica-crnim-morem_1417761.html
"Sprovodi se samo crnomorska inicijativa za izvoz ukrajinske hrane i to u formatu daleko od prvobitno deklarisanih humanitarnih ciljeva: od ukupno 70 isporuka koje su se sastojale od stočnog kukuruza i stočnog žita, 47 je transportovano uglavnom u zemlje sa visokim prihodima i životnim standardom, 33 u zemlje sa prihodima iznad proseka, a samo 3 tovara su isporučena u siromašne zemlje kojima je pomoć najpotrebnija - u Somaliju, Etiopiju, Jemen, Sudan, Avganistan i Džibuti", predočio je Veršinjin.
 
Oko 29 se vrti danas, koja para gore-dole...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam danas očistio ostatak pšenice sa lagera, menjao za veštak.Cena celih 28 rsd-lager, poginuo sam lepo u odnosu na prodaju iz novembra.
 
Kod nas u idvoru bcm jutros je bilo oko 10ak slepera sve tablice makedonija, kosovo i mesto nasih vuku psenicu, gde ne znam.
 
Ја у петак обрачунао нешто 'шенице, да пазарим прашка - добио сам цену 31 динар, минус гомила оних одбитака на елевирање, фумигацију и шта све већ иде. Канда сам лоше одиграо ову партију, али некако се нисам нешто живцир'о. Канда се сам прошао све оне фазе: негирање-бес-преговарање-депресија-прихватање. :cautious:
 
Ја у петак обрачунао нешто 'шенице, да пазарим прашка - добио сам цену 31 динар, минус гомила оних одбитака на елевирање, фумигацију и шта све већ иде. Канда сам лоше одиграо ову партију, али некако се нисам нешто живцир'о. Канда се сам прошао све оне фазе: негирање-бес-преговарање-депресија-прихватање. :cautious:
Gde si imao? Bcm, ciric ili miskovic?
Ma nema tu sta da se nerviras, da smo znali unapred neke stvari ne bi se ni bavio poljoprivredom onda, nego trgovinom i bio bi milioner 🙂
Ja stvari koje sad ne mogu da menjam tj uticem na njih nema nerviranja, ne zavisi od tebe i kraj. Pomiris se sa tim lakse zivis...
 
Ал' пази, кад је било актуелно прикупљање оних докумената за доплату "цунцукрета", ишао сам пар пута до силоса и кадгод бих завршио посао, добио информације или папире, пошто Живицу нисам затицао тамо на кафи ујутру, питао сам које су цене пшенице и кукуруза (код вас било 41 и 36) и добијао одговор "Назови Живицу". А то што мрзим, да га гњавим, када могуће да је на неком састанку или гдегод да седи на миру... Да сам га неком приликом затекао на силосу, врло је могуће да бих тада "отурио" и једно и друго...
 
Ал' пази, кад је било актуелно прикупљање оних докумената за доплату "цунцукрета", ишао сам пар пута до силоса и кадгод бих завршио посао, добио информације или папире, пошто Живицу нисам затицао тамо на кафи ујутру, питао сам које су цене пшенице и кукуруза (код вас било 41 и 36) и добијао одговор "Назови Живицу". А то што мрзим, да га гњавим, када могуће да је на неком састанку или гдегод да седи на миру... Да сам га неком приликом затекао на силосу, врло је могуће да бих тада "отурио" и једно и друго...
Znam, i ja to mrzim. Kao zovi za cenu, pa se cenjkaj kao na pijaci posto mi nista tu ne mozemo. Mora gazda... ja cu ostaviti za mart psenicu pa koja bude bude cena. Sad sam dobio info od firme od koje kupujem seme i djubrivo da cena nove psenice 2023 ce biti 24 dinara, tuga cemer i jad na ova ulaganja....
 
Nazad
Vrh