Cena psenice rod 2022

Ovde ispada da Ukrajina jedina seje pšenicu i da je niko drugi ne seje, da samo oni imaju kvalitet i količinu. Gde su ostali proizvođači? Ja to za Ukrajinu stvarno ne razumem, rat je počeo 24feb2022 god, ko zna kakav su prinos imali i koliko smanjen. Zemlja je u ratu, a kad je takva situacija prvo se valjda brine o vojsci i narodu da ne bude gladan, jer gladna vojska i gladan narod okreću se protiv države. Naša država je zabranila izvoz jer nije mogla da popiše količine a i robe je falilo u robnim rezervama. Iz Ukrajine ide izvoz, podaviše celu Evropu, rekordan prinos žetve 2022, verovatno su zasejane rekordne površine i očekuje se rekordan prinos, jer već sada se vidi da je godina rekordna, iako do žetve ima 5 meseci. Meni malo smešna ta priča
Problem je sto ukrajina zatrpava italiju sa robom, nasega kupca....
Ukrajina sad u ovom trenutnom polozaju proizvodnje hrane nije ni blizu sto je bila, al dzabe nam to kad je dovoljno da zatrpaju italiju a mi neka gledamo sta cemo...
 
A gledaj nasu racunicu kad nam je rodio oko 2t po jutru! zakup, urea 150kg po 95din posle genesis kan 150 kg po 92 din a sada placaju psenicu 29 din
 
Po 40 din nam je bilo malo...

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Pa nije bilo malo, verovatno bi je sad i prodavali svi bez razmiljanja za te pare, pa da se spustila cena na 35 kao u zetvi nije problem. Nisi nista zaradio na legeru ali nisi ni izgubio. Ali ovo sakacenje cena na 28 din za psenicu bez pdv ko je mogao normalan da ocekuje. Ovo je sve igranje velikih samo tako, vestacko kao i sve ostalo. Sve na svetu poskupljuje od 10-200% samo psenica i kukuruz odose dole u ambis....
 
I pored toga ljudi srljaju i kupuju preskupu ureu itd.
Ima onih koji to znaju iskoristiti, pa i takvu situaciju napraviti. Dok ima šta oni će šišati....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U toku sledece nedelje cu verovatno otici do silosa da vidim sta se desava ako je cena i dalje u padu razmisljam se o povlacenju postepeno robe kuci i mlevenja za ishranu stoke. Kad se propada nek bar zivotinje jedu kvalitetno.
 
Nazad
Vrh