Cena psenice rod 2022

Ko čeka da mu nešto daju, načekaće se.Use i u svoje kljuse.
Pa o tome sam i pisao.
Stočari su proizvođači hrane ali sada sa dilemom-da li držati stoku ili prodavati hranu.Otkud onda nestanak krmača i krava i stavljanje katanaca na proizvodnju,naročito u zadnjih par godina.
 
Zbog toga što se živi pristojno i s' džaka što bi rekli pa zašto se onda bakćati sa stokom i imati obavezu kada uvek nekom treba džak-dva kukuruza, ječma, pšenice...
 
Pa o tome sam i pisao.
Stočari su proizvođači hrane ali sada sa dilemom-da li držati stoku ili prodavati hranu.Otkud onda nestanak krmača i krava i stavljanje katanaca na proizvodnju,naročito u zadnjih par godina.
A šta se događa za zakupom državne zemlje po osnovu prava prečeg a stočarstvo je u pitanju...... vraćaju zemlju?
 
Матић, све је мање тих што узимају на џак. Ни ту нема више неког прилива новца преко зиме и у пролеће. И од тога начина држања стоке нема среће, сваких месец дана летиш по селу да нађеш храну.
 
Čini mi se da su ovde ti kupci iščezli.Ranije su dolazili redovno da kupuju od par džakova do par izdžakiranih tona, nosio sam i na kućnu adresu po dogovoru dok danas nema interesovanja.
 
Čini mi se da su ovde ti kupci iščezli.Ranije su dolazili redovno da kupuju od par džakova do par izdžakiranih tona, nosio sam i na kućnu adresu po dogovoru dok danas nema interesovanja.
Ova godina je presudna.I mi smo prvu godinu ostali bez tovljenika zbog ekonomske neisplativosti.Kupim od mesara koji kolje jeednom nedeljno i to znam da je sveže.I kupim šta hoću.Jedino smo tovne piliće uhranili jer su im cene otišle u nebesa.Nosilje isto nismo uzimali.Jednostavno-u deficitu smo sa kukuruzom a cena mu je visoka.
 
Cinjenica je da nemoze da se pise u viber grupi niti iznosi misljenje ali neka se ukine zabrana izvoza svih zivotnih namirnica i da psenica poskupi dobro je za sve. Sto se mene tice interes poljoprivrednika je veci od svakog pojedinacnog.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Tovljenike tovim samo za sebe, ne računam koliko me koštaju jer me to ne zanima.Nedostatak nekog hraniva kompenzujemo dodatkom drugog.Recimo manjak kukuruza se premosti ječmom i tritikalom a sve sa sopstvenih površina bez da se kupuje.
 
Pustite to,bio sam u grupi.Kolega Montoya mi poslao da se učlanim,Kada sam im skrenuo pažnju na par stvari oni me isključili iz grupe.A zadnje o čemu sam pisao je bilo da se potpišu blanko ostavke članova koji idu na pregovore i da na sastanke s ministrom i uopšte sa vlasti moraju ići bar tri člana.
Baš me interesuje šta ih je pogodilo da su me isključili iz grupe. :ppozdrav: Imao bih svašta ružno reći za takve postupke.Ali NO.
U nasem udruzenju poljoprivrednika Stig Pozarevac netreba blanko ostavke sve je transparentno i ko od nasih drugara zna i moze bolje odmah mu ustupam mesto. Nema tu velike pametu. To nije fraza to je tako. Sta je zanimljivo i neverovatno za mnoge nas desetak ljudi sto vucemo kola udruzenja celog Branicevskog okruga nasim gazdinstvima je manje potrebna pomoc od clanova udruzenja. Neverovatno ali istinito. Od nas 10 niko jos nije prodao psenicu dok mnogi ljudi jesu nazalost. Ako se licni interes stavi ispred interesa ljudi nema tu srece...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Egipatski predsednik u poseti ,dogovorene količine pšenice za izvoz ,obezbeđeni sertifikati = PRESTANAK ZABRANE IZVOZA.
 
Оd kad je Radoslav Adamović naprednjaka ?
Svašta se ovde piše pa može i to biti, očigledno je nekim ljudima udarila vrućina u žicu koja im stoji na mestu mozga i pridržava uši da ne otpadnu...Ako im je toliko loše i zbrka u glavi moja preporuka je jedan šamar u stilu Višekrune da se resetuju, pljuvanje iz fotelje je omiljeni sport u Srbiji samo i to može loše da se završi.
 
Kolega Radoslav je bio tamo mogao bi da nam nešto više
Biće video večeras, da ne kucam opširno kako je bilo. Lično nisam zadovoljan, velikim delom je i moja krivica jer sam pustio da pregovori idu tokom kojim su išli ali se nadam da smo izvukli pouke i da će nekima proraditi uši i shvatiti koliko je poguban uticaj na njih imalo predugo slušanje i obožavanje samih sebe...
 
Nazad
Vrh