Cena psenice rod 2022

Pisao sam o tome pre par dana.Izvoz ne može da se radi na hoću/neću varijantu.Nekoliko meseci stopiran izvoz, izgubile se mušterije, treba se sada vratiti u kolosek a to ne ide preko noći.Kada su nesposobni na vlasti scenario je jasan.
 
A ko je taj. Samo osudjujete ljude i uvijate u oblandu i mrsite preko tastatura. Podrska za ovo sto rade.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Naravno da je podrska za sve sto ce nam doneti boljitak, i meni je tesko kao i svima, samo mislim da ako neko iz svog sela ili okruga nema podrsku i bije ga los glas nije osoba za to.. A verujem da tu ima casnih ljudi koji su mogli biti umesto njega.. To sto sam napisao nije oblanda nego istina, ako mozes proveri videces i sam.
 
5. DIREKTNA DAVANJA PO HEKTARU (SUBVENCIJE) IZNOSU OD 300 EUR PO HEKTARU I SUBVENCIJA ZA ĐUBRIVO U MINIMALNOM PROCENTU OD 50% CENE BEZ PDV-a
Diskusiju je otvorio Vladimir Višić

Što se tiče đubriva ministar je napomenuo da je pri kraju ARANŽMAN SA IRANOM I da će azotno đubrivo koštati sa svim troškovima poljoprivrednike maksimalno 700 eura po toni.
Međutim ono što je za nas sada interesantno I što smo skrenuli pažnju ministru su tzv.mešana đubriva za jesenju setvu. O ovim đubrivima imamo OBEĆANJE da će nam sa konkretnim cenama i mogućnostima subvencionisanja obratiti za najkasnije nedelju dana! Napomenuli smo da bi zbog loše godine neophodno bilo da se poljoprivrednicima uplati jednokratna pomoć po ha. Ministar je rekao da je on svaki dan na terenu I da situacija nije tako kritična u svim delovima Srbije ,moramo priznati na naše IZNENAĐENJE.

O direktnim davanjima po ha su se otvorila BROJNA PITANJA. I sva ona moraju biti SISTEMSKI REŠAVANA. MINISTAR JE NAPOMENUO DA PRILIKOM BILO KAKVIH UREDBI, ZAKONA i…POZIVAJU UDRUŽENJA DA SE KONSULTUJU SA NJIMA MEĐUTIM NEMAJU ODAZIVA. Dogovoreno je da će INICIJATIVA ZA OPSTANAK POLJOPRIVREDNIKA SRBIJE SA SVOJIM ČLANOVIMA AKTIVNO UČESTVOVATI U:
DONOŠENJU ZAKONA O POLJOPRIVREDI
PLANIRANJU AGRARNOG BUDžETA
NAČINU SUBVENCIONISANJA
I SVIH OSTALIH TEMA VEZANIH ISKLJUČIVO ZA AGRAR.
MINISTRU JE JASNO REČENO da se koncept subvencionisanja mora kompletno izmeniti. To znači da se budžet mora prilagoditi REALNOJ SLICI SRPSKOG AGRARA i da se mala i srednja PORODIČNA POLJOPRIVREDNA GAZDINSTVA moraju sačuvati po svaku cenu. Da način subvencionisanja mora ići srazmerno NAJMANJIMA NAJVIŠE po ha , grlu, piletu, voćki.... tj NAJVEĆIMA NAJMANJE. Samo je to rešenje gde čuvamo INDIVIDUALNA POLJOPRIVREDNA GAZDINSTVA kao nosioce DOMAĆINSKOG SRPSKOG AGRARA!!!
Jbg brale čekao sam večeras da otključa grupa, i otključana je bila 12 minuta i ja naravno propustim da pitam nešto i napišem svoje mišljenje i predlog, do sada nisam ništa pisao i nije mi u planu da kritikujem pošto podržavam inicijativu da se bar nešto postigne..
 
Naravno da je podrska za sve sto ce nam doneti boljitak, i meni je tesko kao i svima, samo mislim da ako neko iz svog sela ili okruga nema podrsku i bije ga los glas nije osoba za to.. A verujem da tu ima casnih ljudi koji su mogli biti umesto njega.. To sto sam napisao nije oblanda nego istina, ako mozes proveri videces i sam.
Ja stvarno neznam o kome i sta pricas.... uopste te ne razumem.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Lepo su osetili da smo ne jedinstveni i mogu kako hoce. Daj malo obecanja daj neki rok od par dana ili par meseci i bice reseno....... Nista ovde konkretno nece biti. Jer ovi u vlasti nemaju pojma ni sta ni kako treba (osim da zamazu nam oci) i tako idu dani i godine. A nama sve gore i gore. A prvo su pricali da Srbiji ne treba poljoprivreda vec industrija, a kad je dosla ova Corona onda brze bolje da se okrenu ka seljaku da se obezbedi da rafovi budu puni. I onda hvale srpskog seljaka kako se sve proizvede i svega ima. A da vrate i da uloze u tu istu poljoprivredu koja ima puni usta i nisu gladni to se prave tose i ne znaju. Eeeeee zemljo Srbijo jadna li si. A sve je prosto i sprovodljivo ali dzabe kad nema ko.
 
Pustite to,bio sam u grupi.Kolega Montoya mi poslao da se učlanim,Kada sam im skrenuo pažnju na par stvari oni me isključili iz grupe.A zadnje o čemu sam pisao je bilo da se potpišu blanko ostavke članova koji idu na pregovore i da na sastanke s ministrom i uopšte sa vlasti moraju ići bar tri člana.
Baš me interesuje šta ih je pogodilo da su me isključili iz grupe. :ppozdrav: Imao bih svašta ružno reći za takve postupke.Ali NO.
 
Inicijativa za opstanak poljoprivrednika osnovana na viberu i postoji na viberu, postoji ali ne može da se piše u njoj jer im se kvare planovi. Najgora stvar je da su oni umislili da bi na ulicu izveli 3000 traktora na osnovu viber grupe u kojoj je taj br članova koji ne smeju ništa da napišu jer će biti izbačeni. Zanimljivo. Zapitajte se malo, pao avion koji je putovao za Ukrajinu pun oružja, prva priča predsednik ne može u Jasenovcu, druga priča u dnevniku Inicijativa postigla dogovor da se izvozi pšenica bez zabrane, Firma koja trguje sa oružjem i ima zaradu 50 mil eura je registrovana u stanu u Beogradu na vodi, ali tamo nikog nema. Ovo je prepiska iz Udruženja poljoprivrednika Braničevskog okruga @Compa
 
Mi ne valjamo nista.
Mi smo posrnuli 'dalje nema ..dno dna
Ne bi se ja predavao nikad, neka svako nadje tri čoveka iz svakog sela u koje veruje, to je dovoljno. Ne smeta meni ni inicijativa ni bilo ko, neka svako radi kako hoće, smeta mi što će neko opet pomisliti da nam nema spasa. Neka borba bude stalna i neprestana, rezultati će sami doći
 
Pod pretpostavkom da skoče cene ratarskih proizvoda usled odobrenja izvoza ( jedino ako ne bude ono-nemamo kome da prodamo),samim tim stočatri dolaze u nezavidnu situaciju sa cenama hrane.Bilo je loših momenata u stočarstvu ali ovako nije bilo nikad.
A dok se formira vlada,dok ulegnu u fotelje,Ništa do sledeće godine što im je i cilj.Posle će smisliti drugi izgovor.Nije mi jasno zbog čega se nije insistiralo na davanju kukuruza stočarima (to je obećano i naravno,nije ispunjeno ).
Možda je kolega Nedeljković u pravu.,što se tiče masovnosti izlaska na proteste i samim tim nema pritiska na ministarstvo i sve što možemo da očekujemo je samo još gore i da oni pritisnu nas sa cenama nafte,đubriva,semena..A jedino što bi mogli da uradimo je da ne posejemo kolektivno žito pa neka se češu ali opet nam treba jedinstva a toga nema.
 
Ne bi se ja predavao nikad, neka svako nadje tri čoveka iz svakog sela u koje veruje, to je dovoljno. Ne smeta meni ni inicijativa ni bilo ko, neka svako radi kako hoće, smeta mi što će neko opet pomisliti da nam nema spasa. Neka borba bude stalna i neprestana, rezultati će sami doći
Šta je bilo sa vašim zahtevima ministarstvu za suncokret?
 
Nazad
Vrh