Cena psenice rod 2022

A ja ti isto tako mogu reci da u MOM KRAJU se zale samo ratari sa malcom u ocima i izgubljenim kompasom jer danas se vozi kamion sutra bi avion i uvek im je mala trenutna povrsina koju obradjuju... na licitacijama se tera za hektar 105k (jer je do dogovora nemoguce doci). I sad kada je godina podbacila hajde da protestujemo... :D
E, odlično, sad se polij ladnom vodom jer ti je amonijak iz đubreta nagrizao licnu pa vidi gde sam ja spominjao tvoj kraj i ko je krenuo sa kvalifikacijama i uvredljivim ocenama komentara. Šta beše za opkladu? Jel imaš tojaše?
 
Još jedna zanimljivost iako nema ni ona veze sa cenom pšenice. Kod nas se prvi put u istoriji dešava da 2-3 stočara čerupaju ljude koji rade 2000+ hektara zemlje a oni su na 50 hektara, podižu arende kako hoće a od njih 15-20 sam čuo da im se isplati jer kad podele sa cenom državne zemlje opet budu na 200e/kj...To je sigurno jer su u krizi...
 
Poslednja izmena:
Nadovezao si se na moj post sa izuzetno losim argumentima,verovatno te suncanica udarila pa si malo zalutao,ali nista strasno. Izvlacis i konteksta delove koji tebi odgovaraju i predstavlja ratare kao zrtve sto svakako nisu... Da ne bi pravili dalje off topic uzivaj i svako dobro,pazljivo cu pratiti dalji tok pregovora i zastupanje tacke broj 3.
 
Nadovezao si se na moj post sa izuzetno losim argumentima,verovatno te suncanica udarila pa si malo zalutao,ali nista strasno. Izvlacis i konteksta delove koji tebi odgovaraju i predstavlja ratare kao zrtve sto svakako nisu... Da ne bi pravili dalje off topic uzivaj i svako dobro,pazljivo cu pratiti dalji tok pregovora i zastupanje tacke broj 3.
Nemoj baljezgati, potpuno lepo sam napisao na tvoj post. Jel smeš da se kladiš ili ne?
 
Ne znam sta su tojaše? Kad je tako dobro baviti se stocarstvom(bilo koji vid,narocito kravama) zasto onda ne investiras u tu proizvodnju da i tebi cveta cvece? Nemoj samo one decije izgovore"nemam uslove" :D
 
Poslednja izmena:
Još jedna zanimljivost iako nema ni ona veze sa cenom pšenice. Kod nas se prvi put u istoriji dešava da 2-3 stočara čerupaju ljude koji rade 2000+ hektara zemlje a oni su na 50 hektara, podižu arende kako hoće a od njih 15-20 sam čuo da im se isplati jer kad podele sa cenom državne zemlje opet budu na 200e/kj...To je sigurno jer su u krizi...
Cerupanje ili pilicarenje!??...svakako nisu reper ta dvojica-trojica jer su verovatno ograniceni novcanim sredstvima i drugim faktorima za obradu vecih povrsina!
 
Još jedna zanimljivost iako nema ni ona veze sa cenom pšenice. Kod nas se prvi put u istoriji dešava da 2-3 stočara čerupaju ljude koji rade 2000+ hektara zemlje a oni su na 50 hektara, podižu arende kako hoće a od njih 15-20 sam čuo da im se isplati jer kad podele sa cenom državne zemlje opet budu na 200e/kj...To je sigurno jer su u krizi...
Ako je cena zakupa drzavne zemlje tako mala zasto traziti odlaganje placanja iste?
 
Kako koji, u mom kraju su stočari 3 koplja ispred ratara i ne da ne kukaju nego su skinuli ikone i stavili Vučićevu sliku, dobili jeftinu državnu zemlju, prolaze na konkursima itd. Problem je jer su ljudi sebični, gledaju iz svog ugla, većinom iz perspektive crkvenog miša i onda im pacov izgleda kao Godzila. Svi koji misle da mogu nešto da učine nek skupe testise, ja ću ih podržati i odvesti gde treba samo nemoj posle da maca pojede jezik kao i obično...
Imaš nas stočara koji nemamo ni D od državne zemlje.Ne treba stvari generalizovati.Mali su u procepu.Nas niko ne zareziva.Samo napomeni ministru (ako ne zaboraviš) da ni kovid pomoć za krave nije svima isplaćena.Dug od pre 2 godine.Zato se samo bojim njihovih obećanja.
 
Znam, jasno mi je ali sam već ranije rekao, ljudi kreću od svojih života i to uzimaju kao primer, u redu ako pričaš o sebi, ja tvrdim ovo i ko sme da se kladi dajem 10 prema jedan da ću naći 20 ljudi koji će pred nama izjaviti da im nikad nije bilo bolje u stočarstvu.
Jesu li oni iz Laze Lazarevića.
 
Jesu li oni iz Laze Lazarevića.
Rekao bi da je Radoslav mislio na one stočare što su stoku stavili na sina ili brata a zemlja je na onom drugom pa nema umanjenja za svoju zemlju kako zakon nalaže,i na one koji su za par godina iz teške bede došli do telehlendera, mašina,šupa i svega ostalog što sleduje od povraćaja.Naravno ima takvih i ratara,to su oni koji prolaze na svakom konkursu i znaju unapred da će proći.Mislim da se to ne odnosi na poštene stočare čiji je rad muka teška.
 
Pa i treba stocari da cerupaju te sto rade 2000+ hektara. Inace znam par njih sto izbace par hiljada tovljenika godisnje i niko nije dobio vise od 100 hektara. Svi gladni i svima malo, sad pojedini idu i u Karlovce da nude vise para i da se njima prepusti zemlja...
 
Ako ova situacija potraje jescete vi blago meni meso iz Brazila,EU i Krcedina(sa okolinom).

Koliko si hrane mogao kupiti za subvenciju pre 2-3 godine a koliko mozes kupiti sada?
Hvatate se tog smesnog prava preceg,a jedino tu mozes da ostvaris profit kada je u pitanju ovaj posao.

Mada ne bi vise o ovoj temi jer ni na forumu nas nema ni 5% clanova. Zanimanje koje izumire.
 
Pa i treba stocari da cerupaju te sto rade 2000+ hektara. Inace znam par njih sto izbace par hiljada tovljenika godisnje i niko nije dobio vise od 100 hektara. Svi gladni i svima malo, sad pojedini idu i u Karlovce da nude vise para i da se njima prepusti zemlja...
hahaha sta napisa 100h
170 jutara i tebi to malo?
pa pola da stavi jecam,pola kukuruz valjda rodi nesto da nahrani te tovljenike majku mu
neki dobili 5-10jutara,nece da poseju zob za krave(malo im rodi al zato kupuju jeftine mekinje svaki drugi dan),nece da prave silazu jer je posao lakse ovrc ili obrati al kuknjava eto kako je tesko do bola i sve skupo
 
Divide et impera zavadi pa vladaj . Imaš Ratare koji su u uzletu po uzimali kredite opremili se mehanizacijom ljudi hoće da rade i da plate na licitaciji i onda ti im uzmeš zemlju podeliš ispod cene stocarima koji nemaju mašine skladišta a ni vremena da odrade ti zemlju praviš ratara od njega a u susti zavadis ih u **greška materinu .
državnu zemlju das na licitaciji ratari se pobiju nateraju cenu ( mogu i stočari sa se takmiče ) sa tim parama pojačas sunvenciju stočaru , obaveze ih da saradjuju ja tebi slamu ti meni stajnjak silazu itd . Imaš jakog ratara i jakog stočara koji svako radi svoj posao perfektno obojica dobro saradjuju i imaju vremena da se dogovore kako da nateraju vlast da radi za njih
 
Nazad
Vrh