Cena psenice rod 2022

Pustite to,bio sam u grupi.Kolega Montoya mi poslao da se učlanim,Kada sam im skrenuo pažnju na par stvari oni me isključili iz grupe.A zadnje o čemu sam pisao je bilo da se potpišu blanko ostavke članova koji idu na pregovore i da na sastanke s ministrom i uopšte sa vlasti moraju ići bar tri člana.
Baš me interesuje šta ih je pogodilo da su me isključili iz grupe. :ppozdrav: Imao bih svašta ružno reći za takve postupke.Ali NO.
Žao mi je kolega što si izbačen, ja sam imao još jedan požar, ovaj put u kući i borim se sa tim 8 dana, nisam stizao da intervenišem gde treba a pošto niko nije hteo da pomaže ljudima koji vode grupu i stranicu oni su bili primorani da blokiraju i brišu poruke jer su se ljudi žalili da ne mogu da pročitaju sve napisano. Bilo je koliko čujem puno ljudi greškom izbačenih, molim vas sve koji želite da doprinesete idejama i savetima da se javite ponovo u grupu ili na fejsbuk stranicu i da ne odustajete dok se sve ne raščisti. Palamudi što sede u hladu i pišu pod skrivenim imenima da od ovoga nema ništa nisu poželjni.
 
Poslednja izmena:
Dok ratari non stop kukaju stocari u tisini propadaju...
Kako koji, u mom kraju su stočari 3 koplja ispred ratara i ne da ne kukaju nego su skinuli ikone i stavili Vučićevu sliku, dobili jeftinu državnu zemlju, prolaze na konkursima itd. Problem je jer su ljudi sebični, gledaju iz svog ugla, većinom iz perspektive crkvenog miša i onda im pacov izgleda kao Godzila. Svi koji misle da mogu nešto da učine nek skupe testise, ja ću ih podržati i odvesti gde treba samo nemoj posle da maca pojede jezik kao i obično...
 
Sve ovo prebaciti u posebnu temu da moze da se nastavi diskusija..
A mi svi da se malo smirimo i da shvatimo da je pojedincu sigurno bolje kad je celoj grupi bolje, i da pojedincu moze biti bolje kada ostalima nije, samo, da li sam bas ja taj pojedinac ?! Tesko.. Urazumite se i probajte da razumete jedni druge, ako krenemo da se svadjamo i da upiremo prstom pogotovo iz fotelje nema nista od ovog naseg posla...
 
Meni samo nije jasno, ako su ljudi bili tamo na razgovoru i izmedju ostalog uspeli da ukinu zabranu izvoza, kako je onda to dobro samo za njih a za nas ostale ne? Jedino koga tamo da kažem "poznajem" je naš Olalija, i ako je on sa njima meni dosta. Puna podrška. Tiha voda breg roni. Malo po malo, zahtev po zahtev, doći će to na meru...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kako koji, u mom kraju su stočari 3 koplja ispred ratara i ne da ne kukaju nego su skinuli ikone i stavili Vučićevu sliku, dobili jeftinu državnu zemlju, prolaze na konkursima itd. Problem je jer su ljudi sebični, gledaju iz svog ugla, većinom iz perspektive crkvenog miša i onda im pacov izgleda kao Godzila. Svi koji misle da mogu nešto da učine nek skupe testise, ja ću ih podržati i odvesti gde treba samo nemoj posle da maca pojede jezik kao i obično...
U kom pogledu su 3 koraka ispred?? Jedva si naveo 2 i to nebulozna. E sad da ti obrazlozim da smo tu jeftinu drzavnu zemlju dobili sa 60-70% umanjenja od povrsine koja te sleduje. Polaze na konkurisma... ove ili prosle godine je prvi put bio konkurs da stocari imaju pravo da konkurisu na nov traktor ovo ostalo konkuris za unapredjivanje i prosirenje farmi...cista nebuloza i neprihvatljiva investicija za male i srednje farme. A Vucicevu sliku mozemo staviti samo u stalu ili svinjac da svako jutro kada ustanemo u 6 sati da namirivamo posao gadjamo tu istu sa govnima jer nikad skupljom hranom nismo hranili stoku i jeftinije meso prodavali.
 
Kako koji, u mom kraju su stočari 3 koplja ispred ratara i ne da ne kukaju nego su skinuli ikone i stavili Vučićevu sliku, dobili jeftinu državnu zemlju, prolaze na konkursima itd. Problem je jer su ljudi sebični, gledaju iz svog ugla, većinom iz perspektive crkvenog miša i onda im pacov izgleda kao Godzila. Svi koji misle da mogu nešto da učine nek skupe testise, ja ću ih podržati i odvesti gde treba samo nemoj posle da maca pojede jezik kao i obično...
Jos na to sve dodaj da drzavnu zemlju placaju po nizim cenama od onih koje u javnosti predstave,jedan kod nas kaze da je ha platio 200 evra,a provereni izvor kaze 58 evra,itd.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
U kom pogledu su 3 koraka ispred?? Jedva si naveo 2 i to nebulozna. E sad da ti obrazlozim da smo tu jeftinu drzavnu zemlju dobili sa 60-70% umanjenja od povrsine koja te sleduje. Polaze na konkurisma... ove ili prosle godine je prvi put bio konkurs da stocari imaju pravo da konkurisu na nov traktor ovo ostalo konkuris za unapredjivanje i prosirenje farmi...cista nebuloza i neprihvatljiva investicija za male i srednje farme. A Vucicevu sliku mozemo staviti samo u stalu ili svinjac da svako jutro kada ustanemo u 6 sati da namirivamo posao gadjamo tu istu sa govnima jer nikad skupljom hranom nismo hranili stoku i jeftinije meso prodavali.
Nemoj mi obrazlagati, gluposti slušam po ceo dan,bolje se dobro se skoncentriši i sa pažnjom pročitaj moj post. Rekao sam u MOM KRAJU. Ovde su stočari strašno odskočili, svi rade puno zemlje, povećali su proizvodnju, niko se ne žali. Ako imaš vremena, dođi do mene i ja ću te provesti kroz 3 sela u mom okruženju za koja tvrdim da je tako. Polaziti od sebe kao primer nije dobro.
 
Jos na to sve dodaj da drzavnu zemlju placaju po nizim cenama od onih koje u javnosti predstave,jedan kod nas kaze da je ha platio 200 evra,a orovereni izvor kaze 58 evra,itd.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Znam, jasno mi je ali sam već ranije rekao, ljudi kreću od svojih života i to uzimaju kao primer, u redu ako pričaš o sebi, ja tvrdim ovo i ko sme da se kladi dajem 10 prema jedan da ću naći 20 ljudi koji će pred nama izjaviti da im nikad nije bilo bolje u stočarstvu.
 
Ne treba nam svadja u ovom trenutku, ti ljudi sto su dobili drzavnu zemlju pa je posle daju u zakup nit su stocari vec aktivisti sns, pravi stocari nisu ni dobili drzavnu zemlju. Recimo kod nas u opstini je selo Mosorin odskocilo sa mehanizacijom i nabili su arendu da se sve pusi od cene, ljudi koji su juce dosli a nisu imali nista ni lanac zemlje od jednom imaju, teraju se traktori i kombajni zadnja rec tehnike, al ministru nisu otvorili vrata pred izbore, nesto ih gadno zeznuo, inace najvise stoke imaju kao selo u Srbiji
 
Већ сам писао, у мом крају сточарима узели државну земљу да намире реституцију. Долазе људи из новог сада и суботице да виде шта су добили.
По темама се свашта може прочитати. Велика већина незадовољна није битно да ли је сточар или ратар. Свака част појединцима на производним резултатима и успеху.
 
Nemoj mi obrazlagati, gluposti slušam po ceo dan,bolje se dobro se skoncentriši i sa pažnjom pročitaj moj post. Rekao sam u MOM KRAJU. Ovde su stočari strašno odskočili, svi rade puno zemlje, povećali su proizvodnju, niko se ne žali. Ako imaš vremena, dođi do mene i ja ću te provesti kroz 3 sela u mom okruženju za koja tvrdim da je tako. Polaziti od sebe kao primer nije dobro.
A ja ti isto tako mogu reci da u MOM KRAJU se zale samo ratari sa malcom u ocima i izgubljenim kompasom jer danas se vozi kamion sutra bi avion i uvek im je mala trenutna povrsina koju obradjuju... na licitacijama se tera za hektar 105k (jer je do dogovora nemoguce doci). I sad kada je godina podbacila hajde da protestujemo... :D
 
A ja ti isto tako mogu reci da u MOM KRAJU se zale samo ratari sa malcom u ocima i izgubljenim kompasom jer danas se vozi kamion sutra bi avion i uvek im je mala trenutna povrsina koju obradjuju... na licitacijama se tera za hektar 105k (jer je do dogovora nemoguce doci). I sad kada je godina podbacila hajde da protestujemo... :D
video si tok novca i tih 105k da je stvarno platio?
teraju se obicno 4-5 glavna tajkuna-citaj prebogatih poljoprivrednika- i svi su navodno uvek bez dogovora i svi su preplatili ali uvek licitiraju 70% ponudjene zemlje i glavna stavka oni se ne zale nikad
 
Nazad
Vrh