Cena psenice rod 2014.g

Da li led prizeljkujete vi koji ste psenicu osigurali?
 
Katastrofa. Ja sam ulozio u psenisu oko 55000 dinara po ha, i da je plate 16 dinara. Bez 20 dinara nista. Mislim da je i kod ostalih tako....
 
Trenutna informacija je da mlinari nemaju zrno psenice,nema brasna da se kupi po mlinovima.Ko ima to su male zalihe.Mene su vec kontaktirali neki otkupljivaci-mlinari i racunaju na mene.Dali ja racunam na njih videcemo kad cena bude formirana.

- - - - - - - - - -

Katastrofa. Ja sam ulozio u psenisu oko 55000 dinara po ha, i da je plate 16 dinara. Bez 20 dinara nista. Mislim da je i kod ostalih tako....
Tu je sad klizna racunica,sve zavisi ko je posejao iz ambara,ko domace seme a ko uvozno,pa takodje djubrivo domace ili uvozno,koliko zastita.Moja racunica je trenutno na njivama gde je baceno semensko na 35000 din po hektaru.Naprimer,domaci NS40 200kg,NPK 300kg,KAN 300kg,tri zastite(negde dve),prva Presing,druga Decis,treca ponegde Sekator i gorivo oko 40litara po hektaru.Kombajn imam,za njega ide 20 litara.Ostalo je moj trud i rad i moze da se uvuce u neku kalkulaciju.
 
Katastrofa. Ja sam ulozio u psenisu oko 55000 dinara po ha, i da je plate 16 dinara. Bez 20 dinara nista. Mislim da je i kod ostalih tako....

Kad bi se cena formirala na osnovu toga koliko je ko ulozio blago bi nama bilo. U svakom slucaju treba koliko je moguce pojeftiniti proizvodnju...

Malopre sam cuo iz pouzdanih izvora da ce pocetna cena biti 26 dinara...
 
Poslednja izmena:
Trenutna informacija je da mlinari nemaju zrno psenice,nema brasna da se kupi po mlinovima.Ko ima to su male zalihe.Mene su vec kontaktirali neki otkupljivaci-mlinari i racunaju na mene.Dali ja racunam na njih videcemo kad cena bude formirana.

- - - - - - - - - -


Tu je sad klizna racunica,sve zavisi ko je posejao iz ambara,ko domace seme a ko uvozno,pa takodje djubrivo domace ili uvozno,koliko zastita.Moja racunica je trenutno na njivama gde je baceno semensko na 35000 din po hektaru.Naprimer,domaci NS40 200kg,NPK 300kg,KAN 300kg,tri zastite(negde dve),prva Presing,druga Decis,treca ponegde Sekator i gorivo oko 40litara po hektaru.Kombajn imam,za njega ide 20 litara.Ostalo je moj trud i rad i moze da se uvuce u neku kalkulaciju.
Sekator i Decis si sigurno koristio kao trecu zastitu,verovatno za zastitu klasa od fuzarijuma?
I koji prinos ti ocekujes sa ulozenih 35000din/ha?
 
Prva zastita je bila Presing(moralo je),posle je isao Sekator(ponegde je moralo) pa Decis(nije trebao ali preventiva).
Ocekujem prinos preko 5 tona po hektaru,obicno bude oko 7 tona u dobroj godini a ova nije losa.Zemlja nije u super kvalitetu.
Racunice su jasne kao dan,neznam sta sam preskocio u radnji,psenica i netrazi vecu paznju.
Razumem one koji su kupovali strano seme po 55 dinara i preparate tri puta skuplje od domacih a ima i stranih jako dobrih i povoljnih,o djubrivu i da ne pricam.U takvoj kalkulaciji nastaje malo mesta za nekom zaradom.
Mislim da se tu dosta gresi,nasa semena su jeftinija i izuzetno dobra,djubriva su takodje odskocila u kvalitetu kao i hemija.
Eto,tu su te razlike.
 
DDragan, molim te da stavis ovde precizno sve troskove po stavkama, da bi se znalo koja je cena kostanja jednog hektara psenice u punoj agrotehnici.
 
Sekator je za korove,Decis je insekticid,I mimo toga rađeno je 3-4 fungicida.:ppozdrav:
Naravno da znam sta je zasta,u ovom poslu sam odavno sa trenutnih 28 hektara psenice.Kod mene nije bilo velikog naleta bolesti pa je tu neki plus.Vazno je da je prvi tretman odrajen na vreme,kad su se pojavile prve iskre.Ko je cekao da pola njive bude zuto tome ne pomaze ni cena od 50 dinara.

- - - - - - - - - -

DDragan, molim te da stavis ovde precizno sve troskove po stavkama, da bi se znalo koja je cena kostanja jednog hektara psenice u punoj agrotehnici.
Bas sam to hteo napisati dok sam citirao clana Kris80 Da napravimo neku paralelu
 
Da Kris, desava se. Ja hvala bogu nemam sa tim problema. Prodam zito obicno u januaru, februaru i uvek je bilo dobro. Kupci uzmu prvo uzorak, bilo je sve ok i hektolitar je bio 81 ove godine.
 
Nazad
Vrh