Cena psenice rod 2014.g

agroproizvodjac Ok! Slobodno posej sta god zelis sto se mene tice ali nemoj molim te da velicas nase jer nema smisla. U necemu pisao sam trudimo se da pratimo ali u vecini smo dosta zaostali. To je moje misljenje takodje sa dugim iskustvom u ovom poslu.:ppozdrav:
 
Koje su to Pioneer sorte psenice, da probamo i mi?
Posto sam napadnut u vise tema napisao sam generalno vise proizvodjaca i kukuruznog semena i psenicnog.

- - - - - - - - - -

Da l' su domace ili strane sorte sve je jedno, cena je ::lose::
Najbolje vratiti se temi.
Tacno,kad dodje kod otkupljivaca nece ga zanimati jel seme strano ili domace i jel djubrivo baceno ili nije,sve ce za iste novce.Ostalo je stvar licnog izbora.
 
Domaca psenica moze da rodi isto kao i strana cak i vise i moze da bude i kvalitetnija,godinama sejem Pobedu,radjala je i preko 8th sto je rekord za moj kraj,hektolitar je savrsen sve je u redu sa nasim psenicama ali isto tako i strane su ok.glupo je raspravljati dal je bolji Apac ili Evropa,neko je rekao Apac radja mnogo a Evropa malo a da bi se to uporedilo moralo bi se posejati na oglednoj parceli sa potpuno istim uslovima i sa istim nacinom rada nemoze da se seje jedna parcela danas druga sutra i na razlicitom mesu.zna se kako se rade ogledi i svako moze da proba,opet ni to neznaci skoro nista jer je bitna vegetacija psenice da li je duza ili kraca i najvaznje je vreme,tj. vremenski uslovi.nezahvalno je uporedjivati jer jedne godine rodi nasa psenica bolje a druge strana,nije uvek sve isto.Meni je prosle godine najblje rodila Pobeda a sada mi je Ingenio najbolji za sada.i jos nesto najvaznije a to je Cena,ocekujem da pocne vacarenje da se kupi jeftino nekih 16din to je realna cena za lopuze i tajkune i ocekujem da se uskoro oglase i izadju sa tom sramnom ponudom,bice ove godine dovoljno psenice za nase potrebe ali siguran sam da ce cena biti mnogo bolja kasnije bar 24dinara tamo na jesen.
 
Pioneer je bolji od NS Semena, BASF je bolji od Galenike, New Holland je bolji od Belarusa, Megle mleko je bolje od Imlekovog, Holandija ima 8t/ha a Srbija 5t/ha verovatno im je bolja zemlja....Sto se onda bunite sto Srpski proizvod ima nizu cenu od stranog, verovatno je i tu strani bolji, njihovi poloprivrednici su pametniji !

Jeste, ja sam elektricar ali moj cale plati komsiju da mu radi jer ima lepsa kola, cak i kad mu ja radim dzabe....I treba da propadnemo kad smo takvi!
 
  • Like
Reagovanja: aca
Mislim svaka vam cast, poredite Apac koji u svetu sluzi za ishranu stoke sa domacim sortama psenice :sta:

Prosle godine radio sam 20ha zemlje ove radim manje, vecim delom sejao psenicu, kiriju sam placao 100evra po hektaru, arotehnika plitko oranje, tanjiranje,drljanje, seme sam bacao ciklonom pa jos jedno drljanje. Sejao moje seme sa tavana bila nekad Renesansa ,prskao sam samo jednom Sekator+Falkon+prihrana, prihranio sa 200kg UREA po hektaru i imao prinose od 5.5 do 6.5 tone po hektaru sto je za moj kraj dobar prinos i ja sam se super uklopio i ako je cena bila 16,5din. Ima i onih koji imaju prinose 10t ali to su stari lazovi... Neki sto su sejali strana semena pa nisu imali ni 4t/ha znaci nesto nisu odradili kako treba. Komsija sejao semenski Apac oterao sam mu na otkupno mesto i nisu hteli da mu prime jer je imao glavnicu a odradio covek sve kako treba...

Vezano za temu, prica mi covek koji radi u opstini vodi sektor za poljoprivredu, kaze ima informaciju da ce pocetna cena psenice biti 26din. Sad ako on laze mene onda i ja lazem vas... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pioneer je bolji od NS Semena, BASF je bolji od Galenike, New Holland je bolji od Belarusa, Megle mleko je bolje od Imlekovog, Holandija ima 8t/ha a Srbija 5t/ha verovatno im je bolja zemlja....Sto se onda bunite sto Srpski proizvod ima nizu cenu od stranog, verovatno je i tu strani bolji, njihovi poloprivrednici su pametniji !

Jeste, ja sam elektricar ali moj cale plati komsiju da mu radi jer ima lepsa kola, cak i kad mu ja radim dzabe....I treba da propadnemo kad smo takvi!

Vidis Sorine u prvom delu posta si u potpunosti u pravu, mada mozda uzimas sve to u sali ili mislis da nije tako.
Ali u drugom delu je vec druga stvar. Ili nedostatak postovanja ili si nekad nesto omanuo pa ces sad tesko da se izboris opet za dokazivanje. Razmisli i u ovom pravcu.
 
Ja cu svu psenicu da lagerisem pod supama i tu ceka cenu minimum 20din. , prodlem je sto vecina mojih komsija jedva ceka zbog novaca da je proda cim je skinu, verujem da je sirom zemlje takvo stanje... Kada bi mogli svi da se organizuju i do proleca da se ne proda ni zrno psenice, kapiram da bi smo svi dobili bolju cenu, ali...
 
Ja cu svu psenicu da lagerisem pod supama i tu ceka cenu minimum 20din. , prodlem je sto vecina mojih komsija jedva ceka zbog novaca da je proda cim je skinu, verujem da je sirom zemlje takvo stanje... Kada bi mogli svi da se organizuju i do proleca da se ne proda ni zrno psenice, kapiram da bi smo svi dobili bolju cenu, ali...

Kad bi se tako organizovali da niko ne proda do proleća,cena odmah u žetvi bi bila 25 din.
 
Gledao sam b92 jutros,takodje sam misljenja da se pravi cena za start da se uzme sto moze kome je hitno za pare i ko je duznik,a verujte ima ih dosta.Vec u avgustu stanje ce biti jasnije sa jacom cenom.
 
Nazad
Vrh