Cena psenice rod 2014.g

Vlado u tu cifru je i zakup uracunat od cca prosek 45000din/ha.Jer igrom slucaja sva psenica mi je ove sezone na zakupu.
Da ti racunam i pisem stavku po stavku nemam vremena sad.Uglavnom od djubriva TimacAgro,Map,9-15-15,2xAn,3x zastita Falcon,Acanto,Duet ultra-Amistar,sva tri puta Insekticid(jednom i sistemik)ostalo Fastac.Svuda orano pa 2x setvospremac.....
 
cena ce biti u startu oko 20 dinara to je moje misljenje jer je na trziste usla jedna velika kuca koja kupljuje i zakupljuje sve mlinove po Sumadiji izgleda da neko iz vlade stao iza njega i bice jaka cena jer ce se svi boriti da uzmu sto vise psenice jer niko trenutno nezna koliko je poplava i ova bolest uzela danak!!!
 
Vlado u tu cifru je i zakup uracunat od cca prosek 45000din/ha.Jer igrom slucaja sva psenica mi je ove sezone na zakupu.
Da ti racunam i pisem stavku po stavku nemam vremena sad.Uglavnom od djubriva TimacAgro,Map,9-15-15,2xAn,3x zastita Falcon,Acanto,Duet ultra-Amistar,sva tri puta Insekticid(jednom i sistemik)ostalo Fastac.Svuda orano pa 2x setvospremac.....
Tu je caka,u tom zakupu,zato je ta borba za veliku cenu psenice.Zasto placate tako veliki zakup,u cemu je fora.Koje su mogucnosti te zemlje,prinos,klasa,kvalitet ili je neka vrsta pretiza.

- - - - - - - - - -

Zasto koristite najskuplje preparate kad imaju i jeftiniji sa istom aktivnom materijom?

Koje seme ste kupovali?
 
Pa sta jedino ti mislis da si pametan time sto solis svima pamet da su nase sorte bog a mi kao budale i sejemo strane. Znas kad mozes da uporedis nase sorte sa stranima? Nikad! Zato sto u ovim stvarima kasnimo nekoliko godina a u nekim drugima i vise od 20 godina. Stoji to neke nase sorte psenice bore se da prate Evropske, isto i hibridi kukuruza nekih nasih kuca.Sto se tice suncokreta pukli su sa prodajom skroz. Tako da ne velicaj nesto sto je vecini proslost, vec posej ti i dalje te nase i uzivaj!
 
Nisam ocekivao ovakav start na forumu,neka moja zapazanja iz toliko godina rada u poljoprivredi su ovde odmah u startu opomenuta.Mozemo mi da kasnimo za evropom i 100 godina ali jedan Apac sa setvenom normom 200kg po hektaru i jedan NS40S sa istom normom daje isti prinos i kvalitetnije zrno.Zasto je semenski Apac 50-55din a NS40S 31-32din.
Tolika godina iskustva,tolika rodna ravnica,instituti priznati u celom svetu i nakraju mi nismo sposobni da napravimo seme.??

- - - - - - - - - -

Dodao bih da sam sejao i strana semena,nista posebno.Cak sam vidjao i neke slike clanova koji su slikali seme psenice strane sorte puno ziska.
 
Naravno ima i drugih sorti koje su veoma omiljene kod mlinara u odnosu na neki stocni Apac.Sorta Rapsodija,jako dobra,Evropa koja je izuzetna za brdsko podrucje,Talas koji ima stravicne prinose po hektaru,Zvezdana odlicna za losije zemlje i da ne nabrajam.Po vasoj prici ispade da sve treba uvesti iz evrope a ovo nase nije nizasta.
 
Sto je tu je samo treba biti iskren. Svaka cast NS institutu i sortama soje ali sa psenicom koja se valja i bez vetra vetra a da joj rod bude prosecan ili tek sto sam rekao o suncokretu koji je puko skroz da i ne pricamo. Kukuruz je tu i tamo iz fao grupe 600 za branje a ono sto imaju za vrsidbu je smesan po rodu i o procentu vlage da i ne pricamo.
Evropu i Lastu sejao sam pre vise od 10 god.
 
Mani me Evrope i baba vanginih prica Apache vs Evropa 34-35metara po k.j ,a Evropa 21-22metara po k.j 2011godine tako da praksa je praksa pa izracunaj koliko to dodje razlike a sve joj isto das + Evropa voli da legne na zemlju.
 
Koristio sam i prosle i pretprosle samo u prskanju u vlatu ,a ove falcon i prosaro 2 prskanja,a 2011 nista nisam od fungicida koristio .
 
Peet tebi se opet pokvarila kolica pa si besan.Nemoj da budeš tako arogantan nema potrebe za time.

Kolica su Maticu na svojim tockovima, ne brini.::super:: Covek je jednostavno patriota i obozava sve nase pa makar kako to bilo a verujem da nisam jedini kome se povraca od svega toga.
Treba biti posten i realan i gledati kako do bolje zarade. A ne forsirati i ubedjivati druge sta se nekome vise svidja.
Kad neko proba i jedno i drugo onda valjda zna sta je bolje a kad tera samo jedno a nije okusio ono drugo onda je bolje da cuti. S vremena na vreme se pojavi po neki patriota koji zeli da ubedi svakog da smo mi po svemu i svacemu u vrhu. E pa kamo srece da je tako!:ppozdrav:
 
Baća sam si sebi dao odgovor na pitanje.Uradi domaće sorte kako bog zapoveda pa da vidiš šta bog stvara.
Peet to opet nije razlog za takvim ophođenjem prema nekome.Forum služi za razmenu iskustava i informacija.Kome se ne sviđa nešto što je neko drugi napisao ne mora odmah oči da mu vadi.
 
Peet godine su iza mene,pa zar stvarno mislis da pored ovoliko truda i rada nisam probao strane sorte.Naravno da sam sejao i KWS,LG,Pionir i jos mnoge.Odluka je pala takva kakva jeste.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh