Cena psenice 2016

Danas bio kod nas na silosu. Jos ne znaju cenu,ali kaze bice od 14,5 do 15,5 sa pdv.
Tako bi njima i sličnima odgovaralo da bude ta cena pa da prilikom izvoza imaju 2.5 do 3 din zarade. Valda ima još nekog normalnog u min. poljoprivrede da ukaže na velike nepravilnosti počevši od prijema pa do špekulacija sa cenom.
Kolega Bukur nema ko da nas zastupa većina ih se uvukla u kojekakve odbore za poljoprivredu pa rade ono što im se kaže.
 
Mica967 pa nisu ludi da podignu cenu kada znaju da je vecina poljoprivrednika zaduzena i ima agro rokove za razduzivanje repromaterijala,koji su najkasnije od 31.7
 
Kod nas agro grnja (Pivnice) spustila akontnu cenu,sa 15 din na 14,5 din , e moja državo, ali dok god mi ćutimo oni će da spuštaju.
 
Juce sam jos dokupio par tona psenice, NADAM se da ce bar dinar dva da skoci.
Lane sam u zetvi kupio po 18,na kraju sam pre par nedelja prodao po 17...
 
Ako da mu to zabrani može da plaća koliko hoće nažalost. Trudim se da ih izbegavam gde god mogu kako su nam 2014 smanjili ugovorenu cenu šećerne repe.
 
Bruka i sramota. Kao što reče neki kolega za mene je od sada pšenica korovska biljka. Više to sranje ne sejem pošto u ovoj usranoj državi može samo da prosperiraju razni prevaranti na teret seljaka.
 
Ljudi moji ja se secam kada sam bio klinac, jedva sam imao polozeno. Secam se prinosa od 3t/kj i cene od 15din. To je bilo 45k po jutru, ali smo bili zadovoljni jer je to bilo spram troskova i kursa evra skroz ok. Sada posle 10+ godina ista cena:sta:
 
Ljudi, jel vi još niste ukapirali kako se formira cena?
Bruto prinos po hektaru je 100.000 dinara, znači po kj je nešto manje od 60.000 dinara.
Dakle, ako većini rodi oko 4000 kg/kj pšenice biće cena 15 dinara.
Kukuruz će roditi 5000 - 6000 kg/kg i imaće cenu od 10 do 12 din/kg.
Suncokret će biti lošiji jer ima mnogo kiše, pa će roditi 1500 kg/kj i imaće cenu od 40 din/kg. Ako rodi malo više biće malo jeftiniji.
 
psenica je definitivno 14 sa pdv-om,kod nas su poceli obracune svi da rade po 15 i sad su stopirali,jer su ovi olosi izasli sa 14.
od zarade nema nista,ulaganja u psenicu su sve veca, a cena sve manja. to sto je rodilo,je vecim delom nasa zasluga,(prskanja,djubrenja itd.)
nema dok se narod ne digne i motke u ruke....
 
Ovako ja gledam na to...Vecina seljaka se zaduzila kod zadruga za repromaterijal,zito je dobro rodilo tu nema diskusije cena mora da bude mala kako bi se zadruge obogatile na zaduzenju tj oni nece tvoje novce oni hoce tvoje zito i to mlogo zita npr za 1tonu urea 3 pa i vise tone zita...da ne pricam o hemiji prihranama i ostalom.Mislim da dosta ima i istine u ovome nije prelomni faktor u formiranju cene ali reper svakako jeste.
 
Kod nas Raca radi obracune na 15 din. Inace na sva utkupna mesta kod nas nisu prevozili psenicu! Hangari su prepuni!
Da li vam to govori da ce cena ostati ista!
Ako i ostane ostace do posle setve psenice na jesen i posle ce ici polako gore! Mada kad bolje razmisljam gde zivimo i ko nam je vodja... Lako ce biti da se varam!
 
Nazad
Vrh