Cena psenice 2016

Da ali ipak malo pretjeru tamo kod vas u Srbiji , jer ako sam dobro preračunao cijena pšenice na svjetskim berzama , konkretno Čikago je oko 18 din.

08.07.%20CENE%20ZITARICA.JPG
 
Do pre dva dana psenica nije nikom trebala.Hteli su da uzmu samo sa HL preko 76.Juce sam sedeo sa magacionerom iz zadruge koji mi je rekao da non-stop zovu za psenicu.Kriterijum za HL spustili na 73.Cini mi se da ipak nije sve tako crno.
 
Treba im samo vole da se igraju mačke i miša.HL im nije bitan a analize na proteine retko gde da su rađene.Uveli sistem a ne primenjuju ga.
 
Do pre dva dana psenica nije nikom trebala.Hteli su da uzmu samo sa HL preko 76.Juce sam sedeo sa magacionerom iz zadruge koji mi je rekao da non-stop zovu za psenicu.Kriterijum za HL spustili na 73.Cini mi se da ipak nije sve tako crno.
To sam i ja napisao na pocetku zetve, nekoliko postova ranije. Sedeo sam u zadruzi i receno mi je da je velika traznja.
 
Merili mi proteine, sorta Ingenio, okasneli sa kosenjem zbog vremena, ispirala ga i kisa, HL katastrofa (73) ali proteina 13,5 . Ladno mi upisu HL 80, i jos me pita gazda na otkupu tri puta imam li jos te psenice... Aj sad budi pametan, sto su nas tolke godine j...li za taj hektolitar!

Inace, psenicu su na istovaru interno, za njih, razvrstavali po kvalitetima!
 
Ingenio jeste vrh za proteine. Lane sam imao sve preko 12 na njemu ali kada sam prodavao samo kile su se gledale, tako da....
 
Nije mi jasno sto se palite toliko, te na HL, te na proteine kad cena ne zavisi od toga! Nisam cuo da je neko dobio jacu cenu ukoliko su im ove stavke vece!
Kod nas nisu ni gledali HL (Raca)
 
Jutros me je lokalni otkupljivac ubedjivao da mu prodam po 15.5 tel/kel. Nacin na koji je pokusao da me ubedi da je prodam me je naveo na zakljucak da ce vrlo brzo cena ici gore. Da li sam pogresio videcemo.
 
Jutros me je lokalni otkupljivac ubedjivao da mu prodam po 15.5 tel/kel. Nacin na koji je pokusao da me ubedi da je prodam me je naveo na zakljucak da ce vrlo brzo cena ici gore. Da li sam pogresio videcemo.

Trenutno se obracunavaju razduzenja. Naravno da im je cilj da cena bude sto manja, da vise psenice uzmu na racun razduzenja. Mislim da ce cena u oporavak vec za jedno mesec dana, cim se svedu racuni i obracunaju dugovanja.
Ne treba ocekivati neki ludi skok, al da bude slicno kao u okruzenju cc 16 din
 
Nazad
Vrh