Cena psenice 2016

U mk i kod nas 15 din. A silos u cesteregu 16 din. Bez obzira sto sam se zaduzio u mk nece dobiti zito . kad mi ovi isplate odem i uplatim koliko sam zaduzen u evrima i cao. Na 4 vagona 40000 din . kome ja da poklonim kosticu? Pa nisam izgoreo po glavi

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vi ste dobri sa cenom ovde pada 14 din akontno bez obzira na HL moze samo u minus.
 
Sramota. Ja ocekivao da ce na kraju zetva izgurati na 17, a ono palo na 14-15 dinara.
 
Od danas MK i Mio Mar plaćaju 14.5din. Moguća korekcija cene na dole od sutra...baš su nas obradovali...
 
U ovoj temi kukumaucete kako je cena mala a u temi "psenica 2015 - 2016" se hvalite nebeskim prinosima. Stvarno ne mogu da shvatim kako pojedincima funkcionise mozak. Naravno da je poznata stvar da je psenica ove godine rodila kao nikad. Ali ovi prinosi su daleko iznad proseka ( ne kazem da ne govorite istinite prinose jer sam imao i ja takve prinose cak i vece ). Zamislite samo konjine iz fotelja koji su psenicu videli samo na fotografiji kada procitaju ove prinose i puste pricu u medije da je prosecan prinos lupam sad 8 ili vise tona po ha. Kolika ce tada biti cena psenice?
 
U ovakvim situacijama (cena je nerealno niska) drzava mora reagovati i otkupiti ozbiljnu kolicinu psenice u robne rezerve sa novcem iz primarne emisije ! Mi sada na delu vidimo urusavanje floskule samoregulacije slobodnog trzista . U svakoj normalnoj drzavi kada se primete razne spekulacije u poljoprivredi , robne rezerve reaguju... mozda se ne zove institucija "ROBNE REZERVE" ali svakako neko reaguje i regulise trziste na velike oscilacije. Na taj nacin se ima predvidivost cena i poslovanja.
 
Koliko cujem ovdje je oko 110E tona, treca klasa koje je najvise (po postotku proteina).

Sad bih voleo da vidim kalkulaciju od onih silnih prskanja , umjetnog i ostalog sto je ulozeno kako se uklapa u tu cijenu.
 
Kalkulacije nema, ima samo silnih kila koje teglimo a koje nista ne vrede. Kao i sa kukuruzom u jesen 2014.
 
Kalkulacije ima

kazete od 5t do 6t po kj.

6*110E =660E
5*110E = 550E

Ispade da imate 350E do 400E po kj minimum , sta kukate onda.

A kod vas je visa cijena od 110E?
 
A kad imas 4t*110e = 440e - 250e zakupa? gde si onda?
A pazi sad: 6t kukuruza x 180e?
 
Nazad
Vrh