Cena psenice 2016

Tako sam i ja lane prosao...svi su vikali mora gore,posle 1 septembra kad prodje agro rok ide gore,izvoz...pa je samo padala cena. Isto je bilo i sa sojom minimalan rast cene,dok je jedino kukuruz imao solidan skok.
 
Opet se ponavlja prica kao ranije...nama je sudjeno 500e/kj nebitno da li soja,psenica,suncokret...Cak da je cena 20din,a da ljudi stvarno imaju prinos koliko pricaju 5t/kj otisla bi arenda na preko 300e.
"Nije Sloba kriv"
 
Kako je racunas kao npr 1e po ha kad dajes coveku koji radi dobro,postuje plodored ili npr das nekom reparosu za 2e po ha,a on seje repa,soja,repa,psenica,repa...pa se posle slikaj s tom njivom.
 
Ja sam moju psenicu svu obracunao po 16din akontno i samo sam jedne godine ostavio i popusio ko niko i od onda odma prodajem u zetvi bolje odma da se kajem nego posle dva puta!
 
Psenica je sva ostavljena kuci, tako da nece biti troskova lagera, jer po ovoj ceni ej apsurdno prodavati. O tome nema ni govora.
A na zimu ce se valda pojaviti neko sa par dinara vecom cenom, a i prepolovicemo potrosnju kukuruza, i umesto njega davati prvoklasnu hlebnu psenicu stoki (dok pola sveta gladuje), a to sto usparamo kukuruza, prodacemo ga po 23.
 
Odneses na analizu na proteine i mozes sa gotovo 70-80% kukuruza zamenuti u vidu psenice. Dok smo drzali bikove, cesto se desavalo da preko 300kg jedu iskljucivo psenicu. Prodamo kukuruz u avgustu i onda do novog jedu psenicu.
 
Jutros bio do opštine i razgovaram sa nekim tamo u kancelarijama ispituju me jel gotova žetva,kao koja je cena ja kažem pojma nemam,kad oni slože istu priču kao vi na poljoinfo prinosi rekordni čak preko 6 tona na lanac cena pala na 14,50 u mk,niko negleda se hektolitar.Ja reko gde ste to čuli oni kažu preko interneta... :sta: :sta: :sta:.
Neznam dali se sećate onih izjava preko tv-a dok su bili protesti i blokade puteva,kako seljaci ostvare cistu zaradu od 1 hektara kukuruza 1000 eura.Mene su posle rodjaci sa grada ispitivali zasto protestujemo kad tako imamo dobru zaradu,jel nam malo...
Vodite računa sta pisete svi ovo čitaju.
 
Da ali ipak malo pretjeru tamo kod vas u Srbiji , jer ako sam dobro preračunao cijena pšenice na svjetskim berzama , konkretno Čikago je oko 18 din.
 
Nazad
Vrh