Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Kako moze jos uvek biti toliko skuplja proslogodisnja psenica koja je mnogo losijeg kvaliteta od ove nove?
Koliko sam upoznat sa pšenicom i načinom prerade i dorade svaki novi rod ima određeni dana koje mora da ostoji kako bi se smirila - narodski rečeno i tek tada može da krene u proizvodnju tako da ta faza još nije prošla i verovatno je još nisu počeli koristiti ili i ako jesu počeli da je mešaju sa ovogodišnjom ali sa malim količinama.
 
Melje se nova psenica vec danima i mnogo boljeg je kvaliteta od proslogodisnje zato me i cudi ta razlika u ceni,ko jos kupuje staru?
 
niko.
ja ozvalavio ponavljajuci da cene na poljopartneru nisu relevantne.
samo menjaju datume.
poslednja trgovina starom psenicom na produktnoj je bila 01.07.
 
Nemam izvor u Viktoriji ali sam iz druge ruke čuo da su prošle nedelje sitni otkupljivači iz Subotice bili kao popišani kada su se na dužijanci sreli sa "viktorijancima" i možda još nekim od velikih. Poruka od bogova je da ih pšenica ne zanima mnogo i prodajte kome hoćete, nama ne treba. Ako laže neko u lancu od "dve ruke" lažem i ja.
Na zalost, kao sto smo ovde i na dalje pretpostavljali, viktorijanci su ipak znali. Danas nam ministar izlete sa propisanom cenom leba sava, a viktorijanci su trebali da potpomognu kampanju. Lepa koordinacija, ovi krenu u pretkampanju, a onda nam izleti premudri ministar. Resila ekipa da kupuje socijalni predizborni mir preko televizora a sve preko cene hleba. Iskijacemo mi oni njihovu stranacku borbu, kombinovanu sa televizijom, igranjem odbojke, i njihovim ljudima na barikadama, i koja je imala iznudjen dobitak subvencija, tj dobitak onih koji su ga dobili. Danas jos citam neku analizu gde je neki pametnjakovic izracunao da marza proizvodjaca hleba treba da bude do 10%. Imao bih onda pitanje za tu budalu, da li je noramlno da cena proizvodnje bude 10%, a kamata na bankarski kredit 15%? Zasto nisu probali da ogranice kamate? Kakvi idioti vode ovu drzavu, pitam da li smo mi normalni. Vise ne mogu nikog da krivim do nas samih.

I za kraj, zavidim onima koji i dalje veruju u slucajnost.
 
Pa koliko se kod nas nudi,kod nas svi nude akontacionih 15+pdv.A niko ne kaze koliko je to vremenski,akontaciono.
 
Kod nas se krece oko 17-18 sa pdv rade se obracuni kome se nesvidja mora na lager onda,kazu jednostavno nema interesanata za psenicu zasada nesto malo je otislo na kosovo tamo se valjda prodaje oko 250 eura po toni valjda kao na malo
 
ni kod nas ije neka bajna situacija sa cijenom, 1.35 kn plus pdv a jos prije mijesec dana je bilo govora od 1.80 do 2.50 kad ono murgo, 1.35, neznam ljudi ali nije dobro i cijena mi se nesvidza nikako, pricekati cu i nadam se da ce mi se isplatiti.....
 
1,35 kuna + PDV je u cijeloj Hrvatskoj, nitko ne daje više, katastrofa, to je znaci 19 din + PDV.
 
Ako mikiperlez kaze da cena pada, cuvajte psenicu jos neko vreme :osmeh:

Oce'l biti kao sa kukuruzom od 16 dinara?
 
Nazad
Vrh