Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
kod nas od dva otkupljivaca u selu jedan je izasao sa cenom od 18.20 sa pdv pare odmah... ja sam psenicu predao kod ovog drugog i ostavicu na cuvanje pa sta bude...
 
u Backoj Palanci NEKTAR otkupljuje po 20 din a ostali daju akontaciju od oko 15 din a ostlo kad se definitivno bude znala cena' Mislim da ce cena biti 20 din jer nisu ovi iz NEKTARA ludi
 
Jutrošnje informacije:plaćanje pšenice je po 18din/kg.Akontacija 15din/kg sa obračunom na dan 31.7.2011.
Očekuje se veći pad cene u narednoj nedelji.
 
Razgovarao sam sa jednim covekom iskipovao nekih 3 vagona u supu kaze da ce je na zimu prodati kretace se cena negde oko 35-40 dinara.
 
Razgovarao sam sa jednim covekom iskipovao nekih 3 vagona u supu kaze da ce je na zimu prodati kretace se cena negde oko 35-40 dinara.

Daj Boze ali nema sanse...Prelazne zalihe u dobar rod,drzace je oko 20 din mozda u martu,aprilu kada vide kakvo ce biti zito i koliko je zasejano puste do 25-30 max...Sledeca godina je izborna,skupo zito-skupo brasno-skup hleb-nezadovoljni glasaci...
 
Cena nema veze sa nasim smesnim zalihama ili izborima vec sa kretanjima na svetskim berzama i nasim izvoznicima.Kazu da se prdvidja oko nove godine od 25 do 26 din.
 
Nazad
Vrh