Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Daj Boze ali nema sanse...Prelazne zalihe u dobar rod,drzace je oko 20 din mozda u martu,aprilu kada vide kakvo ce biti zito i koliko je zasejano puste do 25-30 max...Sledeca godina je izborna,skupo zito-skupo brasno-skup hleb-nezadovoljni glasaci...

Pa mozda ako zabrane izvoz mozda i bude zaledjena cena oko 20 i nesto dinara.
Tesi me samo zagarantovana cena jecma 300-320 eura nemackim seljacima.
U nasoj opstini rekordno malo je psenice bilo zasejano za ostale neznam,jeste da je bilo lepe psenice ali je i dosta lose bilo.
 
Stevo mi nismo u Nemačkoj već u zemlji Srbiji gde šta god uzmeš da radiš ne možeš od toga da živiš.
 
kod nas stopirali obracun a cena je bila 18.20 navodno jer je viktorija presta sa otkupom a suska se da ce ici dole na 17 din... ima li neko izvor blizak viktoriji da proveri ovo?
 
kod nas stopirali obracun a cena je bila 18.20 navodno jer je viktorija presta sa otkupom a suska se da ce ici dole na 17 din... ima li neko izvor blizak viktoriji da proveri ovo?
Nemam izvor u Viktoriji ali sam iz druge ruke čuo da su prošle nedelje sitni otkupljivači iz Subotice bili kao popišani kada su se na dužijanci sreli sa "viktorijancima" i možda još nekim od velikih. Poruka od bogova je da ih pšenica ne zanima mnogo i prodajte kome hoćete, nama ne treba. Ako laže neko u lancu od "dve ruke" lažem i ja.
 
Ne treba im sada kada je prošla žetva.Uvek je bilo tako,mažu oči ljudima da bi prodali a kasnije zna se šta bude.Kod nas je veoma malo posejano prošle godine,žetva se završila za 3 dana što nije nikada bilo.
 
Pa i prosle godine u zetvi je pricano kako je jako malo zasejano pa ocla po 13 dinara i dosla zima ona se kretala oko 30 dinara.A sada je verujte mi jos manje zasejano a gadjaju se hiljadama tona i povrsine kao i lane oko 500 000 hektara.Ja za svoju okolinu znam da jako malo ima psenice a za ostale neznam mozda su i ljudi nasejali ko zna
 
Nema veze ni koliko je bilo posejano,ni koliki je bio prinos,nego ćemo se mi i ove godine natrtiti,a posle ćemo kukati kako su nas izj...li! mada lično mislim da ova pšenica neće dostići možda ni 25 din,a 30 sigurno neće,u svetu je preklane zaliha bila skromna,prošlogodišnji prinos slab,a ove godine je u global dobar prinos,pa ponuda će biti veća,a potražnja manja
 
SAmo nek jos malo potraje ova susa, pa cemo da vidimo koliko ce biti sve moguce zitarice. Zalihe u svetu su na minimumu u poslednjih 30 godina. Mnoge drzave ce morati da popunjavaju zalihe, prvenstveno zbog mira u kuci. Sto se tice ukupnog roda, jos je rano sabirati, ali nema nekih indicija da ce biti bas velik, ocekuje se normalan rod. Kod nas je trenutno trend obaranja svih mogucih cena iz segmenta poljoprivrede, sto bas i nije slucaj u svetu. Sa te strane uopste nisam iznenadjen tako otvorenim nastupom viktorijanaca, jer ko ce prvi da krene ako nece oni. Opet, sa druge strane jako bih voleo da prisustvujem tom njihovom cenovnom onanisanju, i cisto da im nabacim da to bas i nije u skladu sa zakonom.
 
Sve to državni organi znaju ali im tako odgovara i zato ne reaguju.
Ima li koga od članova da je prodao pšenicu robnim rezervama?
 
juče sam sreo jednog što danas vozi žito u rezerve.
plati šleper, plati troškove nove analize, plati paaaaa...čekaj pare..
 
Prošle godine nije bilo tako.Pšenica za koju znam da je prodata robnim rezervama je bila lagerovana u skladištu koje nema kategorizaciju "javno".Od njih si uzimao vlasnički list na količinu i kvalitet.Oni su tebi plaćali po kg ,a skladištar je garantovao za kvalitet robe pri isporuci.Pare su legle posle desetak dana mada se moralo ići za NS dva puta.
 
Sve to državni organi znaju ali im tako odgovara i zato ne reaguju.
Ima li koga od članova da je prodao pšenicu robnim rezervama?
Ja sam moji psenicu predao u silos"Popovic"u Platicevu(na putu Ruma-Sabac)tj gazda te firme je slao kamione na njivu.Prosle nedelje sam isao u njihovu glavnu firmu u Sabcu da napravim prijavu za prodaju psenice robnim rezervama.Posle par dana zvala me neka g dja koja radi na produktnoj berzi da bi me obavestila kako je moja prijava"prosla" i da ce me obavestiti kada treba da dodjem da napravimo ugovor.Danas su me obavestili da u cetvrtak dodjem u Sabac da potpisem ugovor i navodno ce pare biti uplacene za 15 dana.

Ali malopre videh na sajtu poljopartner da je cena 21,00 din!
 
Ja sam moji psenicu predao u silos"Popovic"u Platicevu(na putu Ruma-Sabac)tj gazda te firme je slao kamione na njivu.Prosle nedelje sam isao u njihovu glavnu firmu u Sabcu da napravim prijavu za prodaju psenice robnim rezervama.Posle par dana zvala me neka g dja koja radi na produktnoj berzi da bi me obavestila kako je moja prijava"prosla" i da ce me obavestiti kada treba da dodjem da napravimo ugovor.Danas su me obavestili da u cetvrtak dodjem u Sabac da potpisem ugovor i navodno ce pare biti uplacene za 15 dana.

Ali malopre videh na sajtu poljopartner da je cena 21,00 din!
Dobro si video cenu a ne i godinu proizvodnje pšenice jer na berzi traži se nešto više od 17 din + PDV ali koliko mi je rečeno po 17 din se trgovalo i da je trgovina pšenice jako mala.
 
Mi smo predali u mlin bivsi Mlintest a sada u vlasnistvu Matijevica,pare treba da dobijemo od naseg coveka iz sela koji drzi zadrugu koji inace ima svoj silos i samo ove godine ne moze da primi jer su mu puni silosi samo ne znam cega pa cekamo da on iskalkulise cenu.
 
Kako moze jos uvek biti toliko skuplja proslogodisnja psenica koja je mnogo losijeg kvaliteta od ove nove?
 
Nazad
Vrh