Cena nafte

Citat


Skok iznad 79 dolara za barel
Beta pre 1 sat

SINGAPUR, 19. oktobra 2009. (Beta-AP) - Cene nafte skočile su danas iznad 79 dolara za barel, što je novi rekord ove godine, a rezultat je vesti o novim znacima ekonomskog oporavka.

Laka nafta za novembarske isporuke dobila je 52 centa i prodaje se po 79,05 dolara barel.

Prošle sedmice nafta je probila petomesečni okvir od između 65 i 75 dolara barel pogurana slabljenjem dolara i očekivnjem ulagača da će moguće ozdravljenje svetske privrede oživeti potražnju za petrolejom.

U Londonu, severnomorski Brent je poskupeo za 30 centi i danas košta 77,29 dolara.

(Beta, 19.10.2009)

Post je spojen: [time]1255947589[/time]
_________________________________________________
Nafta kod nas za novu godinu može da dostigne cenu od oko 100 din :udri: :udri: :udri:
 
Pa koliko ce onda biti dizel ako se cena sirove nafte vrati na 140 dolara kao sto je bila pre krize?
 
koliko je cijene nafte kod vas ? mi imamo plavi dizel od kojeg država ne uzima za ceste i cestarine samo pdv koji ti se vraća tako da je cijena 3,73kn ili 0.50€ /l
 
kod nas je skoro 90 d2 a euro je preko 90din,aj pošalji malo te plave nafte preko pp
 
88,2 din/l,a od sutra ide na skoro 90din/l Kod nas nema takvih privilegija jer su lasinari razvukli sve sta su mogli,pa sad pune budzet na nas racun! :zli: :zli:
 
mirmag je napisao(la):
88,2 din/l,a od sutra ide na skoro 90din/l Kod nas nema takvih privilegija jer su lasinari razvukli sve sta su mogli,pa sad pune budzet na nas racun! :zli: :zli:
pa što odmah ne dignu na sto dinara nego nam seckaju ko mačku rep
 
To i mene zanima,cini mi se da ga u prodaji nema vec dosta godina!Nekada davno smo imali D1 i D2,pa loz ulje nikom nije bilo ni na kraj pameti da sipa u motor!A sada smo poceli i zejtin(biodizel)i savakojake buckurise da sipamo!
 
Moj pokojni otac je onomad- pre 20god. i ranije Ruse vozio na lož ulje bez problema. 1992-93 najviše smo švercovali iz Mađarske lož ulje. Tamo je cena bila 0.4 marke/l -ovde oko 2 ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Nazad
Vrh