Cena malih prasića na tržištu

Zoran Kostović je napisao(la):
Vojvodina,Sombor,Stapar 120 din. Slaba prodaja ,slaba ponuda.

Prasadi nema!
Zašto je onda 120din. ako prasadi nema?
To samo govori u prilog tvrdnji da više ne postoje nikakva pravila i da se cena formira nezavisno od tržišta. A gornje pomenuta ekipa bi uticala na cenu kao kraba na cunami.
Mi i ne mozemo da uticemo na cenu ,. samo dajemo uzorak sa terena da bi dfiskal mogao matematicki teoretski da da neko svoje misljenje ,coveku treba uzorak , a ja da menjam nesto sa nekolicinom o tome sam s eizjasnio u drugim temama necu se ponavljati .. :nono:
Post je spojen: [time]уторак, 22. фебруар 2011. 08:36:07 CST[/time]
_________________________________________________
dfiskal je napisao(la):
Necu da je ja otvaram, neka otvori Gruja,kao jedan iskusan covek i neka je nazove kako hoce, ali da ima u nazivu nesto kao ..... i tome slicno"
Tu nam je ZOKI on ce da nam izadje u susret i lepa tema .."ekonomika poslovanja " :D :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Vojvodina,Sombor,Stapar 120 din. Slaba prodaja ,slaba ponuda.

Prasadi nema!
Zašto je onda 120din. ako prasadi nema?
To samo govori u prilog tvrdnji da više ne postoje nikakva pravila i da se cena formira nezavisno od tržišta. A gornje pomenuta ekipa bi uticala na cenu kao kraba na cunami.

Cudno pitanje, kada necega nema cena moze da bude i 1000,00 ali ga i dalje nema...to je po teoriji,i ja ima za 1.23564 din. po kg jedno prase od tezine 20.56489 kg ali mislim da mu 'fali ona krajnja 9 sada je 8... jbg, naravno mala sala..Cena naravno ne moze da se odredi za onaj proizvod koga nema uopste... ali moze za onaj kaga imas ili ga imas u malim kolicinama... itd.Tako da je cena od 120,00 validna i niko i ne kupuje... naravno kada ih nema :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
@crni gruja
Nema razloga za provociranje jer smo na pp apsolvirali razloge brisanja tvojih postova.
@dfiskal
Ova tema ima već 66 stranica i nije bilo "felegrafa" i STOP-a, služi za informisanje i stvaranje opšte slike trenutnim cenama.
@Petar 90
O otvaranju novih tema sa istom ili sličnom tematikom odlučuje neko drugi.
 
dfiskal je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
Vojvodina,Sombor,Stapar 120 din. Slaba prodaja ,slaba ponuda.

Prasadi nema!
Zašto je onda 120din. ako prasadi nema?
To samo govori u prilog tvrdnji da više ne postoje nikakva pravila i da se cena formira nezavisno od tržišta. A gornje pomenuta ekipa bi uticala na cenu kao kraba na cunami.

Cudno pitanje, kada necega nema cena moze da bude i 1000,00 ali ga i dalje nema...to je po teoriji,i ja ima za 1.23564 din. po kg jedno prase od tezine 20.56489 kg ali mislim da mu 'fali ona krajnja 9 sada je 8... jbg, naravno mala sala..Cena naravno ne moze da se odredi za onaj proizvod koga nema uopste... ali moze za onaj kaga imas ili ga imas u malim kolicinama... itd.Tako da je cena od 120,00 validna i niko i ne kupuje... naravno kada ih nema :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Samo sam citirao člana galića.
Ne vidim šta je smešno.
 
Petar 90 je napisao(la):
O tome i ja pricam,,,ne mogu 100 coveka u drzavi od 6mil stanovnika da odredjuju cenu za prasad ::namigivanje::

NAravno, pominjes drazavu od 6 milina stanovnika, to je od prilike ,2,5 milona domacinsatva,neka svako pojede prosecno po jedno prase od 20 kg, da ne pominjemo Bozic,Uskrs ,rodjendane ,parastose,svadbe,pecenjare ... itd to je od prilike 10 miliona prasica godisnje...Pa ko ovde prica napamet... a mi ovde ne mozemo da skupomi 100 komada , sada,odmah,pare odmah, i cenu koju mi kazemo... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, kakva zemlja... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
dfiskal je napisao(la):
Samo sam citirao člana galića.
Ne vidim šta je smešno.

Smesno mi je ..ne tebi... uz duzno postovanje... nego "Nema ih a cena 120,din", kako nesto sto nema ima cenu to mi je smesno



[/quote]


Pa nema jbt a cena je 120 din!
Koliko god ti to smesno bilo tako je!
I to je godinama tako u ovoj jebenoj drzavi!

A reci cu ti i zasto je tako,
Mnogi nemaju da kupe hleb sutra i kad dodje gusto prodace ih i po 100 dinara a ne 120!


Mogu ja,Gruja,itd da trazimo 200 i sta cu?

Kazi mi Molim te uz duzno postovanje.
 
I ovu temu ste razvodnili :udri: :udri: :udri:
Nema teme da bar 5 strana nisu naglabanja,citiranja raznih gluposti,i odgovora na tu istu glupost.Najvece pitanje ispade "Sta je pisac hteo da kaze",i onda bla,bla,bla.......
KV CENA PRASADI PROSEK 28KG 140 DIN NA VECU KOLICINU,150-160 KRCMA.
 
@galic
Ma mozemo da trazimo,a znas i sam sta cemo da dobijemo,,, mala ponuda velika potraznja osnov za veliku cenu.... sto znaci i kada nema prasadi trebalo bi cena da bude velika .. ali se nesto cudno desava i ne meri sa sa osnovama ekonomije i trgovine
 
Veceras Kv lose,malo prasadi a puno kupaca.I na kraju nista :sta:
Nisu hteli matrapazi da plate 160 din,pa otisli.Prdalo se par na krcmu.
 
Kod nas 150 i ide gore.Nema preterano puno robe ali ovde se pise o nekih 100 prasadi da ne moze da se skupi to je tri kuce kod nas i imas ih 100.Neznam kako je moguce da u nekoliko sela ne moze da se skupi 100 prasica,to mi je nelogicno.Ja smatram nas kraj nerazvijenom sto se uzgoja tice kad ono ispade imamo najvecu ponudu prasicu u svako doba godine i u svakoj ceni ::svaka cast::
 
Postovani,
Pazljivo citam, i kod nas je cena 160 i ide gore...Bolja varijanta od 120,00 i nema ih...Moja predvidjanja su ,koliko vidim,tacna,znaci za 3 dana porast od 50 din... ::novac:: ::novac:: ::novac::
A to znaci , sada polako imamo i prasice i cenu.... :cool: :cool: :cool:

Misa

Post je spojen: [time]1298654373[/time]
_________________________________________________
P.S. Imas robu (kvalitet) imas i cenu ,,jbg zakon je zakon, pa makar bio i ekonomski :kisa: :kisa: :kisa:
 
Nazad
Vrh