Cena malih prasića na tržištu

A mora nekad biti bolje,nama drzava 25god u haosu,red je da se poboljsa nesto :ppozdrav:
 
Ljudi, Misa ovde,ako klinci sa CA registracijom nude 140 dinara, ne dajte prase ispod 180,00 moja molba,oni kao imaju pare ,a mi stvarno imamo prasice,na kraju krajeva to je moje mosljenje,ili ti koliko ce da daju "pravi" nakupci,kao fol pustili klince da "trguju" :haha: ::lose:: :spavam:, jer kao sto i vidite, sada ko ima prase moze da ga proda po kojoj hoce ceni....(jbg "serija" je zakon ... potvrdjuje se teorija).

Ili , ajd da saberemo koliko mi svi ovde prisutni na foromu imamo prasete od 20-23 za prodaju i pare odmah...mogu da potpisem da ih nemamo vise od 120 komada.(voleo bih da gresim vise nego ista, i onda se postavlja pitanje, gde ce ovi "trgovci" da kupe prasad, a treba im )



Post je spojen: [time]1298380679[/time]
_________________________________________________
Opet Misa (dfiskal), cekam odgovor , od ovih ljudi koji su na mrezi, a vidim koji su ,da ,a ko nije tajna ,nam daju kolicinu prasica za prodaju , a ja cu Vam, izracunati po metodi uzorka koliko trenutno ima uopste u srbiji parsadi od 20-23kg za prodaju... :haha: :haha: :haha: i :ppozdrav:, i naravno preporucenu cenu , pa da vide "trgovci" kako proizvodnja diktira cenu !!!
 
Ili, jos nesto,jbg, brzo razmisljam...od mog zadnjeg posta, kada sam prodao za 150,00 kg iz obora, je proslo 2 dana,i kada su drugi prodavali za 110-120 dinara,mozete misliti kako ce biti za 10 dana.E to cika dfiskal ce vam reci kada svi prisutni, citaj zainteresovani ovde na postu , napisu koliko imaju odmah,sada za prodaju, i odmah Vam kazem preporucenu cenu..Moja procena je oko 200,00 din. za 10dana...zato forsirajte ove ove od 12-14 kg , taman stizu na 200,00 din. po kg.ljudi ma sada ima vrlo malo prasica od 20-23 kg....zato cena ide , verujte mi...

Post je spojen: [time]1298382029[/time]
_________________________________________________
Eto, vidis Petre, ja pricam niko mi ne veruje, zato "trgovci" sada "diktiraju" cenu, jbg ja sada imam 5 komada po 17.5 i za neki dan imace 20,00 i odmah ga cenim na 180,00 jbg imam ga ,a trgovac neka kupi gde hoce...jbg 2-3 dana dok ga ne prodam moze i da "posti" , malo cista jarma,ovo,ono....Razmisli o prici.Pa ni mi ne "skacemo", kada hocemo, nego kada mozemo, zato i krmaca ima da se prasi kada joj ja "kazem"...
 
JA svoje uvek prodam po vecoj ceni,zato sto sam u takvoj situaciji,tj cale je na takvom radnom mestu....
Trenutno mozda i nema prasica ali niko ih i ne trazi,klanice se napunile kad je cena bila 100din i sad im ne treba....
problem je sto narod nema para da bi obezbedio proizvodnju tokom cele godine,tj da stalno ima prasice za prodaju....
 
Dragi Petre,
Opet te podsecan da se ova tema zove "cena malih prasica na trzistu", znaci, klanice ne interesuje ova , nasa roba, kome pa da ih i prodaju,drugo, da li imas statistiku, koliko ti ljudi kupi tvoje prase da bi ga "gojio" pa zaklao, a koliko ljudi kupi za "razanj", a koliko njih kupi za "sortu"...Posle tvog odgovora ces dobiti, jos neka moja razmisljanja iz ekonomije proizvodnje.Po toj logici, secerane radi 2-3 meseca i zatvaraju radnju......jbg nija bas tako
 
Zdravo Grujane,
Evo Ja i Ti Vec imamo 30,a ja obecao 100,jbg 'fali nam jos 70 komada ....a gde da ih nadjemo!!! :haha: :haha: :haha: :haha:

Post je spojen: [time]1298332333[/time]
_________________________________________________
Dobar,dobar evo jos 19 komada, treba nam bar 100 komada.

Nego Petre, ne rece mi po statistici koliko imas za prodaju : za "razanj", pa za "gojenje", pa za one kupce koji uzimaju "dobru sortu"
 
dfiskal je napisao(la):
Dragi Petre,
Opet te podsecan da se ova tema zove "cena malih prasica na trzistu", znaci, klanice ne interesuje ova , nasa roba, kome pa da ih i prodaju,drugo, da li imas statistiku, koliko ti ljudi kupi tvoje prase da bi ga "gojio" pa zaklao, a koliko ljudi kupi za "razanj", a koliko njih kupi za "sortu"...Posle tvog odgovora ces dobiti, jos neka moja razmisljanja iz ekonomije proizvodnje.Po toj logici, secerane radi 2-3 meseca i zatvaraju radnju......jbg nija bas tako
A mislis da ces 20 praseta mesecno moci da prodas ovako po selu?
Jedino ako se povezes sa nekom pecenjarom,pa oni da nabavljaju samo od tebe ili tako nesto...
A sto se tice klanicara,oni i diktiraju cenu,kao i preprodavci jer su oni i glavni kupci,a to sto kazes za tov da se kupuje,to kod nas obicno svako drzi po jednu krmacu za svoje potrebe i tovi svoje, :cao:
Slazem se s tobom da bi mnogo bolje bilo po svkog proizvodjaca da stalno ima proizvod za prodaju,ali mislim da nije sve tako ruzicasto....
To bi mozda najbolje mogo da objasni Gruja ili None,mislim da oni imaju veci broj krmaca :ppozdrav:
 
Postovani Petre, opet mi ne odgovori na postavljeno pitanje da li mozes da mi kazes Ti kao proizvodjac " koliko imas za prodaju : za "razanj", pa za "gojenje", pa za one kupce koji uzimaju "dobru sortu" i nista vise .... ovo drugo je...jbg konstatacija...

Post je spojen: [time]1298383718[/time]
_________________________________________________
Alooo! Grujo , pa reci i ti nisto , vidim da si na mrezi...Jbg... ne mozemo da skupomo 100 komada za prodaju...od 20-23 kg... a uzorak se krece od Velike Plane , Ribare (kazi Jagodina) , Kraljevo....imamo jos i Vojvodinu... ne verujem da ce nesto da pomeri "uzorak", jer kako se siri "teritorija", povecava se i uzorak ali procenat ili blago ide gore ili dole....
 
Naslov teme dovoljno govori o čemu bi trebalo da se piše. Kako Vaše opservacije malo odudaraju od koncepta, molim za povratak na suštinu. Tj. kada neko otvori ovu temu očekuje da pročita kolika je cena male prasadi.
Ideje o unapredjenju polj. proizvodnje se mogu izneti u nekoj drugoj temi. Pozdrav, ništa lično samo da odžimo neki kontinuitet i smisao.
 
Zorane slazem se sa tobom ali ova prica ima veze sa cenom prasadi...

Stvarno nema prasadi. A mi to sto imamo dajemo dzabe.


Za gore pomenutu ekipu 50 kom od 7 kila :haha: :haha:



Vojvodina,Sombor,Stapar 120 din. Slaba prodaja ,slaba ponuda.

Prasadi nema!
 
Nema NONE -ta i on ima neku kolicinu .. ima i Francuz moze da se nakupi . a nema da se jave iz vojvodine , neka prikuplja uzorak par dana , nema sanse za par sati da se uzme uzorak :ppozdrav: ali odosmo u off a meni je pun kofer opomena i nekih prici koje ne mogu da slusam .. ajdemo na CHAT :D :ppozdrav: A OPOMENU CE NAS ZOKI samo kad bane i pobrise sve ha ha i tako blize i tako dalje ..ocekujem da budem obrisan ,, sto je i za ocekivati :D
 
Sory, mada se svi "vrtimo" oko "ocekivane" cene,i kako je formirati...tako da mislim da nije off topic... mada koliko ljudi...no nije ni bitno.., ali ja nikada ovo ne bih obrisao... ipak se radi oceni i kako je formirati..a ako zeli da ovo izglade u smislu : Jagodina 120,00 STOP, Paracin 115 Stop, Lajkovac i Cangrcici 125,52 STOP, onda se vracamo u vreme Dok Holideja i starih dobrih telegrafa :haha: :haha: :haha: :haha: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Naslov teme dovoljno govori o čemu bi trebalo da se piše. Kako Vaše opservacije malo odudaraju od koncepta, molim za povratak na suštinu. Tj. kada neko otvori ovu temu očekuje da pročita kolika je cena male prasadi.
Ideje o unapredjenju polj. proizvodnje se mogu izneti u nekoj drugoj temi. Pozdrav, ništa lično samo da odžimo neki kontinuitet i smisao.
A da ti otvoris novu temu i prebacis odgovarajuce postove tamo,to sam i pre neki dan predlozio :ppozdrav:
 
Vojvodina,Sombor,Stapar 120 din. Slaba prodaja ,slaba ponuda.

Prasadi nema!
Zašto je onda 120din. ako prasadi nema?
To samo govori u prilog tvrdnji da više ne postoje nikakva pravila i da se cena formira nezavisno od tržišta. A gornje pomenuta ekipa bi uticala na cenu kao kraba na cunami.
 
Nazad
Vrh