Cena malih prasića na tržištu

Ja pruzam podrsku svakom ko se odluci za ::000:: svinjokolj,pa bolje jesti meso svaki dan nego hleb,a ispada da ce uskoro biti i jeftinije... :ppozdrav:
 
24evznk.png
 
Sinoc na Kv pijaci u ponudi 30 prasadi,a cenili ih 140-150.Naravno,sve je prodato.I opet je mogla cena da bude veca :udri: :udri: :udri:
 
Kod mene u selu šverceri nudili 130 din za kilo danas, nisam prodao ništa. Imam 30 kom od 15 do 25 kg. Valjda će doći bolja cena! Inače su šverceri negde iz Srbije.
 
Ljudi,svaka vama cast ovde na forumu,ali vi ste samo zrnce peska u pustinji,naime rec je o cenama prasica,tovljenika...,pa ja stvarno ne mogu da razumem nekoliko sledecih stvari:Kao prvo,zar je moguce da na ovoj ceni prasica i tovljenika sejak cuti??,pa zar on ne vidi sta drzava vec najmanje 2 decenije radi,a joj gusto i gori pod nogama spusta cene poljoprivrednih proizvoda,govore o nekoj trzisnoj ceni i velikoj ponudi a uvoze meso :zli: :zli: i tako odrzavaju socijalni mir!!!!!Ja sam do malopre vodio neku polemiku sa nekim drugovima i evo i ovde cu napisati nesto stvarno prosto i logicno,naime kada covek nema neki najnoviji auto,vilu,bazen,firmirano odelo...on bez svega toga moze!!!,ali kada mu je stomak prazan i kada su mu zena i deca gladna onda je on spreman na sve,i sta sada drzava radi,celu losu situaciju u zemlji(do koje su oni doveli,a naravno njima nije lose:devizni racuni su im u svajcarskoj a deca im se skoluju u americi i engleskoj)svali na sejaka!,daje ovom jadnom i napacenom narodu da za dzabe jede meso-napuni mu stomak i on je miran-sit,a ko jebe sejaka,oni nisu ni spomenuli rec o ekonomskoj racunici!!,a sto i da spominju kad sejak PRVI CUTI!?! :zli: :zli: Ma ljudi mi moramo da se POBUNIMO a ne da cutimo!! :udri: :udri: Sta je njima glavna vest na tv-u,da je cena svinjetine spustena po mesarama za 10 %!!,zasto ne kazu da su otvorili neku novu firmu?,ili da su neku staru vratili u zivot i da su zaposlili narod a ne da kriju da imamo skoro milion nezaposljenih....?Kao drugo ja nemam protiv nikoga nista i neka se svako bori za svoja prava,ali ovo stvarno nije normalno:eek:ni sto imaju po 40-50 000 plate i sto su na drzavnim jaslama,EJ ONI STRAJKUJU,a mi CUTIMO...Ma ako bre ljudi,ja sam za to da cena prasadi bude 50 din,a tovljenika 20 .ma neka nas jebu kako stignu,jer ovako MUTAVI I TUNJAVI za bolje i nismo!! Onima koji su me razumeli- e njima se izvinjavam!!
 
Nazad
Vrh