Cena malih prasića na tržištu

Jednom sam napravio sranje,i oterao krmace na klanje.Nikad vise nisam uspeo taj kvalitet da povratim :udri: :udri: :udri:
 
ja sam drzao pre desetak godina 10 krmaca i kada mi je dopizdilo, poklao sam, ali sam ostavio dve najbolje i uvek uzimam kvalitetnog nerasta - za dve krmace- za dve , ali drzati krmace bez nerasta i ovce bez ovna :nono:
 
pa to je ona dzovanska politika ...ma lako cu ja cas posla .. imam prasad .. AHA za jedno 11 meseci .. ne mozes im to utuvitiu glavu pa to ti je pa tako je moj pradeda .deda .otac pa sta meni fali.. a njima fali pocetak i kraj ...ma ja ih ne jebe....m 2% i ne trudim se da im pricam ne trosim vise reci a ovo sto je PETAR 90 uradio to mi se ne svidja ::lose:: .. tatu pusti da radi sta hoce ali svoje odvoj na stranu i radi pametno ..to sto je uradio NIJE PAMETNO i sto si ga poslusao :sta:
 
Sad treba malo smanjiti da se manje gubi a nikako unistiti skroz,

Jos ovo nije najvece crnilo pa setite se prodavali smo prasad i jeftinije od ovoga,tako da ce to proci...

Treba izdrzati sad.

Pozdrav za sve i nedajte se :ppozdrav: :ppozdrav:


Prasad 100-130 din.
 
kod nas i okolini do maja godinu dana kako je niska cena evo ja 15 maja 2010 dao sam po 180din gde sam nesto zaradio a vec 20 juna otisli po125din i od tada 120 do 140 skoro godinu dana radim sa gubitkom pa i ovo nemoze da traje jos dugo NADAM se da ce oko uskrsa i posle uskrsa do ode cena jer ako se nastavi ovako nepise se nikom dobro.
 
@nikola kv
Prodace ih u klanicu cim odbije prasice,ostavljam samo jednu za svoje potrebe...

A za ostale odgovor:
Mnogo bolju zaradu imam na bikove i prosirujem proizvodnju bikova,ostavicu jednu krmacu za svoje potrebe,a nagovarao sam ga da porda zato sto ne mogu da gledam vise kako se sikira kad je mala cena,kad mu pocrkaju prasici i kad znam da za sve to nema potrebe....

Prasici kod nas na pijaci 110,a na kapiji 120-130din
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nikola.KV je napisao(la):
U redu ako se preorjentisete na drugu proizvodnju.Ja sam mislio da totalno gasite.
Ma nikad ne bih batalio poljoprivredu,sve sto imam po dvoristu napravljeno je i kupljeno od poljoprivrede.....
Pre jedno godinu i po ,planirao sam da ubacim 15 krmaca ,ali mi trziste i cena ubile volju,a taman sam imao 5 kvalitetnih krmaca,....
A i bikovi su mi mnogo manje stresni od svinja...i dosta su isplativiji trenutno,
ova cena prasica od 110din,ubija,ali samo treba biti uporan :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ma koje uporan i istrajan docekace,kad bude nestasice svinja kao sad bikova,ima da im skoci cena i to super :ppozdrav:
 
francuz je napisao(la):
Petar 90 je napisao(la):
Ma koje uporan i istrajan docekace,kad bude nestasice svinja kao sad bikova,ima da im skoci cena i to super :ppozdrav:
Nikad nece biti nestasice svinjskoga mesa, za to se brine Europa, njen visak cemo mi uvek uvoziti....
Lokalni i mali mesari nikad nece koristiti uvozno meso,mislim na ove manje proizvodjace,i oni ce uvek kupovati od seljaka,tako da nestasice nece mozada biti,ali doci ce vreme kad ce cena biti dosta bolja nego sad
 
Mali mesari će uvek pratiti otkupne cene koje formiraju veliki. Da će doći vreme kada će biti bolje, to je tačno ali jednom do dva puta u 10-ak godina kao i do sada. Ja sam izgubio i strpljenje i akumulaciju kojom bi pokrivao minuse zbog entuzijazma, nemarne i nesposobne države, švercerske mafije i alavih mesara. Neka prasad i svinje proizvode ljudi koji razmišljaju kao ja pre 15-ak godina.Želim im puno sreće. Izvinjavam se na malom skretanju sa teme.
Sinoć sam dobijao 110din/kg. za malo prase koje je stalo iz jednog legla. Ostavio sam ga i biće pojedeno 8-og marta sa onima koje slave taj dan kao svoj. Bolje nego da na njemu u pečenjari zarade 20 evra. :cao:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Mali mesari će uvek pratiti otkupne cene koje formiraju veliki. Da će doći vreme kada će biti bolje, to je tačno ali jednom do dva puta u 10-ak godina kao i do sada. Ja sam izgubio i strpljenje i akumulaciju kojom bi pokrivao minuse zbog entuzijazma, nemarne i nesposobne države, švercerske mafije i alavih mesara. Neka prasad i svinje proizvode ljudi koji razmišljaju kao ja pre 15-ak godinaeŽelim im puno sreće. Izvinjavam se na malom skretanju sa teme.
Sinoć sam dobijao 110din/kg. za malo prase koje je stalo iz jednog legla. Ostavio sam ga i biće pojedeno 8-og marta sa onima koje slave taj dan kao svoj. Bolje nego da na njemu u pečenjari zarade 20 evra. :cao:
Pravo razmisljanje za ovo prasence sto je ostalo,bolje ga ti pojedi nego da ga poklonis prevarantima :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh