Cena malih prasića na tržištu

nije ista cena za prasad od 18kg i ona od 25....
kod nas ovi od 18-20kg idu 130din,mozda i vise
a ovi od 15-30kg 100din :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297457232[/time]
_________________________________________________
znas kako kazu,kad je dzaba i sirce je slatko,zato se i kupovalo
a narod verovatno nema para,a plasi se da cena jos ne padne pa zato i prodaje
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
pa ljudi kako se vi uklapate i prezivljavate sa takvom cijenom i sa takvom prodajnom masom, ja sam prodao prosle subote 30 kom po 3,5 km prosijek 31,5kg, i 12 kom po 3,5km prosijek 33kg, sparad vasim cijenama ekstra mada je to kod nas premalo, i kod nas je ovo minimalna zarada ili pozitivna nula, radi poredjenja 1e = 1,95 km, pa kod mene je cijena kostanja tek oprasenog praseta 40 km ili nesto vise od 20e, neracunajuci rad struju i ostale izdatke, a jos odgoj do odbica i od zalucena do 30 kg. svaka vama cast kad se uopste bavite sa tom proizvodnjom. veliki pozdrav i jos jednom svaka vam cast :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ draganpopo
ma ni kod tebe nema neke velike vajde osim toga sto prodajes tesku prasad, kod mene pocinju da narucuju od 20-25kg, kako kazu, nemaju para, uzeli bi 2 kom za jesen a imaju 100 evra :udri:
Nekad prase ispod 30 kg se u mon kraju nije ni kupovalo ni prodavalo a sad besparica pa narod spara.....
 
Danas u Rumi na pijaci prasici od 110-150 din. zavisi od kilaze
Kaze mi jedan svercer ( doneo iz okoline Sapca i prodao ) da je na 18 kom. zaradio 19 000 din . pa po koliko ih je on onda kupio :udri: :zli: :udri: :zli:
I pricaju da se u cetvrtak u Bogaticu na pijaci sve treslo od prasica ( bila nenormalna ponuda ) a cena oko 120 din
 
Ja juce zaklao jedno od 12kg,samo se umusilo i pomodreli mu usi,jutros otislo u pecenjaru,bice veceras ::vino:: ::prica:: :veseljak::

cena 100din
 
Ljudi ajde pogledajte prvu stranu ove teme i malo je pročitajte!!!!!!! JA neznam ko ovde nije normalan. koliko se ja sećam tad su prasići bili ok 4 eura po kili pa izračunajte koliko bi to sad trebalo da bude. Ali cene koncentrata i ostalich troškova su pratile euro. Mi budale jošmalo ćemo početi da poklanjamo, Svima nam treba nabite ne jedne nego dvoje MAGAREĆE UŠI KAD SE DAMO ZAJEBAVATI OVIM NAKUPCIMA Dali vi znate malo da računate majkumu. JA DŽABE NEDAM NAKUPCI NOGU SAMO DA MI POLJUBE VRATAMISLIM DAĆE OVO ŠTO IMA OTIĆI U KOBASICE KADSU EGIPĆANI USPELI DA NAJURE MUBARAKA VALJA BISMO I MI MOGLI OVE NAŠE .Treba u beograd poslati malo svinjskog dubreta ito par prikolica istresti na sred skupštine i naterati ministre i poslanike da tako drže sednice pa da vide kao lepo mirišu svinske šnicle
Post je spojen: [time]1297530429[/time]
_________________________________________________
draganpopo je napisao(la):
pa ljudi kako se vi uklapate i prezivljavate sa takvom cijenom i sa takvom prodajnom masom, ja sam prodao prosle subote 30 kom po 3,5 km prosijek 31,5kg, i 12 kom po 3,5km prosijek 33kg, sparad vasim cijenama ekstra mada je to kod nas premalo, i kod nas je ovo minimalna zarada ili pozitivna nula, radi poredjenja 1e = 1,95 km, pa kod mene je cijena kostanja tek oprasenog praseta 40 km ili nesto vise od 20e, neracunajuci rad struju i ostale izdatke, a jos odgoj do odbica i od zalucena do 30 kg. svaka vama cast kad se uopste bavite sa tom proizvodnjom. veliki pozdrav i jos jednom svaka vam cast :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: svaka čas maistore ali ovim našim da dođu nakupci ikažu da moraju da plate nakupcu da im uzme prase oni bi to i uradili i opet bi tovili još više.Stvarno ja neznam šta treba uraditi ovom narodu da se malo trgne
 
Ja necu da poklanjam,nagovorih danas caleta da proda dve krmace i ostavi samo jednu za nase potrebe....

Na ovu cenu od 100din,pa nemam nameru da trosim struju i arcim mesaonu za dzabe
 
A i to si dobro uradio,do krasnog.Zasto si ih prodao?Ljudi uveliko povecavaju stocni fond,ti gasis.Kao ti je moj matori otac,i on bi sve zatro,al munem,nedam.MAkar se neprasile,i setale celi dan,nece ponovo da se desi da ugasim ono sto sam s'mukom krpio :zli: :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh