Cena malih prasića na tržištu

marko nk je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
pa sta mi je ostalo po prasetu....900 din aaaa ma prelepo jbg ::lose::
Kako si došao do cifre 900 din? Koliko je kod vas starter, a koliko predstarter po kg?
ova zadnja tura sa sve suprasnoscu i hrana za prasad po pasetu 3000 din prosek mi bio 30 t i to mu je to a prodao na 130 ... 3900
a sada je cak i poskupelo ja koristim ..INBEGR..po lincenci PANTO IBEKO
 
none 73 je napisao(la):
Recepture za spremanje koncentrata « 1 2 ... 51 52 »
Dragan_ns
marko nk je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
pa sta mi je ostalo po prasetu....900 din aaaa ma prelepo jbg ::lose::
Kako si došao do cifre 900 din? Koliko je kod vas starter, a koliko predstarter po kg?
Znam ja sve to koliko košta makar mene, prase od 60 dana kod mene pojede 20kg kocentrata, ali računate li jede li šta krmača za taj period? Prase za 22 eura je mizerija :udri:
pogledaj pa izracunaj
Post je spojen: [time]1295983851[/time]
_________________________________________________
crni gruja je napisao(la):
marko nk je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
pa sta mi je ostalo po prasetu....900 din aaaa ma prelepo jbg ::lose::
Kako si došao do cifre 900 din? Koliko je kod vas starter, a koliko predstarter po kg?
ova zadnja tura sa sve suprasnoscu i hrana za prasad po pasetu 3000 din prosek mi bio 30 t i to mu je to a prodao na 130 ... 3900
a sada je cak i poskupelo ja koristim ..INBEGR..po lincenci PANTO IBEKO
Pa uredu kod nas je kg predstartera 0.60 eura, a startera 0.50 eura, mada je i cijena mnogo veća trenutno ja moje davao po 2.8 kg, ipak nam je bolje nego vama :ppozdrav:
 
normalno da se racuna ali krmaca sto vise oprasi to je prase jeftinije u startu npr ako jedna krmaca pojede za 5 meseci 500 kg puta 21 din/kgje10500din kada podelis sa 12 odlucenih prasadi to ti je start 875 din prase sto manj oprasi to je start skupli onda imas vakcinisanje prasadi e to zavisi ko radi veterinar ili sam zatim ulazi trosak osemenjavanja isto zavisi da li imas vepra ili osemenjavas
 
crni gruja je napisao(la):
evo i cena :
predsterter....54 din SP-1 .....45din SP-2...43 za suprasne 14% prot....32 din i za dojare 35 din ... pa ti se saberi
Kod nas je hrana skuplja nekih 20-22%, ali je kg žive vage skuplji u odnosu na vas trenutno 100% i ne može se kraj sa krajem, pa vi radite ljudi za đabe.... :zli:, to je sramota stvarno!
 
Sto neradite sa Gebijem?
Predstarter mlecni 20% proteina 44 din,starter 20 % 42 din,grover 18% 40 din,dojare 16% 38 din.Ja se uklapam sa ovim cenama,a sad uzimam za svinje 12% 22 din.
 
da ne,as slucajno neku rupu u djepu pa pare ispadaju kod praciju a oni jedu jedu jedu jedu jedu
marko nk je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
evo i cena :
predsterter....54 din SP-1 .....45din SP-2...43 za suprasne 14% prot....32 din i za dojare 35 din ... pa ti se saberi
Kod nas je hrana skuplja nekih 20-22%, ali je kg žive vage skuplji u odnosu na vas trenutno 100% i ne može se kraj sa krajem, pa vi radite ljudi za đabe.... :zli:, to je sramota stvarno!
marko nije sve u ::novac::ima nesto i u ::000::
 
Nikola.KV je napisao(la):
Sto neradite sa Gebijem?
Predstarter mlecni 20% proteina 44 din,starter 20 % 42 din,grover 18% 40 din,dojare 16% 38 din.Ja se uklapam sa ovim cenama,a sad uzimam za svinje 12% 22 din.
ja sam zsdovoljan sa pantom i kvalitet hrane i kvalitet prasadi mislim meso probao sam dosta koncetrata ali najzdovoljniji sam sa panto jer na prosecnu tezinu legla od20 kg ode mi do 20 kg koncetrata maksimalno
 
Nikola.KV je napisao(la):
Ja sam probao inberg i nikad vise.Umalo mi prasad nisu pocrkala.
ee nemoj da me sada nerviras .. cela farma mi se hrani sa INBERGOM...
Post je spojen: [time]1295986398[/time]
_________________________________________________
Nikola.KV je napisao(la):
To je neka posebna sema ::namigivanje::
nerviras me a lepo te pitam posebna sema nije nego .. ja sutra nabaljam po posebnoj semi na 12 din kukuruz .. kad bi se drkali :haha: :haha: :haha:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Ja sam probao inberg i nikad vise.Umalo mi prasad nisu pocrkala.
sa njim imam najmanj problema ali praci moraju biti obroceni i kada pocnes da ih hranis moras postepeno da povecavas krenes od 50 grama po prasetu na dan pa svaki dan povecavas po 50 grama po prasetu i to ishrana dva puta dnevno ujutro i uvece 25 ujuro i 25 g uvece
 
none 73 je napisao(la):
Nikola.KV je napisao(la):
Ja sam probao inberg i nikad vise.Umalo mi prasad nisu pocrkala.
sa njim imam najmanj problema ali praci moraju biti obroceni i kada pocnes da ih hranis moras postepeno da povecavas krenes od 50 grama po prasetu na dan pa svaki dan povecavas po 50 grama po prasetu i to ishrana dva puta dnevno ujutro i uvece 25 ujuro i 25 g uvece
ALO LJUDI poceo sam sa PANTO IBEKOM kao komponente i mesao u pocetku pre 5 go.. sada posto imaju proizvodnju i gotove koncentrate .. ne zalim se .. ali sam se strasno iznervirao .. sta rece NIKOLA KV pa osta ziv ..UHHH .. TO SE NISAM NADAO da kudi INBERG.... nego si sam napravio neko sranje .. mada uostalom briga me i ajde CAO iznervirao sam se
 
Nazad
Vrh