Cena malih prasića na tržištu

moguce da nema sta da se okrene na razanj pa zato sverceri digli zbrku.....::000::
 
Danas u Beceju na pijaci Jancika mesar za par prasadi od oko 10kg trazio 100e,a prasici kao da su pusteni na vikend sa grudnog,a za prasad od 20-30kg trazilli 300din,nisam se dugo zadrzao pa ne znam kako se prodavalo
 
Bio par minuta na pijaci, 300-320 din/kg 18- 20 kg prasici. Samo ja kad vidim te jadne prasice i ove moje lepo popunjene sa lepim butovima odmah se setim zasto sam zapatio krmacu(jeste da mi je obaveza) doduse bude nekad i lepe robe
 
Cena prasića jeste već duže vreme visoka i kreće se 270-300 dinara/kg. To nije ništa iznenađujuće i ja očekujem da će se ta cena zadržati još. Razlog je očigledan, ponuda prasića se nenormalno smanjila, poznajem ljude koji nedeljno obiđu po 3-4 pijace i ne kupe to što su naumili. Ne vidim razlog zašto se ovde međusobno prepucavaju ljudi koji prodaju prasiće i oni koji gaje tovljenike, kada su međuzavisni.
 
Meni nakupac nudi 300 din za prasice do 15kg a 250 din preko 15 kg. U petak na pijaci u pozarevcu trazeno 270 a prodavano za 250 za prasice od 15kg i vise.
 
Nudjeno mi 50 komada prosek oko 12 kg,ekstra roba stvarno,vec sam ranije uzimao pa znam,po 40 eura.Nisam uzeo posto sam zapoceo nesto drugo da radim pa necu imati vremena da se bakcem sad oko njih ,inace bih kupio.
 
Sta imam da racunam,do Uskrsa su po 25 kg,ne bi pojeli vise od 1000 dinara,a zdravi ne bi bilo ni lecenja a kamoli uginuca.kazem da sam uzimao vec i znam kakvi su prasici u pitanju.
 
Za koji Uskrs je pala cena,ili za bilo koji drugi praznik?

Na ovaj ulaz je dobra cena i 260 dinara,ne mora da bude 300 kao prosle godine.To bi bilo 400-500 eura za 40 dana posla.
 
ne bih bio tako siguran,zaradi i 1000 sto se mene tice

Sto posto sam siguran u to sto sam napisao,zato sto sam to vec radio,ali posto mi ti dozvoljavas da to radim i da zaradim ,sledeci put cu uzeti prasice.Za Bozic sam na takvoj turi zaradio 1500,a malo manje za Jovanjdan,sad se uzima za tov,pa Uskrs,a i Djurdjevdan je blizu,steta samo sto ne mogu da se posvetim tome.
 
Nikad nije dobro kad su skupa prasad a jeftine svinje jer posle toga dodje da cena svinja bude veca od cene prasadi,jer se masovno pripustaju svinje posto su jeftine a posledice su,,,,
 
Xale to uopste nije povoljno da je roba nznm kakva I malo prase je veliki rizik.. bar iz naseg iskustva.. danas komsa uzeo prasice po 16 kg.. 260 din... u Drenovcu
 
Nikad nije dobro kad su skupa prasad a jeftine svinje jer posle toga dodje da cena svinja bude veca od cene prasadi,jer se masovno pripustaju svinje posto su jeftine a posledice su,,,,

Ne pripustaju se svinje (tovljenici). kao one su jeftine ,, ne razumem te .. priplodni materijal je uvek skup tako da to za mene nije svinja .. nego krmaca ili nazimica koja se namenski kupuje , to nema veza sa cenom
 
Jeste malo prase rizik ako nemas uslove i iskustva oko njih,a najgore je ako nemas vremena da vodis brigu o njima.
 
Ne pripustaju se svinje (tovljenici). kao one su jeftine ,, ne razumem te .. priplodni materijal je uvek skup tako da to za mene nije svinja .. nego krmaca ili nazimica koja se namenski kupuje , to nema veza sa cenom

Kod nas kada su jeftine svinje ljudi prodaju muske tovljenike a zenske drze duze pa pripustaju logikom da ce mu oprasti 10 pa ce prasad prodati po 270din po kg i onda se pojavi puno prasadi a nema ko da tovi pa cena vrtoglavo padne ispod cene tovljenika.Stara prica i sad ce se ponoviti za 6 do 8 meseci.
 
Kod mene u komsiluku komsija ima malu prasad i sva su mu rezervisana, nece da ih prodaje ispod 25 kg tezine. Kum rezervisao troje i nada se ceni od oko 300,0 din. za kg. Inace ovde nema krmaca prascara i bice gusto za nabavku prasadi za tov.
 
Nazad
Vrh