Cena malih prasića na tržištu

Podrzavam te ja, mada mi zafalilo prasica za tov. I to bas sada u nevreme. Imas I lajk. Znam kako je drzati krmace, a znam kako je I toviti. Deset dobrih krmaca jede minimum hrane kao dvadeset tovljenika, da drzis tokom cele godine, plus dodatni troskovi. Jos da znate svi skupa kako je raditi u plastenicima bili bih kompletni.
Znam ja kako je u plasteninicima, imam oko 20 i neki, plus 12-13 krava, bikovi, svinje, znam ja kako je sve to...
 
Auuu bre ljudi samo citam kako kukate :) salim se malo... tesko je odgajiti prase al nije ni do tovljenika lako doci... al ljudi cena prasica je veca nego prosle godine u ovo vreme.. al kukuruz je bio 26 a sad mozes I ispod 17... sojina pogaca bila skuplja.. I tako... dakle opet nije nesto strasnoo... I to su price za malu decu nema prasica ovo ono... ima al ljudi traze dobru cenu I ja to postujem.. on moze da trazi 300 a nase je da l cemo mu dati... tako da nemojmo se svadjati... da smo uredjeno drustvo. . Sklopili bi ugovore tipa tad I tad toliko prasica pp toj ceni I caoo... al posto nismo.. jbg
 
Moja kuca tj porodica se bavi drzanjem krmaca vec zadnjih 17 godina, naravno postepeno se povecavalo od jedne do zadnjih 6-7 godina kada imamo konstantno od 65-70krmaca prasilja, treba bitu uporan, imati kvalitetnu robu i kontinuitet u proizvodnji i raditi posteno, i naravno da ce uspijeh biti tu negdje. Mnogi trce za parama i mjenjaju proizvodnje, svake 2 godine nesto drugo drze a to nevodi nigdje. U svinjarstvu je bar poznat trogodisnji ciklus, jedna godina odlicna , sledeca losa, pa treca normalna, pa sve u krug ko to prihvati i svati na vrijeme imace i uspijeha. Sve treba izdrzati i poznavati proizvodnju, a na one neljebovice netreba previse ni osvrtati i slusati, samo radno i naprijed :ppozdrav:
 
Moji se bave krmačama od 1987 i uvek smo imali od 8-15 krmača , kada su počeli postojala je koperacija uzmeš krmaču i vratiš pare za nju kroz prasad siguran otkup sigurna cena itd. ja zajedno sa ocem od 95 radim sa svinjama i od tada ništa nije sigurno jedna godina dobra druga lošija pa jedna loša i tako u krug ali kad imaš svoju hranu i nađeš nekoga da ti otkupi prasad i za božić , za 1 maj, isto tako i u junu julu kad je slaba potražnja može se živeti lepo i od 10 krmača netreba biti proklet jer je vreme takvo da treba preživeti , i treba biti uporan ova sada cena je solidna i kad bi ostala bilo bi dobro ali za sve je kriva država jer ne stoji iza proizvođača nego iza tajkuna , valjda ćemo i mi jednog dana na početku godine znati koja će cena biti u decembru, pa će svako moći da pronađe računicu da li mu se isplati nešto raditi ili ne. pzdarav
 
kad sam kupovao pre nekoliko godina prase za bozic bili su bas jeftini , posto tog momenta nisam imao svoje bilo me je sramota kolko sam dao za prase tad je odgovaralo onima koji nisu nikad cuvali i neznaju kolko je tezak i rizican poso a sad ce da kukaju da je skupo , kad bude placen svaki posao kolko vredi tad ce nam i krenuti na bolje kome nije dobra cena neka cuva sam
 
radimo i nadamo se dobroj ceni...sve krece od tog praseta da bi tovljenik imao dobru cenu prvenstveno prase mora da ima dobru cenu...
 
Ovih dana prodajem zakazano za muske (ustrojeni) po 280 kilaza 32 do 36 niko se ne buni samo daj ako ima a trazi se vise mnogo nego sto imam. Zenske nudim po 250 ali niko nece... POST je na delu...
 
Danas Pozarevacka pijaca, slaba ponuda jos slabija potraznja. Trazilo se 280din. za 20-30kg, sinoc po selu trazili male 8-12kg cena 320din
 
I kupovalo se u Rumi po 300 din.
Bila je dobra pijaca , bilo dosta robe ali je bilo dosta i kupaca .
Neki su plaćali 300 din/kg i kupovali a neki su se vrtili u krug i pričali da im je to skupo.
Pojedini šverceri čak nisu hteli ni da mere po 300 din , nego su cepali neku ludačku cenu onako đuture.
 
Nazad
Vrh