Cena malih prasića na tržištu

to je išlo đuture 4000-4500 kako ko koga zezne...ja bar nisam video da je neko merio
al kao što sam ti rekao bio sam na pijaci oko 7 i tad nije ni bilo nekog pazarivanja,verujem da ih je dosta i vratilo kući
 
Kod mene u selu vijam evo već par dana prasice i teško da ih možeš naći. Ili su obećani ili već prodati ili se ne prodaju. Oglasna tabla prazna Inače idu i po 300
 
kod mene nikad bilo da idu po selu i da otkupljuju prasad sad dosli neki kod moje keve i zadovoljni robom hoce sve da otkupe.Nisam bas u toku sta se desava ali mislim da je neko zesce tumbanje sa cenom.Neznam koliko da im trazim.Jeli to nestasica pa da ih drzim jos koji dan inace imaju po 30 kg
 
I u mom kraju jaka cena,prasica gotovo i da nema,ja sam sad u fazi pribavljanja i zatvaranja u tov,a racunica je jako tanka. 250 din sam kupio bez usnih markica,20kg prosek,to je samo na jednom mestu bilo 10 kom,a kod ostalih 280,ima koji su i sa usnim markicama.Ovi kad prispiju za prodaju bice im bolje da budu 200 din za kilo,mislim na tovljenike.
 
U Velikoj Plani trenutno je cena od 270-300din/kg,sto za male od 15-ak kg,sto za velike do 30kg...inace je vrlo slaba ponuda,tako da je to razlog tolike cene...
 
Danas kod nas prasici od 10kg ljudi traze 40 evra za komad, a jedan cica za 7 komada prosek 15 kila trazi 60000 din.
Da ne poveruje covek.
 
taj cica kao da se sprema za zenidbu kada toliko trazi za prasice...kod nas u selu prasica ni nema,a i krmaca takodje....
 
Valjevo, potraznja slaba a i nema prasadi, cena 250-280din.Evidentno je da svinja nema, a tako i prasadi!
 
U petak u Šabcu je verovatno polovina prasica vraćena sa pijace. Cena se kretala od 230 do 270 din/kg. Na početku pijace oko 6 sati ce cenilo i više ali kako je pijaca odmicala tako je i cena padala . Ponuda je bila ekstra .
Juče u Rumi na pijaci isto ekstra ponuda ( šverceri iz Šabca i okoline doneli robu) ali ,,možda" samo trećina prodana i to po ceni 240 -260 din/kg
 
Nazad
Vrh