Cena malih prasića na tržištu

Pre par dana prodao 20 komada po 29 kg cena 250
 
Moze li neki clan sajta iz Backe da objavi koliko na tom podrucju klanica Matijevic placa prasice u otkupu.
 
Tako je bilo pre, sad navodno opet kupuju sve boje ali do 25 kg. Tako mi rekao jedan poznanik. Nego posto su kod vas u Kljajicevu i na koliko dana isplata?
 
Jutros na Jagodinskoj pijaci po kijametu,tri coveka i 15 prasadi,trazili po 280,nije se prodalo ni jedno dok sa ja bio
 
To je bio odgovor na njegovo pitanje jer treba da dodje da kupi jedno prase, a mozda i dva, ja se nadam da cena nece padati ispod 250 jer nije realno, a i vise volim kad uzmememo i ti i ja vise ::novac::
Ja nesto prasadi proizvedem, nesto dokupim i tovim. Mislim da je nekih 250din donji limit sa kojim mogu biti zadovoljni i proizvodjaci prasadi i tovljaci svinja. Ta cena se uklapa u neku cenu tovljenika od oko 180din. Sutra utovar u Kikindi 160. a u Basaidu 155din. Ako ta cena bude duze vreme tesko ce ljudi ulaziti u nove turnuse, a samim tim i cena prasica bice neizvesna.
 
Danas doso jedan kod mene kuci da kupi prase,trebalo mu oko 15kg,caletov prijatelj pa reko ajd da mu prodam,kad on pametnjakovic em mu prodajem malo prase em ne da vise od 280din,ja ga lepo ispratim na kapiju i porucim da ide gde ima za te pare ili da pocne sam da cuva,pa da proda meni prase od 15kg na tu cenu....
 
ako kome stize za jedno 20 do 25 dana malo veca kolicina prasadi prosjeka do 25kg neka se javi da napravimo cijenu. Potrebno je da su muska ustrojena i da su sva prasad markirana. Meni bi trebalo tu do 120komada. tel: +382 69 826 002
 
Nazad
Vrh