Cena malih prasića na tržištu

Za sebe uvek treba hraniti, pa makar bio u gubitku 100% jer znas sta jedes i cime je to svince hranjeno i kako je hranjeno.

Ja za sebe uvek hranim posebno, a posebno za prodaju. Mislim da to sve treba da ti kaze.
U principu ne podrzavam ovu teoriju.:osmeh: Ono sto ne zelim pojesti,ne zelim ni drugom da dam da jede.Na zalost ono ZDRAVO nema u Srbiji cenu,pa smo prinudjeni na takav nacin hranjenja,te te razumem u potpunosti.Mi makar znamo sta jedemo,a oni drugi nemaju pojma i likuju samo kad je neka dobra akcija.:haha:
 
U principu ne podrzavam ovu teoriju.:osmeh: Ono sto ne zelim pojesti,ne zelim ni drugom da dam da jede.Na zalost ono ZDRAVO nema u Srbiji cenu,pa smo prinudjeni na takav nacin hranjenja,te te razumem u potpunosti.Mi makar znamo sta jedemo,a oni drugi nemaju pojma i likuju samo kad je neka dobra akcija.:haha:

Sta znaju Beogradjani sta je dobro, samo je vazno da je skoro dzabe i oni se odmah tamo lepe. :haha:
Za tacno 5.5meseci od dana kada je oprasen 137kg prodat najveci bravac pre jedno 2nedelje ja nisam mogao da verujem kada smo ga izmerili.

( :off_topic:ali da kazem. I pilice hranim samo za sebe i nikome vise da bih zna sta jedem i to od 3.5-4meseca starosti da imaju ali zato ispod 4kg nema manjeg uredjenog semo mozda nekih skartova od 2-3kg koji su bili defekt od pocetka a petlici znaju da budu i preko 5kg uredjeni, a ne kao neki sto kolju pile od 2-3kg zive vage za rostilj beogradjanima :spavam: )
 
Toliko ima sintetickih koncentrata,punjenih hormonima i aditivima,koje normalan covek nebi pozeleo da koristi u ishrani.Pretpostavljam da hrani sa nekim od tih.:osmeh: Pa zasto se forsira magnulica?Zato sto ona nece da jede te savremene djavolje specije,za razliku od ostalih rasa svinja koje ce pojesti sve sto im se ponudi.Na nama je dali cemo im dati zdravo ili ne zdravo.
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Toliko ima sintetickih koncentrata,punjenih hormonima i aditivima,koje normalan covek nebi pozeleo da koristi u ishrani.Pretpostavljam da hrani sa nekim od tih.:osmeh: Pa zasto se forsira magnulica?Zato sto ona nece da jede te savremene djavolje specije,za razliku od ostalih rasa svinja koje ce pojesti sve sto im se ponudi.Na nama je dali cemo im dati zdravo ili ne zdravo.
Izvinjavam se za :off_topic:

Suboticki premiks koristim.
 
Sta znaju Beogradjani sta je dobro, samo je vazno da je skoro dzabe i oni se odmah tamo lepe. :haha:
Za tacno 5.5meseci od dana kada je oprasen 137kg prodat najveci bravac pre jedno 2nedelje ja nisam mogao da verujem kada smo ga izmerili.

( :off_topic:ali da kazem. I pilice hranim samo za sebe i nikome vise da bih zna sta jedem i to od 3.5-4meseca starosti da imaju ali zato ispod 4kg nema manjeg uredjenog semo mozda nekih skartova od 2-3kg koji su bili defekt od pocetka a petlici znaju da budu i preko 5kg uredjeni, a ne kao neki sto kolju pile od 2-3kg zive vage za rostilj beogradjanima :spavam: )
Ali cime god da hranis beogradjani su bizgovi??? Nije mi jasno gde nastaje takva vrsta animoziteta, pogotovo sto u beogradu zivi jako puno ljudi sa svih strana srbije a bogami i sire! Inace da se manem toga, po meni ko god hrani da ne kazem tovi brojlera moze ga hraniti i cistom travom on je svejedno degenerik predodredjen da nabije sto vecu kilazu u sto kracem periodu i ne bih rekao da jeduci njega ostajemo zdravi, pozdrav Care!
 
Nemoj tako Grujo, covek hrani kao 99 % drugih proizvodjaca. Sale malo pali masu. Napisi nam tvoju recepturu Grujo.
 
Sta znaju Beogradjani sta je dobro, samo je vazno da je skoro dzabe i oni se odmah tamo lepe. :haha:
Za tacno 5.5meseci od dana kada je oprasen 137kg prodat najveci bravac pre jedno 2nedelje ja nisam mogao da verujem kada smo ga izmerili.

( :off_topic:ali da kazem. I pilice hranim samo za sebe i nikome vise da bih zna sta jedem i to od 3.5-4meseca starosti da imaju ali zato ispod 4kg nema manjeg uredjenog semo mozda nekih skartova od 2-3kg koji su bili defekt od pocetka a petlici znaju da budu i preko 5kg uredjeni, a ne kao neki sto kolju pile od 2-3kg zive vage za rostilj beogradjanima :spavam: )

Nisu u pitanju samo Beogradjani,vec svi koji kupuju meso,tako je i u mom kraju,a proizvedemo mesa najvise u Srbiji.
 
Grujo prica se da hranis pilecim iznutricama?
nemam ja kontakt sa iznutricama , hranim im nuklerni otpadom koji mi se ne isplati da teram u Vincu ,, pa prasad pojedu , tovim ih ko curke na levak ..a da li pricaju jos nesto pametno da cujem .. nemoj da me cackate , da ne bih bio kaznjavan....:off_topic:
 
Ko sa cime hrani moze da napise na temu predvidjenu za to.

Montoja,moze da se desi svasta,prosle godine na ovoj ceni tovljenika bili su po 200,ali je posle podivljalo kad je pocelo zatvaranje za tov i Uskrs i Djurdjevdan,pa je otislo na 300.Ako jave zahladjenje uskoro,ja mislim da ce da padnu bas dosta.
 
Koliko sam cuo na par pijaca je bila veoma dobra ponuda, ljudi nisu hteli manju prasad da prodaju oko nove godine I Bozica, tada su mali 10-11 kg isli lagano 4 500 - 5 000 din, a sada se poprilicno nakupilo, a slave privode kraju. Tako da ponuda-potraznja formira cenu.
 
Pa mislim da i nije neka ponuda,bar koliko ja znam.Ovo sto je isteravano na pijacu je otprilike sve,posto ljudi Jovanjdan smatraju kao poslednju sansu za prodaju pre pada cene.Jeste bila dobra ponuda,ali toliko da se napune 3 dobra macvanska obora.Mesec dana pre nego li krenu veliki da ubacuju oticice cena opet preko 300 za sitne prasice.To znaci zatisje sad ovih 15-20 dana,cim krene trgovina krenuce i cena.Jedino ako zakuje neki minus,pa se kupovina prolongira malo.
Ko planira tov,moja mu je preporuka da ne gadja sad cenu prasadi,vec koja ce cena biti kad se budu prodavali kao stokilasi.ja licno ocekujem na leto cenu tovljenika kao i prosle godine.
 
Govorili su da ce biti zima najhladnija u zadnjih 100 godina, pa eto omasili. nema tu pravila
 
Nazad
Vrh