Cena malih prasića na tržištu

beli sa sivom ceradom mladic crn visok a kupac stariji covek u lovackom sesiru cirka 55 godina star a za marku kamiona nisam zagledo inace redovan kupac u cantaviru i idu u tov cica im oma seko repove sa kljestima za strojunje
 
a stoih dajes , na 15kg , nemas ih toliko da ne mozes da ides vecu kilazu a cena jos uvek nije mala..cena je od 250 do 280 kako gde kolaza do 30 kg i sta je tu problem , hoces da ih das dzabe ..onda pokloni :haha:

Nisam siguran da sam vas baš najbolje razumeo, a ni poentu vaše poruke takođe. Gramatika srpskog jezika za osnovnu školu pod hitno da se prelista...Ostalima hvala na informacijama.
 
ZZ Kljajićevo 200 din/ kg - od 25 -35 kg
Aleksa Šantić 230 din/kg - od 25 - 30 kg - otkup za Neoplantin uslužni tov
Matijević,Bezdan 250 din/kg - od 15 -25 kg

Ogromna razlika u krugu od 30km, a da ne govorim na teritoriji države. Neko je lud, biće da smo mi farmeri. U razvijenim zemljama, tj. ovim koje teže da nas drže ne razvijene, formira se cena koja je obavezna za celu državu i svi moraju da se pridržavaju iste. Visina cene donosi se u dogovoru farmera, klanica, proizvođača stočne hrane, tako da svi budu zadovoljni. E moja Srbijo! Čujem da ima nekakvh zamrzlama oko poreza, el može neko da nam to rastumači, koliko sam shvatio, mi koji prodajemo treba da platimo porez?
Свака част теби на коментару и свака част ЗЗ Кљајићево ако су успели да преваре неког несрећника.Ја разумем да је свима нама тешко и да треба продати прасице док непређу килажу али непроверити цену и допустити да те неко прави будалом са ценом од 200 дин а свуда око тебе цене много веће ,е то не разумем.Кланица Ђурђевић је 6 км од мене и у задње 3 год продао сам им једну туру прасици а није да не плаћају добро.Увек проверим цену код њих и углавном то буде 10-30 дин мање него што ја продам другом купцу.
 
Mа неради се ту о систему већ о томе да на цену прасица у србији која се креће од 230 до 280 дин зз кљајићево понуди цену 200 дин.вероватно се држе оне док има оваца биће и шишања.ја сам прасице пре пар година продавао и по 80 дин/кг тако да ме цена од 200 дин није потресла колико ме нервира помисао да има неко ко ће им дати прасице 20% испод тржишне цене.
 
kod mene je trenutna cena prasica 3 eura i to ukrstenih sorta milion puta. Posto zivim u planinskom kraju, ne znam dal je pametno da uzmem jedno prase od 20-30 kg za tov sada... u objektu tj stali mi je temperatura nocu oko 12 stepeni, a preko dana oko 16,17. sta vi mislite?
 
ja se ne bojim... nego savetuju me stariji da ne uzimam sada jer kao slabo ce napedovati upravo zbog temperature.. a moze i da se razboli.

Uzgred, necu ga pustati nigde van stale :)
 
u Šabcu loša pijaca , za manje ( 15-18 kg ) tražilo se i 300 din /kg
a malo već ( 22 -25 ) se prodavalo po 250 -260 din/ kg
Danas u Rumi cena oko 250 din /kg za kilažu + - 25 kg
 
Nazad
Vrh