Cena malih prasića na tržištu

Varvarin i sela okolo idu prasici do 30 kg 280 dinara.Preko toga i nema ih sve otislo za bozic valjda ili ko zna kad stizu tek mali znaci do 30 kg.Jusovci idu dobro u ovom periodu ali ih sve manje ima kum prodao kaze nikad lepsu cenu nije dobio ustvari to je bilo ovako 79 kila uzeo je malo preko 17000 toi mu dodje oko 220 dinara neznam tacnu meru tog sipareta ali znam da je oko 220 dinara tako smo nesto sracunali.
 
Ma ja mislim da ce biti kao u Maksiju,platis tri dobijes 4.Pogotovo te od 20 kg koji su postrojeni i sa markicama.
 
Kod nas bili od 250~280 mada jos ih slabo ima valjda hladno vreme nejdu ljudi po pijacama,ali pocelo polako po kapijama da vise natpisi sto znaci pada potraznja blagi pad cene .Po meni nece jos ici ispod 250 barem ne u nasem kraju.
 
Zna li neko kako se kreće cena malih prasica, do 15kg? Postoji li šansa da se dobije preko 300 dinara/kg?
 
Ja moje ugovorio jos u cet ali ovaj kijamet sjebo stvar,vec su malo jaci od 25 ali manji u proseku od 30 kg.
Ovde kod nas se nakupcima dize kosa na glavi vec kod 25 kg.Inace bilo dogovoreno na 270 din.
 
ZZ Kljajićevo 200 din/ kg - od 25 -35 kg
Aleksa Šantić 230 din/kg - od 25 - 30 kg - otkup za Neoplantin uslužni tov
Matijević,Bezdan 250 din/kg - od 15 -25 kg

Ogromna razlika u krugu od 30km, a da ne govorim na teritoriji države. Neko je lud, biće da smo mi farmeri. U razvijenim zemljama, tj. ovim koje teže da nas drže ne razvijene, formira se cena koja je obavezna za celu državu i svi moraju da se pridržavaju iste. Visina cene donosi se u dogovoru farmera, klanica, proizvođača stočne hrane, tako da svi budu zadovoljni. E moja Srbijo! Čujem da ima nekakvh zamrzlama oko poreza, el može neko da nam to rastumači, koliko sam shvatio, mi koji prodajemo treba da platimo porez?
 
Savo da se taj mozda ne zove Zeljko sto je kupovao?
Inace pocelo je zatvaranje za tov,mene danas zvali dvojica traze prasad.
 
Nazad
Vrh