Cena malih prasića na tržištu

Jutros na Jagodinskoj pijaci beda i propast,nigde praseta,bili par komada od oko 35-40kg,i za njih se trazilo 280-300din....
 
Sumnjam da ce svi poceti, krmacu treba nekada I nahraniti. Ljudi se previse zaletali, a hrane malo, cena bila kilava, susne godine,,, Ove godine I cena tovljenika se solidno odrzala do nove godine tj, u nekim krajevima nje ispa ispod 200 din.
 
Za suprasnu nazimicu mesec dana pred prasenje se trazilo 550 eura,sve pregledane na ultra zvuk,najmanje 13 prasadi po komadu,prosek 16.To je bilo oko Bozica.ne znam bas ko ce zapoceti proizvodnju,bar neku znacajniju.Ovi sto ostavljaju neke rbine koje su zaostale iz ture zbog bolesti i slicno ce bas dobro proci u " proizvodnji".Doslo vreme ,bolje vrabac u ruci,nego golub na grani,cim stigne do 100 kg,prodaje se nema veze koja je cena,stisli dugovi.
 
Ove godine ako bude suse , a vlage ima malo u zemlji ..stocni fong ce tek da se smanji..ovi sto sve poklali neznaju da rade i ti nece ni da zapate , jer ni kuce ni mace neznaju da hrane a kamoli krmacu da drze .. do je strasno,, ne sekiram se ja ,godinama sam na istom e sad kako nam m je to nam je, mada ove godine bice skupa prasetina ,, BOZE DAJ...
 
traze jagnjad al ona kod nas na pijaci bila 350din/kg i to nije roba prve klase....a prasica kod nas nema i ako ima neko klanice to brzinski otkupe
Dobro vece Petre . Kod vas klanice brzo otkupe , a kod nas ix je tesko prodati .Pre dve godine imao sam tri krmace muku sam mucio da ih prodam pa sam osto na jednu , sad hocu opet da pustim dve pa jos dve . a kako cu ih prodati to jos neznam ALI NESTO MORA DA SE RADIIIIIIIIIIIIIII .

- - - - - - - - - -

Za docek su kod nas bili 250 . Ja sam prodavao po 230 , od 20 do 25 kg.

- - - - - - - - - -

Sumnjam da ce svi poceti, krmacu treba nekada I nahraniti. Ljudi se previse zaletali, a hrane malo, cena bila kilava, susne godine,,, Ove godine I cena tovljenika se solidno odrzala do nove godine tj, u nekim krajevima nje ispa ispod 200 din.
To si potpuno u pravu . Ovde su sad 220 i nema ih .
 
danas u bogaticu se mogli uzeti prasici po 290 din

- - - - - - - - - -

Po meni ovako velika cena prasaca i jaganjaca se nece ponoviti skoro...mislim na cenu od 350 din/kg.
 
Interesantno je Srpsko trziste stoke!..Na primer, ja sam kupio za Sv. Stafana ovna od 112 kg. dvogodisnjak- extra kvalitet, po ceni od 130 din./kg (moglo je i za 120, ali nisam imao dusu), a krmace idu po 160 din/kg.
 
Pa nije bas tako bilo.Mozda je na kraju pijace neko dao po te pare da ne vraca kuci,na komad isli po 320.Danas u Sapcu kazu da je haos sa prasicima,kazu zatvorili kapiju da ne ulaze vise ne mogu da stanu.
Pa takoo,pred kraj pijaca..uzeo ja par komada....U sapcu nisam bio ali sam isto cuo da je bilo strasno...
 
Nazad
Vrh