Cena malih prasića na tržištu

Danas u Sapcu je bilo prasica, ali nije bio haos, za manje su trazili 320 din/kg, ne znam posto su prodavani!
 
Jedne godine skupa hrana,ljudi se ne upustaju u tov i na jesen potraznja za tovljenicima.Eto i dobre cene.Sada oni sto su kalkulisali da im je jeftinije da kupe tovljenika,nego da ga hrane,kupuju prasice za tov,jer je pride pojeftinila i hrana.To ce verovatno dovesti do potraznje za prasicima,ali na sitno,po par ili nekoliko pari komada.Ako pocnu toviti oni sto nisu planirali neminovan je pad cene tovljenika,sto dovodi u pitanje isplativost velikim i konstantnim tovljacima.Tako iz godine u godinu,pa sve u krug.Posle jake cene mora uslediti pad i obrnuto.Pitanje je samo gde ce se na nizbrdici kola zaustaviti,jer niko od nas obicnih smrtnika nema kocnice.Kocnice su u rukama standarda,tj ponude i potraznje i nekih jakih igraca.U svakom slucaju nek nam je Bog u pomoci.
 
Bio danas U Zablju na vasaru, bilo je more prasica, cena se kretala od 280-300din/kg ili djuture za 10000din oko 35kg. Takodje je ostalo i more ne prodatih prasica, tako da ce cena vrlo verovatno ici ka dole.
 
MENI JE više pun šešir priče kako se sve ne isplati ima da kupim i uhranim 4 kom iako se time nikada bavio nisam i nemora da mi se isplati sve ću da osušim i da izjedem i boli me uvo
ja samo odbijam da crknem od gladi sedeći na dupetu i vičući kako nevalja u državi
HVALA
 
Ja sam bio u Mionici na vaseru danas. Nikad nije bilo bez puno prasica,ali danas samo 4 praseta,ceni 350 dinara kilogram,prodao je jedno po toj ceni,bio sam tu.
 
Za sebe uvek treba hraniti, pa makar bio u gubitku 100% jer znas sta jedes i cime je to svince hranjeno i kako je hranjeno.

Ja za sebe uvek hranim posebno, a posebno za prodaju. Mislim da to sve treba da ti kaze.
 
sve sto se radi isplati se u nekoj meri,e sad kolika je isplativost zavisi od mnogo faktora,a cuvanje u kontinuitetu sigurno dovodi do isplativosti,,,,jeste da ljudi dosta pricaju e ispalti se oo ne isplati se ono pa i djlje se bave istim poslom ko zna koliko dugo,,,svako nadje neku svoju racunicu,,,moje misljenje je ipak da se sve isplati sto se radi samo je pitanje koliko mi sebe i koliko ulaganja damo u poso ,a kolio ocekujemo da zaradimo i kakvi su nam prohtevi....

Sigurno se ne moze zaraditi od jedne krmace ili jedne krave,ili dva,tri bika,ali svakom poslu se treba posvetiti i raditi ga u kontinuitetu i sa pravim i pametnim postupcima ima i zarade sigurno....pa i trgovine ne pazare svaki mesec isto ali na godisnjem nivou kad urade neki prosek,onda ispadne drugacije,tako je i u poljoprivredi,sve zavisi od ture do ture,od kvaliteta,od uslova,od nacina cuvanja stoke,obradnje zemljista i na kraju i od cene,..
i ne moze se zaraditi na jednoj turi ,ali isto tako ne moze se ni propasti bas na jednoj turi....
trenutno je dobra cena za prasad,jegnjad,bikove,telice,ali ja isto tako pamtim kad smo kupovali telice na 3marke,a prodavali bikove na 1,4marke,pa i dalje cuvamo....
izvinjavam se ako sam otiso u :off_topic:,ali price da se nista ne isplati raditi su ::lose::,.....
 
Nazad
Vrh