Cena malih prasića na tržištu

AKo bude cena 130-140din/kg kad on bude prodavao moze da ima saradnju ne znam sa kim, nema racuna:cao:
 
Prodao danas jedno(od dva,jedno jedno je za mene) po 330rsd/kg... kilaza ce biti poznata pred klanje...(ocekujem oko 23-25...) dogovorio i klanje i pecenje u mojoj reziji... Ja onako studentski prezadovoljan...
Inace danas na pijaci cudo... Ispod 15kg(10-13kg...) djuture... Ovi preko 30 300rsd.... ovih oko 25 bilo par,prodato izjutra po 350..
Bilo jedno od 40-50kg... po 250...
Kazem cudo... jer 5 gepeka otvoreno sa po 5 prasadi unutra(10-13kg) a oko gepeka 25 ljudi u kamari(ko da dele...)
I razocarao sam se malo... Naime nije dosta sto je cena odlicna(prevelika za nase uslove) nego su se jos setili da kradu na kantaru... Prase od 15kg je imalo 12 kuci(kaliralo:) i vratio se domacin na pijacu i mlatne onim prasetom u dzaku prodavca..
Iskreno,zao mi praseta....
 
Cim prodju slave,tj posle Sv Save padaju na 200 ,220,pa sve do marta,kad ocekujem rast,zbog kupovine za tov.Moje skromno misljenje.
 
Kod nas će verovatno biti solidna cena do avgusta ali ne kao sada 3 e. pečenice. Malo će pasti.
 
Samo da nama ne padne uvoz.::samo bes::To sto kod nas necega nema,ne mora nista da znaci.Pri uvozu smatram i uvoz svinjetine.Ne zaboravimo carinske olaksice i trenutni pad tovljenika.To sve moze uticati na potraznju prasica i isplativost tova.Sa druge strane nema slava,ispracaji su nam izumrli.Ostala potraznja samo za dace.::samo bes::daleko ih bilo.Sto ce reci nisam bas optimista po pitanju cene,al daj Boze da gresim.
 
Prasence je danas uredjeno ,sutra ce se peci ,prekosutra degustacija .
slika761.jpg
 
Budi ti zadovoljan i sa 100 dinara ali se ne brukaj javno.
Ili mozda nisi video muke oko krmaca iprasadi

Jedan ozbiljan proizvodjac koji proizvodi u kontinuitetu nemoze i nesme da kaze da bi bio zadovoljan sa 20 posto manjom cenom nego sto ona jeste. Ko zna kakva ce biti za 6 meseci kada mu dodju novi ili koga pita sto je pre mesec ili dva morao da proda po 200din. Treba teziti maksimalnoj ceni jer neznamo sta nas ceka sutra.

- - - - - - - - - -

Komentar se odnosi na post clana dubansr.
 
Covek pise da ima jedno,a ti o ozbiljnom proizvodjacu.On to jedno moze da da za dzabe ili po 1000 dinara kg ne vadi ga nista.Ja sam razumeo da se plasi da mu ne ostane.


Prodao sam sve sto sam planirao za Bozic uglavnom su bili oko 30 kg po 300 dinara,manje od 25 sam dao po 330 ali njih sam imao samo 2 i jedno od 15 kg je otislo za 6000.Za ove oko 20 kg se moglo lako dobiti i 350,ali .....
 
Nazad
Vrh