Cena malih prasića na tržištu

Joj miline,kad se prasici traze,svinjci puni,kilazu da izvoljevaju,a jos i kad je cena dobra.:osmeh:
Na zalost obicno nesto od toga usfali.Trenutno nemam prasica.:haha:
 
Kod nas ima prasadi,ali nije potraznja tolika kao proteklih godina,vise se narod odlucuje da kupi rostilj p 400do 500 din/kg,po marketima nego da kupi prasence
 
Kod nas je uvek bilo da za bozic i naj siromasniji imaju pecenicu za bozic... A ove novije pomodarije sa rostiljem ja ne razumem...(a i na slavama se pojavilo) po meni je rostilj kad ti dodje rodbina ili drugari za vikend pa se malo popravi ishrana i zalije sa pivom...:)

- - - - - - - - - -

Inace posto je sad redjenje i pecenje u furuni?
 
Kod nas je 1000 dinara plus su lopuze pred praznike svi podigli pregled na 300 dinara.To bi trebalo negde da se prijavi zato sto je to ocigledan dogovor,a imaju monopol na pregled mesa.
 
Inace je poskupeo pregled mesa.... meni su sad za dve zimine uzeli 400din9bilo je po 150)... naravno bez potvrde jer me zna vet(kod njih sam bio na praksi u srednjoj skoli) kad koljem za drugoga onda trazim i potvrdu i dam potvrdu uz pecenje.. skuplje je al drugi placa pa mi je svejedno...
Naime pitam jer dugo nisam placao(pecem sam),a sad sam uzeo 2 praseta za bozic... jedno sebi,drugo nekom kupcu stim da ja redim i pecem.. kad vec lozim vatru za sebe da uzmem i koji dinar,a isto mi je pekao jedno ili dvoje....(jedna futuna)
 
Jbt, šta ne razumeš? Misliš, ne vole ljudi odjednom pečenje? Neeemaju pare, kupe 3kg roštilja za 1.500rsd, a najmanja moguća cifra za pečenicu mu izađe bar 5.000rsd. Jasnije malo?

Nema para za pecenicu, nema para za svestenika kad dodje da sveti vodicu za slavu i uskrs to su ceste zalbe ove nase raje.
A za najnovije: Iphone,Lap topove, internet,plazma tv+total tv i ostali cirkus svako ima para. Jeftinije mu je da jede meso neke crkotine iz marketa nego da kupi prase ko covek, cudan smo narod. izvinjavam se za :off_topic:

Kod mene su prasici 270din do 30kg tezine. I pre dva meseca je bila ista cena, neki traze 300 din ali kako ih oteraju na pijac tako ih vrate kuci.
 
nmgbgz.jpg


Jutros uredio dva praseta manje 24 a vece 35kg cena 280din i 500din komad za ciscenje.Nije neka preterana potraznja, samo 18komada dosada:osmeh:,ziva za tov netreba nikome
 
Ko da kupi za tov kad su 300 dinara i plus niko nece da proda nadaju se vecoj ceni za Bozic.Ja nisam vratio ni jednog kupca sa parama,osim nekih koji su hteli tek vakcinisano od glista zato sto je malo.Nadao sam se da cu prodati na komad po 6000 i bio sam zadovoljan na tu cenu,a sad nisam prodao ni jedno ispod 7000 i jos da cekam vise.Ne treba to ni biti gladan.
 
Jbt, šta ne razumeš? Misliš, ne vole ljudi odjednom pečenje? Neeemaju pare, kupe 3kg roštilja za 1.500rsd, a najmanja moguća cifra za pečenicu mu izađe bar 5.000rsd. Jasnije malo?
Ako si citao ceo moj post-rekao sam da svaka kuca za to odvoji... tako je bilo do sad... ili dvojica podele...
Jeste to pet hiljada,6000... ali nije ovo prva godina da ljudi nemaju para,niti je prva da prasad imaju visoku cenu....
 
Cena za male 10-11 kg, 5000 din na komad. Pregled mesa kod nas je 300 dinara zadnjih par godina u nazad. Sto se tice cene, nikada do sada nisu imali ovako jaku cenu.
 
Nazad
Vrh